Co se děje
Článek

FOOD FESTIVALY V ČR - Co se chystá a na co se můžete těšit

Co se kde chystá a co si určitě nenechat ujít se dozvíte v našem článku. Události pro milovníky dobrého jídla, foodfestivalů a gastro akcí na jednom místě. Na co se tedy můžete těšit červnu nebo v druhé polovině roku? Pražské akce najdete v tomto článku. 

Červen 2024

Dobré jídlo světa street food piknik pod Okořem

Přijďte se setkat s milovníky street foodu na piknikové louce pod zříceninou hradu Okoř, v neděli 2. června 2024. Užijte si letní atmosféru plnou vůní a chutí, kde na vás čekají špičkové gastronomické zážitky, osvěžující nápoje, řemeslná piva, pečlivě vybraná vína a neodolatelné dezerty včetně domácí zmrzliny. Pro děti máme připravenou loutkovou pohádku a pro dospělé doprovodný program. Nezapomeňte piknikové deky, pozvěte rodinu a přátele a přidejte se k nám v malebném prostředí pod hradem Okoř, kde vás očekává nezapomenutelný den.

Kdy a kde?

2. června 2024, Okoř

Druhá polovina roku 2024

Šumavský food festival

Objevte Šumavu z jiné perspektivy! Dopřejte si spojení příjemného výletu na Šumavě s gastronomickým zážitkem na food festivalu ve Vimperku. Po loňském debutu, který sklidil velký úspěch, se letošní ročník festivalu stěhuje do malebného prostředí pod vimperským zámkem, konkrétně do areálu bývalého pivovaru na adrese: Pivovarská 59.

Kdy a kde?

6. července 2024, Vimperk

PapůFesti Rakovník IV.

Letos se můžete opět těšit na čtvrtý ročník rakovnického foodfestivalu Papůfest, který proběhne 24. srpna 2024 na Tyršově koupališti. Festival přitahuje nejlepší osobnosti české gastronomie, které předvedou své umění v různých workshopech. Návštěvníci se mohou zapojit do soutěží o hodnotné ceny a ochutnat jídla a nápoje z celého světa na mnoha stáncích a v foodtrucích. Pro rodiny s dětmi je připraven zábavný program, a pro milovníky pikantních chutí bude opět k dispozici soutěž v pojídání chilli.

Kdy a kde?

24. srpna 2024, Rakovník

Free festival 

Další ročník oblíbeného rodinného festivalu se uskuteční v krásné zámecké zahradě v Brandýse nad Labem. Připravte se na den plný zábavy, atraktivních vystoupení, dětských her a hlavně skvělého jídla z aktuální street food scény. Nenechte si ujít kulinářské workshopy, gastrostudio, zajímavé přednášky a mnoho dalších aktivit. Pro odvážnější jsou připraveny soutěže v pojídání chilli pokrmů a netradičních jídel z různých koutů světa. Celý den bude na hlavním podiu probíhat bohatý program, včetně soutěží o ceny a již tradiční běžecký závod.

Kdy a kde?

7. září 2024, Zámecká zahrada v Brandýse nad Labem


Proběhlé akce:

Kam vyrazit za dobrým pitím a jídlem v říjnu?

Říjen

Burger Street Festival a Yummy Yummy Festival Olomouc

Přijďte ochutnat nejlepší burgery a street food na BURGER STREET FESTIVAL v Olomouci u Galerie Šantovka. Rámcem letošního ročníku je YUMMY YUMMY EDITION, která přinese kulinářské speciality ze všech koutů světa. Čeští, moravští a slezští street food makeři představí širokou nabídku jídel, od sladkých po pálivé a extrémní varianty. Navíc na vás čekají soutěže s atraktivními cenami a zábavný program pro celou rodinu. Vstup na festival je zdarma. Chcete být v obraze? Potvrďte účast a nepropásněte žádné novinky ani soutěže. 

Kdy a kde?

6. - 8. října 2023, Galerie Šantovka, Olomouc


Již proběhlo:

Září

Burger Street Festival 2023 Hodonín

Burger Street Festival v Hodoníně představuje víkend plný rozmanitých pochutin, jehož středobodem je karavana nabízející širokou škálu burgerů, hranolek, zmrzlin a drinků. Festival je otevřen obvykle od 10:00 do 21:00, přičemž na poslední den se brány zavírají o hodinu dříve, ve 20:00.

Burger Street Festival je skvělou příležitostí pro milovníky dobrého jídla. Od tradičních hovězích burgerů až po vegetariánské a veganské varianty, nabídka je tak pestrá, že uspokojí každého návštěvníka. K tomu si můžete vychutnat křupavé hranolky a jako dezert si dopřát lahodnou zmrzlinu. Nezapomeňte také ochutnat některý z osvěžujících drinků, které budou k dispozici. Přijďte strávit příjemný víkend v Hodoníně a užít si nejen vynikající jídlo, ale také skvělou atmosféru, kterou tento festival nabízí. Je to ideální příležitost pro setkání s přáteli, rodinný výlet nebo prostě jen pro to, abyste si užili dobré jídlo a pohodovou atmosféru.

Kdy a kde?

1. 9. – 3. 9. 2023, Dvořákova 4115, Hodonín

Food Festival, Polabský podzim 

4 dny plné zábavy, jídla, koncertů a vystoupení v zámecké zahradě v Brandýse nad Labem. Akce bude nabitá zábavou, vystoupeními a dětskými atrakcemi a bude zde představena špička současné street food scény. Program zahrnuje školu vaření, gastrostudio a různé přednášky. Kromě toho na vás čekají soutěže, včetně pojídání extrémně pálivých jídel a nově také soutěže v pojídání extrémních lahůdek.

