Co se děje
Článek

Jak rozproudit zábavu: Ultimátní průvodce pro každou oslavu, večírek nebo teambuilding

Jste připraveni proměnit vaši příští akci v epický zážitek, o kterém se bude mluvit ještě roky? Ať už plánujete večírek s přáteli, firemní teambuilding, oslavu narozenin, nebo dokonce svatbu, máme pro vás nálož inspirace, která zaručeně zvedne vaše hosty ze židlí. V tomto článku najdete vše od hudby, která rozproudí taneční parket, přes interaktivní hry, které spojí vaše hosty, až po dechberoucí show, které budou třešničkou na dortu vaší oslavy. Pojďme společně objevit, jak oživit každý večírek a zanechat v srdcích vašich hostů trvalý dojem!

Hudba a tanec: Základní kámen každé párty

 • DJ vs. živá kapela: Vyberte si podle tématu a preferencí vašich hostů. DJ může nabídnout širší repertoár, zatímco živá kapela přidává akci osobitý šarm. Vystoupení známého zpěváka, zpěvačky nebo kapely, může dodat vaší akci punc luxusu. Oblíbené jsou také revival kapely. 
 • Taneční hodiny: Nechte hosty zazářit na parketu díky mini tanečním workshopům – od salsy po swing, každý si najde to své.
 • Bubenický workshop: Tohle je super způsob, jak do party vnést trochu interakce, učení a nakažlivého rytmu. Super na tom je, že se může zapojit každý, ať už umí na něco hrát, nebo ne. Společně budete tvořit rytmus, což je parádní pro teambuilding – všichni se musí naučit poslouchat jeden druhého. A nejlepší? Je to zábava a uvolnění, což na párty rozhodně chcete. 

Hry a soutěže: Zábava, která spojuje

 • Hospodský kvíz: Týmová aktivita, která rozvíří mozkové závity i smích. Připravte otázky na různá témata a nechte hosty projevit své znalosti. Chcete kvíz na míru? Není problém. Pub Quiz vám vytvoří vědomostní soutěž na "klíč", což znamená, že si můžete určit délku kvízu, počet kol i jednotlivá témata, která se v kvízu objeví.
 • Jízda na divokém býkovi: Tento simulátor rodea je zárukou nezapomenutelných smíchu a zábavy. Schválně, kdo se udrží nejdýl. A podobných simulátorů najdete hned několik, třeba surfování nebo jízda na motorce nebo ve formuli. 
 • VR zážitky: Ponořte své hosty do virtuální reality a nabídněte jim nevšední zážitky, aniž by museli opustit párty.

Show a vystoupení: Okouzlující představení

 • Ohnivá show: Překvapte své hosty ohnivým vystoupením, které rozzáří večer.
 • Taneční vystoupení: Břišní tance, moderní choreografie nebo třeba salsu může předvést profesionální taneční skupina. Taneční skupiny často nabízí i následné lekce tance pro vaše hosty. A to se vyplatí.  
 • Moderní cirkus: Pozvat na párty akrobaty? Super nápad! Takový typ zábavy dodá vaší oslavě úplně jiný rozměr – bude magická, plná wow momentů. Moderní cirkus je mix akrobacie, divadla, tance a někdy i vizuálního umění, což vše spolu vytváří show, která vzdává hold lidské schopnosti, síle a eleganci pohybu. 
 • Stand-up comedy: Přineste na párty smích s komikem, který rozesměje i toho nejpřísnějšího strýčka. Ale pozor, vybírejte z nabídky pečlivě a ujasněte si dopředu, jaká budou témata nebo čemu se raději vyhnout. Narážka na šéfovu milenku by nemusela být přivítána s úsměvem.
 • Burlesque představení: Burleska je forma zábavy s bohatou historií, která kombinuje divadelní výstupy, tanec, komedii a často i pikantní nebo provokativní prvek. Moderní burleska se často zaměřuje na umění striptýzu, ale s důrazem na styl, kostýmy, a humor, přičemž klade velký důraz na estetiku a umělecký výraz. I v tomto případě se ujistěte, že styl a obsah vystoupení je vhodný pro vaše publikum a kontext akce.

