Co se děje
Článek

Restaurace Vikárka: Skvost Pražského hradu ideální pro firemní akce

Restaurant Vikárka, umístěný přímo v srdci Pražského hradu, je místem, které naplňuje historický duch i moderní pohodlí. Jedná se o ikonický klenot pražské gastronomie, který kombinuje minulost s přítomností a nabízí jedinečné prostory pro pořádání firemních vánočních večírků.

A taková zajímavost: Vikárka (potažmo Vykárka) se dokonce dostala i do písničky známého dua Svěrák a Uhlíř. Pamatujete si na ni?

Historie Vikárky

Vikárka je nepřetržitou součástí dějin Pražského hradu už od roku 1347. Kdy císař Karel IV. udělil vikářství právo vařit vlastní pivo, až po období 16. a 17. století, kdy zdejší pivo osvěžovalo císaře Rudolfa II. a jeho alchymisty v Rudolfově slévárně. Tito alchymisté, kteří ve svých tajemných dílnách ve slévárně hledali recept na výrobu zlata, elixíru mládí dodávají ještě dnes této restauraci jedinečnou až mystickou atmosféru.

Vikárka je pojmenovaná podle vikářů, což jsou původní obyvatelé této oblast. Její stěny pamatují nejen literární postavy, jako je Matěj Brouček (fiktivní postava z literatury, kterou stvořil český spisovatel Svatopluk Čech ve dvou svých románech: "Dobrodružství pana Broučka v Praze starého" a “Dobrodružství pana Broučka na Měsíci”), ale také skutečné historické osobnosti. Byli to prezidenti T. G. Masaryk a Václav Havel, umělci jako Karel Gott či členové skupiny ABBA a Spice Girls, kteří si tuto restauraci vybrali pro svá setkání a oslavy.

Perfektní místo pro firemní akce

Díky své bohaté historii, úžasné atmosféře a třem jedinečným prostorám - restauraci, vinárně pana Broučka a Rudolfově slévárně - je Vikárka ideálním místem pro pořádání firemních večírků, akcí nebo konferencí. Genius loci této restaurace nabízí hostům nejen kulinářský zážitek, ale také ponoření do hluboké historie Prahy.

Po osmileté a nejnákladnější rekonstrukci v její historii se restaurace Vikárka znovu otevřela veřejnosti v lednu 2023. Modernizace, která byla provedena s citlivostí k historickým prvkům, vrátila Vikárce pel 19. století. Restaurace nyní přivítá hosty v atmosféře, která kombinuje to nejlepší z minulosti s moderním komfortem.

Pokud hledáte dokonalé místo v Praze pro pořádání akcí všeho druhu, Vikárka na Pražském hradě je bezesporu tím pravým místem. Se svými prostory, které mají hlubokou historickou hodnotu, a s vyhlášenou kuchyní, nabízí restaurace Vikárka jedinečný zážitek pro všechny návštěvníky. A garantujeme vám, že vaši hosté budou o vaši společenské události ještě dlouho vyprávět.

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také