Kdy a kde?

9.- 10.9.2023, Zámecká zahrada, Brandýs nad Labem

Slovácký festival chutí a vůní 2023

V sobotu 23. září 2023 proběhne v areálu Skanzenu Rochus v Uherském Hradišti skvělý festival. Budete ochutnávat regionální speciality, víno od místních vinařů a pivo ze slováckých pivovarů. Nebude chybět folklor, který ke Slovácku zkrátka patří, soutěže pro děti i dospělé, ukázky pečení a vaření.

Kdy a kde?

23. září 2023 od 10 do 16 hodin, Park a skanzen Rochus Uh. Hradiště

BOBR CHILLI FEST 2023

Ať už jste milovníci pálivého nebo ne, tento den byste si rozhodně neměli nechat ujít. Čeká vás den nabitý skvělým programem – kuchařské gastro show, chilli pivo, chilli jídlo, pojídání hot dogů, výborné drinky, after párty a samozřejmě ta nejpálivější soutěž v pojídání chilli. Přihlaste sebe nebo svého známého do souboje odvážlivců a můžete se stát CHILLI MANEM 2023! Celou akci bude moderovat chilli expert Tomáš Nový, který vás zavede do svého fascinujícího a pálivého světa chilli. Označte si tento den ve svém diáři a těšíme se na vaši účast!

Kdy a kde?

19. 8. V 11:00 AŽ 20. 8. V 0:00, Hospůdka u bobra

Skutečný festival chutí 2023

Hledáte místo, kde ochutnáte světové speciality? Přijďte na festival jídla a kultury! Nebude zde jenom jídlo a nápoje, ale také hudební produkce, soutěže, aktivity pro děti a mnoho dalšího. Tento rok končíme v Berouně na Husově náměstí. Prožijte den plný gastronomických zážitků. Vstup je samozřejmě zdarma!

Kdy a kde?

neděle 20. srpna od 11:00, Beroun - Husovo Náměstí

Rytířský středověký Food Festival 2023 

Osmý ročník Dětenického Food Festivalu je tady, nabízí návrat do časů Francké říše a Barbarského severu! Malé návštěvníky čeká vystoupení sokolníka, možnost malování na obličej a bohatý program na celý den. Pro dospělé je připraveno rytířské klání, taneční vystoupení, středověká hudba, relaxační hudební bar, Champagne bar a Fresh bar s osvěžujícími kokosy a melounovým nápojem. Samozřejmě nebude chybět ani oblíbené dětenické pivo a stánky s tradičními pokrmy. A dobrá zpráva pro majitele psů - můžete je vzít s sebou! Pro ještě větší komfort si můžete přinést nebo si půjčit deku a užívat piknik v zeleni.

Kdy a kde?

sobota 26. srpna 2023 od 11:00 do 18:00, Zámecký resort Dětenice

H Fest - Food Piknik: Kulinární a Zábavné Setkání v Trutnově

Trutnov se v srpnu promění v gastronomický ráj plný chutí, zábavy a hudby! Trutnovský Street Food Piknik vstupuje do svého čtvrtého ročníku a letos to bude opravdu velkolepé. Pořadatelé si pro letošní rok připravili několik změn, díky kterým se akce posouvá na zcela novou úroveň. První změnou je termín konání, který byl posunut na neděli. Důvodem jsou snahy pořadatelů nabídnout návštěvníkům ještě více jídla, nápojů a komfortních posezení. Pro tyto účely bylo také nutné změnit místo konání, a proto se celý Food Piknik přesouvá do městského parku. Tento prostor umožní větší zapojení gastro profesionálů a nabídne více místa k odpočinku a posezení.

Kdy a kde?

6. srpna 2023, Městský park, Trutnov

Festival plný chuti

Připravte se na festival, který oslavuje lokální gastronomii v malebných kulisách zámku Letovice. Festival Plný Chuti nabízí jedinečnou příležitost ochutnat dary jižní Moravy a seznámit se s regionálními výrobci, kteří s hrdostí prezentují pokrmy připravené z místních surovin. Dne 12. srpna se zámek Letovice stane centrem chutí, kdy se jeho prostory promění v poutavou gastronomickou scénu. Regionální restaurace představí vyladěné pokrmy, uvařené výhradně ze surovin od lokálních producentů. Přijďte ochutnat a posuďte sami, zda se jim podařilo vytvořit skvělé kulinářské počiny bez použití exotických ingrediencí. Kromě gastronomie se můžete těšit na bohatý hudební program. Během dne zazní skladby od umělců, jako jsou Ben Cristovao, Xindl X a Aleš Brichta. Pro rodiny s dětmi je připraven pestrý doprovodný program, který zahrnuje vědecké pokusy od VIDA! Science centrum, malování na obličej a mobilní planetárium.