Gastronomie: Zábava na každém kroku

 • Degustace: Organizujte ochutnávku piva, rumů, vína, sýrů, nebo čokolády a proměňte jídlo v interaktivní zážitek. Oblíbené jsou samozřejmě i i vinné, pivní nebo třeba rumové degustace. Protože co si budeme povídat, alkohol umí skvěle prolomit ledy. Jedinečné, profesionální a neokoukané degustace nabízí Simply bar catering.
 • Soutěž v pečení nebo vaření: Pokud váš rozpočet není velký, uspořádejte soutěž, kdo přinese lepší buchtu, chlebíčky nebo třeba pomazánku. Vyzvěte hosty, aby přinesli své kulinářské mistrovské dílo a nechali ho posoudit ostatními. 
 • Ochutnávka naslepo: Přidejte do vaší akce prvek tajemství a objevování. Hosté ochutnávají různé pokrmy, aniž by tušili, co přesně konzumují. Tato aktivita nejenže stimuluje smysly, ale také podporuje diskusi a zábavu, když se hosté snaží uhodnout, co ochutnávají. Pro zvýšení zábavnosti můžete přidat i malé ceny pro ty, kdo správně identifikují nejvíce ingrediencí nebo nápojů.
 • Live Cooking nebo Show Cooking: Přizvěte šéfkuchaře, aby připravoval jídla přímo před hosty. Tato interaktivní show nejenže baví, ale také vzdělává o technikách vaření a přípravě jídel. Sáhnout můžete nejen po zavedených šéfkuchařích, ale třeba i po mladých talentech nebo hvězdičkách z kuchařských reality show. 
 • Barmanská show: Drinky a večírky k sobě patří. Přidejte k tomu akrobatické triky, žonglováním lahvemi, zapalováním nápojů nebo jinými vizuálně atraktivními prvky. Tento typ zábavy nejen zaujme vaše hosty, ale také poskytne jedinečný zážitek, který bude středem pozornosti celého večera. A závěrečná ochutnávka bude třešničkou na dortu. Zkuste Simply bar catering, jejich alkoholická laboratoř vás nadchne nebo barmanskou show pod taktovkou GastroEventKdekoliv.

(Foto Simply bar Catering)

Vybrat téma pro večírek je jako dát párty koření – všechno hned dostane chuť a směr. 

Když se rozhodnete pro tematickou party, máte skvělou příležitost projevit kreativitu a vytvořit úplně jiný svět. Kostýmy, dekorace, jídlo, hudba – vše může ladit s vybraným tématem a vytvořit tak neopakovatelnou atmosféru. A co víc, hosté si užijí přípravy na večírek, když budou vybírat oblečení, které dokonale zapadne do celkového konceptu. Chcete konkrétní nápady? Máme!

 • Divoký západ: Klobouky, šerifské hvězdy, kankánové sukně, boa a prostor jako ze saloonu. Jídlo? Grilované maso a fazole. A k hudbě? Country, samozřejmě! Můžete přidat i barmanskou show s whisky degustací.
 • 30. léta: Éra swingové hudby, flitrů a elegance. Přeměňte svůj večírek na jazzový klub s charlestonovými tanečními hodinami. Koktejly ve stylu Prohibition a retro občerstvení dodají atmosféře punc autenticity. Anebo co party ala Great Gatsby. Di Caprio schvaluje!
 • Oscarová party: Udělejte z vašeho večírku noční událost plnou glamour. Červený koberec, sošky Oscarů pro nejlepší kostýmy a promítání legendárních filmových okamžiků. Nabídněte menu inspirované jídly z oscarových večírků a šampaňské nechť teče proudem. Ještě rozbalit červený koberec, ať se vaši hosté cítí jako skutečné hvězdy. 
 • Filmová noc: Vyberte si oblíbený film nebo filmovou sérii a dejte večírku jeho téma. Může to být cokoli od Harryho Pottera, přes Star Wars až po klasické horory. Dekorace, jídlo a kostýmy mohou odrážet svět vašeho oblíbeného filmu. Jo a nezapomeňte na popcorn!

Vzpomínky, které trvají: Fotokoutek a video vzkazy

 • Fotokoutek s rekvizitami: Zábavná a kreativní aktivita, která zanechá hostům trvalou vzpomínku. Ideálně s možností tisku, zaslání na email nebo okamžitého sdílení. Vyberte skvělé pozadí, zábavné rekvizity a nechte lidi, ať se na sítích pochlubí fotkou s hashtagem vaší akce. 
 • Video koutek: Nabídněte možnost natočit vzkazy nebo zábavné klipy, které se stanou součástí vašeho osobního archivu.

Sportovní aktivity: Indoor vs. Outdoor

Když plánujete večírek nebo jakoukoliv jinou akci, sportovní aktivity mohou být skvělým způsobem, jak hosty zabavit, zaktivizovat a zapojit. 