Kdy a kde?

sobota 12. srpna 2023, Zámek Letovice, Jižní Morava

Beer & Burger Day v Šiklandu

Burgerfest & Zábava 2023 vám přináší oslavu léta v plné parádě na akci roku! Co vás čeká? V první řadě stánky s těmi nejlepšími burgery, které vás zavedou na gastronomický vrchol. Pro milovníky piva jsou připraveny stánky s pivními speciály z různých koutů naší země. Milovníci divadla a zábavy mohou očekávat akční divadla, animační programy pro malé i velké, adrenalinovou westernovou show a k tomu všemu i napínavou noční ohňovou show. A to ještě není vše! Kouzelnické vystoupení vás zavede do světa magie a vláček Union Pacific provede návštěvníky po celém areálu. A když se potřebujete osvěžit, můžete to udělat v přírodním aquaparku. Cena vstupenky je stanovena na 360 Kč, ale zážitky, které zde získáte, jsou naprosto neocenitelné. Určitě nenechte ujít tuto jedinečnou příležitost!

Kdy a kde?

SOBOTA 12. SRPNA 2023 V 10:00, Westernové městečko Šiklův mlýn

Street Food a Mini Pivovary - Kulinární Slavnost ve Veselí nad Moravou

Už jste slyšeli o nezapomenutelné akci, která kombinuje lahodné street food speciality a piva z minipivovarů? Street Food + Mini Pivovary ve Veselí nad Moravou nabízí to nejlepší ze světového street foodu a piva. Očekávejte širokou škálu specialit včetně šťavnatých klobásek, raclette, grilovaných makrel, langošů a exotických pokrmů z Indonésie, Afriky a Egypta.

A to není vše! Milovníci piva budou mít možnost ochutnat devět značek piv z malých minipivovarů z blízkého okolí i z větších vzdáleností. Pokud máte raději sladké, nezoufejte - můžete se těšit na dozlatova usmažené vafle a trdelník. Kromě gastronomických požitků se můžete těšit i na bohatý doprovodný program.

Kdy a kde?

sobota 29. července 2023, 14:00 - 22:00 hodin, náměstí, Veselí nad Moravou

Street food a Open Air Horažďovice

V sobotu 15. července se v Horažďovicích koná 2. ročník akce Street Food + Open Air, kde budete mít příležitost ochutnat to nejlepší ze světového street foodu. Přijďte si užít den plný dobrého jídla, nápojů a především skvělé hudby. Na vás čeká bohatá nabídka specialit – od švýcarského raclette, přes belgické hranolky, šťavnaté burgery, až po exotický hmyz, tortilly, asijské pochoutky a seafood. Milovníci africké kuchyně také přijdou na své, neboť v nabídce nebudou chybět ani africké pokrmy. Pokud máte slabost pro sladké, nezoufejte. K dispozici budou dozlatova usmažené churros, kuličková zmrzlina a lehké makronky. Samozřejmě bude také postaráno o občerstvení. Můžete si vybrat z nabídky osvěžujících limonád, vín či piv.

Kdy a kde?

15. červenec 2023 od 14:00 do 22:00, Mírové náměstí, Horažďovice

Dobré jídlo světa street food piknik Kačina 2023

Setkání milovníků street food gastronomie, které se koná v rámci nejrozsáhlejšího pikniku v České republice, v malebném prostředí parku u zámku Kačina nedaleko Kutné Hory. Návštěvníky čeká výběr kulinárních lahůdek z různých koutů světa, podávaných špičkovými pouličními kuchaři, kteří patří k tomu nejlepšímu, co můžeme v České republice najít. K tomu je připraven bohatý celodenní program pro všechny členy rodiny. Pozvěte svou rodinu, přátele, nezapomeňte si vzít s sebou piknikové deky a přijďte na Kačinu! 

Kdy a kde?

neděle 16. července 2023 od 10:00, Zámek Kačina, Kutná Hora

Červen

Vegan Brno Streetfoodfest

Těšte se na třetí ročník Veganského street food festivalu na náměstí Svobody! Užijete si širokou škálu chutí a vůní v příjemné atmosféře akce. A určitě si přineste své vlastní krabičky a minimalizujte tak vznik odpadů.

Kdy a kde?

2. června 2023 V 11:00 AŽ 19:00, náměstí Svobody, Brno

Slánský tuplák

Jaký je plán na 16. - 17. 6. 2023? Přece 11. Slánský tuplák! Čekají vás dva dny plné dobré hudby, zábavy, jídla, kde nebude chybět pivo z Antoše.

Kdy a kde?

16.– 17. 6. 2023, Slaný

Piknik festival 2023 Uherské Hradiště

3. ročník piknik festival 2023 bude tentokrát dvoudenní a to v termínu 17. - 18. 6. 2023. Připravte si nejen chuťové pohárky, čeká vás taky mnoho zábavy! Jedná se o festival dobrého jídla a pití, který si klade za cíl ukázat široké veřejnosti, že v Uherském Hradišti je řada kvalitních restaurací a kuchařů, kteří dělají svoji práci s radostí a dobře. Podporujeme místní výrobce, regionální potraviny a značky. Přináší nové trendy v gastronomii a ukazujeme zajímavé koncepty. Připravena je i zážitková a piknik zóna, vyžití pro děti a spoustu soutěží.

Kdy a kde?

17. - 18. června.2023, Smetanovy Sady, Uherské Hradiště

Květen

Food Festivalv Mostě

Přijďte se bavit na Food Festival v Mostě. Čeká na vás přes 30 stánků s různorodým jídlem a pitím, živá hudba, karikaturista, malování na obličej a dokonce i jízda na koni! Letos slaví patnácté narozeniny, takže pro každého bude zdarma porce selátka s pivem. Těšit se můžete na tradiční i netradiční pokrmy, jako jsou burgery, tortilly, hot dogy, koblížky, cukrová vata a mnoho dalšího. Milovníci piva si mohou vybrat z nabídky Pivovaru Most, Psychovaru, Pivovaru Přeštice a Rudohoru. 

Kdy a kde?

sobota 13. května 2023 od 10 do 19 hodin, 1. náměstí vedle obchodního centra a v nákupním centru, Most

Street food festival Kdyně 

Zažijte den plný dobrého jídla a pití na náměstí v Kdyni v sobotu 20. května. Můžete si vybrat z široké nabídky street foodových specialit, jako jsou čerstvé ryby a šťavnaté burgery. Ochutnejte tradiční pokrmy ze Srí Lanky a objevte nové chuťové zážitky z africké kuchyně, včetně pikantní pljeskavice, pálivých specialit s chilli a dokonce i hmyzu. Pokud máte raději sladkosti, určitě oceníte dozlatova usmažené koblížky, křehké vafle nebo lehké makronky. Kromě toho se můžete těšit na hudební program a workshopy pro děti. Přijďte a užijte si den v společnosti nejlepšího street foodu!

Kdy a kde?

sobota 20. května 2023

Duben

FOOD FESTIVAL Vařím pro dobrou věc

Food festival na podporu lidí s autismem:

  • Vaří skvělé restaurace a foodies
  • Nabitý doprovodný program
  • Každým nákupem na festivalu přispějete na realizaci Nového domova pro dospělé lidi s autismem, komunitní sociální pobytové služby.

Vstupné je zdarma, s sebou piknik deku, příbor, krabičky na dezerty, termo-kelímky, nick nack kelímky.

Kdy a kde?

2. dubna od 11 do 19 hodin 2023, Piknik box, Brno

Březen

Sunday Roast pop-up v Piknik boxu

SUNDAY ROAST se vrací na místo činu! Těšit se můzěte na hovězí pečeni s hráškovo mátovým pyré s mátou v signature buchtě a spoustu dobrot z Piknik boxu. 

Kdy a kde?

19. března od 10 do 13 hodin 2023, Piknik box, Brno

Září

​Burgerfest & Prague Harley days

Burgerfest spojený s 10. výročím Prague Harley-Days je tady a opět jej najdete na pražském Výstavišti. A bude tam všechno. Americké speciality, americké motocykly, poctivé české pivo a rocková muzika i výběr těch nejlepších atrakcí spojených s legendou jménem Harley-Davidson. Akce je určená pro celou rodinou, tak vemte děti i rodiče. Nebude chybět ani Burgeržraní, kuchařské show, spanilá jízda Prahou, kapely, Family zóna, Adrenalin zóna nebo Výstava motocyklů H-D.

Kdy a Kde?

2. 9. od 12:00 do 4. 9. V 20:00, Výstaviště Praha

Dožínky na Letné 2022
Letenská pláň se opět po roce promění v místo oslav zemědělství a folklórních tradic. Navštívit můžete farmářský trh s bohatou nabídkou produktů, vystoupení folklórních souborů nebo třeba přehlídku hospodářských zvířat.
Pro děti bude připraveno divadlo, skákací kombajn, soutěže a otevřené Národní zemědělské muzeum. Navíc zcela zdarma.
Kdy a Kde?

3. září, Letenská pláň

Ohrada Food Fest

Už podeváte se stane Ohrada centrem gastro dění. Přijďte si na Malou Ohradu užít den plný skvělého jídla a pití, chybět nebude ani živá hudba a zábava pro děti. A co si budeme moct dát? Třeba pivo od Pivovaru Proud, sladkosti z dílny Elisabeth Pâtisserie, thajské jídlo z Bangkokon Wheels Foodtrucku, pečivo z italské LAB Pekárny Praha nebo řeznictví Hudera a syn.

Kdy a Kdy?

10. září od 11 do 18 hodin, Restaurace Kastrol, Ohradské náměstí, Malá Ohrada

 

Karlínský festival kávy

Ty nejlepší pražírny a kavárny, skvělá nabídka jídel plus kapela, DJ a doprovodný program. Přijďte si dát tu nejlepší kávu do Karlína a vyzkoušet různé metody přípravy kávy. 

Kdy a Kde?

18. září od 10 do 18 hodin, Karlín Market, Karlínské náměstí

Říjen

Pálenkafest 2022

První ročník unikátní akce se odehraje v Pražské tržnici v Holešovicích. Festival bude tématicky rozdělen do dvou hal, mezi kterými bude food zóna. Těšit se můžete i na řízené degustace a odborné semináře.

Kdy a Kdy?

8. října 2022, Pražská tržnice

Prague Coffee Festival

Jubilejní 10. ročník Prague Coffee Festivalu už si na vás brousí mlýnky. Hlavním letošním tématem festivalu je "Káva a město". Festival představí více než 30 pražíren z České republiky i zahraničí.

Kdy a Kde?

22. října od 10 hodin, Pražská tržnice

 

 

Srpen 

Jak chutná Benin 2022

Alliance-Bénin en République Tcheque - A.B.E.T. vás na 6. setkání "Jak chutná Benin". Čeká vás nejen kulturní a hudební program, grilování a jiné africké speciality a výstava a prodej předmětů africké umělecké tvorby.