Indoor Aktivity

 • Bowling, kulečník, šipky: Skvělé aktivity pro skupiny všech velikostí, která vyžaduje jen trochu soutěživosti a chuť se bavit. Ideální pro chladnější měsíce nebo když počasí venku není příznivé.
 • Laser game: Pro milovníky akce a adrenalinu je laserová střelnice perfektní indoor aktivitou. Je to bezpečná a zábavná alternativa k paintballu, která nezanechává modřiny. Laser game je skvělý způsob, jak podnítit týmového ducha a nabídnout nezapomenutelnou akci plnou adrenalinu. Ideální pro skupiny přátel či kolegů, kteří si chtějí užít trochu napětí a zábavy. Nová a zcela unikátní laser game aréna Mercuria laser game vám nabídne do detailu promyšlené bludištěm plné nejrůznějších vychytávek. 
 • Stolní tenis nebo stolní fotbal: Pokud máš omezený prostor, stolní hry jako tenis nebo fotbal mohů být dobrou volbou. Jsou to aktivní hry, které mohou hrát skoro všichni a nezabírají moc místa.
 • Lezecká stěna: Pro ty, kteří hledají trochu větší výzvu a chtějí zapracovat na své fyzické kondici, může být indoor lezecká stěna skvělou volbou.
 • Větrný tunel: Dovolte vašim hostům pocítit vzrušení z volného pádu bez nutnosti skákání z letadla! Větrný tunel je bezpečná, ale zároveň adrenalinová zábava, která umožňuje zažít pocit volného pádu. Skvělá aktivita pro ty, kteří hledají netradiční zážitek. Vyzkoušet ho můžete v Hurricane factory Prague, součástí větrného tunelu je i velká prosklená restaurace. 
 • Únikové hry: Stimulujte mysl a týmovou spolupráci vašich hostů skrze unikové hry. Týmy budou muset spolupracovat, aby rozluštili rébusy a vyřešili hádanky, což je perfektní pro budování týmového ducha a zároveň pro zažití spousty zábavy. Únikovek je celá řada, my jsme si oblíbily akční týmovou hru Futurento nebo vršovický Endorfin, kde si můžete vybrat hned z 5 her. A jako bonus ještě přihodíme jednu gastro únikovku. Mystery dinner si můžete vyzkoušet třeba v měšťanském hostinci U váhy anebo v Pivnici Obecní dům.
 • Jump park: Skoky, salta a vzdušné akrobacie – trampolínový park nabízí zábavu, která je zároveň skvělým fyzickým cvičením. Bez ohledu na věk si zde každý užije spoustu legrace a odreaguje se.

Outdoor Aktivity

 • Plážový volejbal nebo fotbal: Ideální pro letní akce venku. Tyto týmové sporty jsou perfektní pro vytvoření ducha spolupráce a jsou skvělé pro rozptýlení na čerstvém vzduchu.
 • Frisbee: Lehké, zábavné a vhodné pro všechny věkové kategorie. Frisbee je skvělou aktivitou pro parky nebo pláže a nepotřebujete pro ni mnoho vybavení.
 • Bobová dráha: Vítr ve vlasech, smích a kopec zábavy - to všechno můžete zažít na bobové dráze. Bobová dráha u Bistra Bobovka vám navíc nabídne i krásný výhled na Prahu.
 • Pěší nebo cyklistické výlety: Skvělý způsob, jak propojit fyzickou aktivitu s objevováním krás přírody. Pěší nebo cyklistické výlety mohou být přizpůsobeny fyzické kondici účastníků a nabídnout jim nezapomenutelné zážitky. Populární jsou také koloběžky.
 • Akce na kolejích i na vodě: Zkuste vyhlídkové vlaky nebo plavby. Kromě originality a tak trochu romantiky zajistíte, že vám hosté neutečou a navíc budou mít o čem vyprávět. My doporučujeme Event-zážitkový vlak, který se specializuje na organizaci osobních vlaků s doprovodným programem na klíč. 
 • Výlet do Sapy: tohle není běžná venkovní aktivita, ale bude vás bavit. Zajdete si s průvodcem do pražské Sapy a nezůstanete hladoví. Tahle prohlídka je určena pro každého milovníka dobrého jídla a hlavně vietnamské kuchyně. Sapa trip už se na vás těší.

(Foto Facebook Sapa trip)

A pokud se vám do organizace nechce, svěřte se profesionálům, agentura Show must go on je tady pro vás.

 

 

 

 

 

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také