Kdy a Kde?

sobota 6. srpna od 11 hodin, Střelecký ostrov, Praha

3. Koupaliště Fest & Street Food Fest

Přijměte pozvání na 3. ročník Koupaliště Festu spojený se Street Food Festivalem. Můžete se těšit na bohatý hudební program. O gastronomický zážitek se o Vás postará Koupaliště Crew a nabídka je široká: burgery, langoše s lanýžemi, marinované krevety, smažené nudle s hovězím masem nebo vege, hovězí žebra, sendvič s uzeným kachním prsem, telecí hot dog, domácí koblihy a mnoho dalšího! Vstup na Street Food Festival je zdarma, vstup na 3. Koupaliště Music Fest je 180 Kč.

Kdy a Kde?

pátek 20. srpna, Koupaliště Svratka

Seafood & Prosecco Havlíčkovy Sady

Akce pro všechny milovníky mořských plodů a prosecca v krásném prostředí. Těšit se můžete na Marka a jeho seafood laskominy, např. grilované kalamáry, krevety, chobotnice, steaky z tuňáka nebo grilované pražmy královské, vše z grilu na dřevěné uhlí. 

Kdy a Kde?

neděle 22. srpna 2022 od 12 do 20 hodin, Kavárna Pavilon Grébovka

Červenec

Exotické ovoce na Mělníku

V rámci festivalu Město moře vypraví můžete 9. července zažít to nejlepší přímo z Afriky. Na Mělnické náplavce budete moct ochutnat skvělé tropické ovoce od ugandských farmářů. K zakoupení bude také koření ze Zanzibaru, kvalitní čaje, džemy a mnoho dalšího. Více informací najdete na webu africketrhy.cz.

Kdy a Kde?

sobota 9. července 2022 od 10 do 22 hodin, Mělnická náplavka

Červen

Crafted Postcovid Beer & Music Festival 

Pivní festivaly patří mezi ty nejoblíbenější. Ale co byste řekli na festival deseti pivovarů, které byly založeny či začaly vařit během covidového období 2020 - 2022? Přijďte podpořit ty, kteří se nezalekli ani složitého období. Protože dělat dobré věci se nosí v každé době. Pivní stánky doplní i občerstvení: sýry, veganské pochoutky, masové degustace, apod. A pokud si lámete hlavu, zda je akce vhodná pro děti, tak se nebojte. V plánu je hned několik workshopů, kde se vašim dětem budou věnovat zkušení instruktorů. Akce se koná za každého počasí, protože zastřešený Mystic Skatepark Štvanice všechny ochrání.

Kdy a Kde?

3. a 4. června od 15 do 22 hodin, Praha - Štvanice

12. Kyjský pivní festival

Více než 24 druhů čepovaných piv z malých, středních a minipivovarů z celé republiky, spousta dobrot z grilu pod taktovkou Restaurace Šimanda a taky každý den jiná živá kapela. Tak vyrážejte do Kyjí.

Kdy a Kde?

9.- 11. června 2022, Restaurace Šimanda

9. ročník Žižkovského pivobraní

Parukářka po 2 letech opět ožije nejen pivem ale také zábavou. V pátek zahrají rokenrolové Prague Rockabilly Cats, funky kapela Celest & Charles, dechový showband Brass AvenueCharlie Slavík Revue. Sobotní pódium rozezvučí Flaškinet, trio The Brownies, kapela Marcus Jurkovič & Motion Food, seskupení Gentlemen's Club SKATomáš Matonoha s kytarou.

Kdy a Kde?

pátek 10.6. a sobota 11.6., Park Parukářka

Pražské vinařské a rybářské slavnosti

Pokud se považujete za milovníky dobrých vín a podmanivých chutí, nenechte si ujít další akci na pražské náplavce Hořejšího nábřeží. Návštěvníkům se představí čeští a moravští vinaři, nebude chybět skvělé jídlo, hudba a dětský program. Program budou organizátoři postupně zveřejňovat

Kdy a Kde?

pátek 10. 6. od 13:00 do soboty 11. 6. do 22:00, Hořejší Nábřeží

Slavnost Cideru 2022

Největší zkvašená akce roku je zase tady. Po loňském ročníku na Náplavce se letošní Slavnosti Cideru uskuteční ve venkovních prostorách holešovické Pražské tržnice. K ochutnání bude spousta řemeslných ciderů, cidrů i siderů, pro děti či milovníky nealka budou připraveny mošty a limonády. Kvalitní pití doplní i jídlo, hudba nebo zábava pro děti. 

Kdy a Kde?

sobota a neděle 11. 6. a 12. 6., Pražská tržnice

Pardubický festival piva

V Pardubicích se rozhodli spojit zámek s pivním festivalem, kde se představí řada regionální pivovarů především z Pardubic, Hradce Králové a okolí. Nabídku doplní také skvělé jídlo, například burgery, sendviče, grilovaná masa, ale i vegetariánská kuchyně. Zámecký park je navíc ideální pro konzumaci, relaxaci i poslech koncertu. V 17 hodin bude mít akustický koncert písničkář Martin Čmelík a od 18:30 zahraje punkrocková kapela Dirty Blondes.

Kdy a Kde?

sobota 18. června 2022 od 12:00 do 20:00, Východočeské muzeum - Zámek Pardubice

Burgerfest WarmUp 2022

Burgerfest a Prague Harley Days vás zvou na malou zahřívačku Burgefestu. Podráždíte chuťové buňky, přiučítě se lecčemu na cooking shows, poslechnete si hudbu a mrknete na pořádné Harleye. Přijďte ochutnat trochu té Ameriky do Průhonic.

Kdy a Kde?

sobota 25. června 2022 od 10:00 do 20:00, Květnové náměstí - Průhonice


Letní street food

Nejlepší akce jsou vždycky u vody a nejlepší jídlo to pouliční. Přijměte pozvání na street food fest na Náplavce. Ochutnávat budete z rozsáhlé nabídky streetfoodových specialit, čerstvých ryb nebo šťavnatých burgerů. A díky dobrotám procestuje i kus světa. Co třeba srílanské dobrůtky, africké speciality, balkánská pljeskavica nebo dokonce hmyz? A na závěr třeba zmrzka. Zastavte se a čekejte nečekané. Vstup je zdarma.

Kdy a Kde?

sobota 25. června 2022 od 10:00 do 20:00, Smíchovská Náplavka – Hořejší nábřeží

GINFEST 2022

Gin se stává čím dál populárnějším destilátem. A napomáhá tomu třeba i obliba ginu s tonicem. Na letošním Ginfestu se představí více než 150 různých ginů z celého světa, ginové koktejly od nejlepších barmanů, také semináře s odborníky a promítání filmu o ginu. Přijďte uctít tento jalovcový zázrak. Více na www.ginfest.cz.

Kdy a Kde?

25. června od 12 hodin, Villa Pellé

Prague Ice Cream Festival™ 2022

Máte rádi zmrzku? Samozřejmě, že máte. A všichni ti, kdo si neumí léto představit bez téhle mražené pochoutky, by si neměli nechat ujít tuhle zmrzlinovou slavnost. Kromě všemožných druhů zmrzlin od nejrůznějších místních i světových výrobců si organizátoři připravili doprovodný program pro všechny věkové kategorie. Hlasovat můžete také o Nejoblíbenějšího zmrzlináře festivalu, což vás automaticky zařazujete do slosování o desítky cen!

Kdy a Kde?

neděle 26. června 2022 od 10:00 do 20:00, Výstaviště Praha

Květen

Svátek růžových vín

12. ročník oblíbené vinné akce na Pražském hradě. Přijďte ochutnat na Prvního máje růžová vína z Moravy a z Čech od 21 vinařství a vinařů. Převažovat budou mladá růžová vína, chybět nebudou ani růžové sekty frizzanté. Na místě bude připraveno také občerstvení. 

Kdy a Kde?

neděle 1. května 2022 od 10:00, Villa Richter

Festival minipivovarů 7. První Pivní Máj

O co na tomhle festivalu půjde, asi netřeba složitě vysvětlovat, letos navíc s podtitulem "končíme s plastem jdeme do skla". Protože prostě dobré pivo v plastu není ono. Přijďte oslavit svátek lásky láskou k minipivovarům. Celkem bude na čepu cca 80 druhů piv od 20 minipivovarů. A které minipivovary se představí? Třeba Běleč, Vik, Starokladno, Raven, Herold, Břevnovský klášterní, atd. Vidíme se 1, května od 11 hodin v areálu Břevnovského kláštera.

Kdy a Kde?

neděle 1. května 2022 od 11:00 do 20:00, Břevnovský klášter

Víno a prosecco v PARKU Riegrovy sady

Máte občas dilema, jestli zajít na vinný festival nebo raději prosecco fest? Už žádné kompromisy. Dejte si obojí v jednom parku, protože Vinohrady a víno (tiché i šumivé) jdou dohromady. Představí se tuzemští vinaři i specialisté na italské prosecco. Chybět nebudou ani delikatesy. Vstupné je formou zakoupení skleničky za 100 Kč. Detaily o akci najdete na webu.

Kdy a Kde?

6. května od 14:00 do 7. května. 23:00, PARK Riegrovy sady

Street food Velké Popovice

 

Pivo a jídlo šlo vždycky k sobě. Navštivte pivovar Kozel ve Velkých Pavlovicích a ochutnejte to nejlepší ze světového street foodu. Těšit se můžete na asijskou kuchyni, čerstvé ryby, šťavnaté burgery nebo hmyz. Milovníky sladkého potěší churros a rolovaná zmrzlina. A co bude k pití? Tak to je snad jasné! Rezervovat si také můžete prohlídku pivovaru. Na akci se dostanete mj. vlakem Kozel Expres. Veškeré info najdete zde

Kdy a Kde?

sobota 7. května od 10:00 do 17:00, Pivovar Kozel

Balkan food & music festival

Pojďte zažít pořádnou balkánskou divočinu v Pražské tržnici. Pljeskavica, čevapi, ražnjići, jehňata, selata a býk na rožni, souvlaki, kebaby, lignje na žaru, jadranské ryby, ajvary, pečené papriky, grilované lilky, cukety, burek, pity, kremšnite, baklavy,... To vše od místních i přespolních přímo z Balkánu. Chybět nebude ani balkánská muzika. Info zde.

Kdy a Kde?

sobota 14. května 2022 od 12:00 do 21:30, Pražská tržnice - Prague market

RŮŽOVÝ MÁJ 2022

11. ročník degustačního festivalu růžových vín a klaretů. Ochutnáte vzorky od více než 25 moravských a českých vinařů. Součástí akce bude bohatá nabídka jídel, které se skvěle snoubí s růžovými víny. Nebude chybět živá hudba. FB akce.

Kdy a Kde?

neděle 22. května 2022 od 10:00 do 21:00, Náplavka

Festival jak víno na Střeláku

Tohle bude prý ultimátní, ve smyslu maximální, zásadní a nejlepší. A taková budou i vína, která budete moct ochutnat. Na Střeláku narazíte na to nejlepší z jižní Moravy i ze zahraničí. Degustaci zpříjemní živá hudba. Vstup je zdarma, zakoupit si budete moct také degustační sklenku v limitované edici s logem za tradičních 100 Kč.

Kdy a Kde?

27. a 28. května, Střelecký ostrov, Praha

Gastrofestival v Kutné Hoře

Oslava dobrého jídla a pití, tak se definuje Gastrofestival v Kutné Hoře, jedna z nejvýznamnějších gastroakcí v regionu. Letos se zaměří na biopotraviny a produkty z nich. Přijďte si užít vybrané speciality mezinárodní kuchyně, zajímavá menu i sladkosti, místní pivo i víno v jedinečných kulisách okolí chrámu sv. Barbory a přilehlé Jezuitské koleje.

Kdy a Kde?

28. května od 11 do 18 hodin, Kutná Hora

Dobré jídlo světa street food festival amfiteátr Konopiště

Setkání příznivců street food gastronomie v areálu amfiteátru Konopiště. Poprvé formou letního pikniku za přítomnosti piv z malých pivovarů, vína z moravských vinic, domácích limonád. K tomu program na dvou stagích.

Více na FB události.

Kdy a Kde?

29. května od 10 do 18 hodin, Amfiteátr Konopiště

Seafood & Prosecco Letenské sady

Zahájení seafoodové sezóny je tady. Na Baště v letenském parku se můžete těšit na skvělé speciality z mořských plodů ale i na překvapení. 

Kdy a Kde?

26. března od 12:00 do 19:00, Občerstvení Na Baště, Praha

Whisky Festival

Můžete ochutnat přes 500 druhů whisky a užít si tak bohatý program po celý den.

Kdy a Kde?

15.-16.10. 2021, Malá Morávka

Web akce 

Kávafest

Každý kdo má rád kávu, by ve Zlíně neměl chybět. Čeká vás velmi zajímavý program, včetně ochutnávky.

Kdy a Kde?

16.10. 2021, Zlín

Web akce

Extrem food a travel festival Ostrava 2021

Cestovatelský festival zaměřený na exotiku.

Kdy a kde?

6.11. 2021, Ostrava

Web akce

Burger Street Festival

Burgery jsou na cestě za vámi, najdete tam pro vás ten nejlepší?

Kdy a kde?

8.10. - 10.10. - Liberec

9.10. - 10.10. - Brno

15.10. - 17.10. - České Budějovice

15.10. - 17.10. - Ostrava

23.10. - 24.10. - Brno

30.10. - 31.10. - Brno

6.11. - 7.11. - Brno

Web akce

ČokoFest 2021

Přijďte ochutnant nejlepší čokoládu

Kdy a kde?

24. - 26.9. 2021 Zámek Slavkov u Brna

8. - 10.10. 2021 Teplice

15. - 17.10. 2021 Praha - Galerie Harfa

22. - 24.10. 2021 Kladno

28. - 31.10. 2021 Valtice

12. - 14.11. 2021 Kroměříž

19. - 21.11. 2021 Litomyšl

26. - 28. 11. 2021 Ostrava

28. - 30.1. 2022 Lysá nad Labem

Vstupné:

80 Kč

Web akce 

Zlatá pivní pečeť – mezinárodní pivní festival 

Mezinárodní festival piv na kterém se budou předávat nejprestižnější pivovarnické ceny.

Kdy a kde? 

20. - 25.9. 2021, České Budějovice

Vstupné:

100 Kč

Web akce 

Svatováclavské slavnosti piva 

Degustační přehlídka minipivovarů, bohatý doprovodný program

Kdy a Kde?

27. - 28.9. 2021, Ostrava

Web akce

Voltáž 2021

Další ročník pivního festivalu na břehu jabloneckého moře. Těšit se můžete na spoustu českých pivovarů, streetfood, skvělou hudbu, doprovodný program pro děti.

Kdy a kde?

4.9. 2021, Jablonec nad Nisou

Vstupné:

Od 150 Kč

Web akce

Garden Food Festival

Připravují opravdu báječnou akci, spousta dobrého jídla a pití.

Kdy a kde?

4. - 5.9. 2021, Olomouc

Vstupné:

120 Kč

Web akce

Chillibraní & Chilližrout 2021 - Festival milovníků pálivého

Kdo hoříte láskou k chilli určitě by jste zde neměli chbět! Jedinečný gastronomický festival!

Kde a kdy?

4.9. 2021 od 11:00 do 22:00, Brno , Björnsonové sady 

Vstupné:

Zdarma

Web akce

Food Truck Fest HK vol. 3

Další čistě foodtruckový festival míří do Hradce Králové. Přijď ochutnat jídla ze všech koutů světa na čtyřech kolech. Těšit se můžete na různorodou kuchyni a hlavně na degustační porce, protože chceme, abyste měli možnost ochutnat toho co nejvíc. Kromě burgerů se můžete těšit na Italskou, Francouzkou, Asijskou kuchyni a mnoho dalšího.

Vezměte děti, rodinu a přátelé a přijďte strávit příjemný den na hradecké nábřeží. Míst k sezení a odpočinku bude dostatek. Děti se vyřádí v dětském koutku.

Kdy a kde?

4.9.2021 od 10.00 hod., nám. 5. května, Hradec Králové

Vstupné:

Zdarma

Web akce

Food festival

FOOD festival

Ukázky světových kuchyní, známý kuchaři v čele s Tomášem Kalinou, projekt hmyz na talíři a spoustu dalšího, na tohle všechno se můžete těšit v Kadani.

Kdy a Kde? 

5.9. 2021 od 10:00 do 17:00, Mírové náměstí - Kodaň

Vstupné:

Zdarma / Food karta - 190 Kč

web akce

Burger Street Festival Mladá Boleslav

Burgery se vrací do Mladé Boleslavi, super burgery přímo pro vás. A na vegany jsme nezapomněli.

Kdy a kde?

27.-29.8. 2021 od 10:00, Mladá Boleslav - Bondi centrum

Vstupné:

Zdarma

Web akce

Seafood & Prosecco NYMBURK

Kousek Chorvatska v Nymburku. Přijďte si ochutnant ty správné speciality v podobě krevet, kalamár, lososu a spoustu dalšího.

Kdy a kde?

27.8. 2021 od 16:00 - 20:00, Nymburk, Stará rybárna

Vstupné:

Zdrama

Web akce

 

Seafood & Prosecco PARDUBICE

Nejlepší seafood párty Pardubic.

Kdy a kde?

28.8. 2021 od 12:00 do 19:00, Pardubice, MARINA - Bubeníkovy sady

Vstupné:

Zdarma

Web akce

Burger na ulici

1. ročník festivalu burger na ulici! Pochutná si každý, stačí jen dorazit. Těšit se můžete na nejlepší burgery, hranolky, zmrzlinu, sladné dobroty, kávu a nebo víno.

Kdy a kde?

28.8. 2021 od 10:00 do 18:00, Amfiteátr před zámkem, Zábřeh

Vstupné:

Zdarma

Web akce 

Food festival v Boskovicích

Počátkem července se v krásném a rozlehlém areálu zimního stadionu v Boskovicích uskuteční food festival, kde ochutnáte jídlo z celého světa. Festival není ale jen o jídle, ale také o skvělé zábavě. Zatančit si můžete při pěkné muzice, spláchnout hrdlo můžete pivkem, nebo vínkem.

Kdy a kde?

2.7. - 4.7.2021, Boskovice

Vstupné:

350 Kč

Oficiální web akce

Boskovice Food festival

Napajedelský burger festival 2021

Přijďte si užít oblíbený burger festival, kde si pochutnáte na těch nejlepších bzrgerech, dáte si kvalitní drink a poslechnete si hudební vystoupení. Vše bude navíc v krásném areálu Nového kláštera.

Kdy a kde?

3.7.2021 od 11.00 hod., Nádvoří Nového kláštera, Napajedla

Vstupné:

120 Kč

Napajedelský burger ffestival

Hradecké nábřeží gurmánů 2021

Tradiční a velmi hojně navštěvovaný food festival se uskuteční na Smetanově nábřeží v Hradci Králové. Těšit se můžete na kvalitní jídlo a pití, hudební vystoupení a spousty báječných lidí. Součástí festivalu je akce Chilli Mechov - rozpálené léto, takže ideální akce pro milovníky velmi ostrého koření.

Kdy a kde?

3.7.2021, Smetanovo nábřeží, Hradec Králové

Oficiální web akce

Hradecké nábřeží gurmánů

Moře u Mělníka 2021

Doražte na druhý ročník úžasného festivalu na náplavce v Mělníku. Budete moci ochutnat chutě z celého světa - bude zde spousta Fuud Trucků a stánků. Zrelaxovat se můžete na písečné pláži s plážovým barem.

Těšte se workshop s finalistkou soutěže MasterChef, divadelní představení Šťastný princ na Lodi Tajemství bratří Formanů, show od Long Vehicle Circus, V.O.S.A. Theatre, koncerty Zatrestband & ORCHESTRoj a Baťa a Kalábůf něžný beat. Pro děti je připravené divadelní představení od MIMos Theatre, kejklíři, dětské dílny Báry Hubené, vodní svět rodiny Lhotákových a mnoho dalšího.

Kdy a kde?

9.7. - 10.7.2021, Mělnická náplavka

Vstupné:

250 Kč

Oficiální web akce

Mělnická náplavkaFestival sladkostí a zmrzliny

Osvěžte se v létě na festivalu sladkostí a zmrzliny!
Venkovní prostranství před OC FUTURUM se koncem července promění v království sladkostí, zmrzliny a skvělé zábavy. Na své si přijdou i rodiče a pro všechny bude připraven doprovodný program ve formě workshopů, malování na obličej a zábavných soutěží.

Kdy a kde?

31.7.2021 od 10:00 hod., OC Futurum, H. Králové

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web akce

Festival

Jičínský Food Festival

Po úspěšném absolvování předchozích ročníků a po roční odmlce všem milovníkům dobrého jídla a pití opět přinášíme nevšední gastronomické zážitky. Těšit se můžete na bohatý doprovodný program a několik novinek.

Kdy a kde?

14.8.2021 od 10.00 hod., Zámecký park Jičín

Vstupné:

60 Kč

Web akce

Food festzival

Street Food Festival Nymburk

Čeká vás skvělý Street food. Ochutnejte skvělou gastronomii - asijskou, indonéskou, italskou, ale i naší tradiční. Nebude chybět kávička, moravské vínko, pivka z malých pivovarů, či sladkosti. Prostě pohodička a slunko.

Kdy a kde?

19.6.2021 od 10.00 hod., Nymburská Špička

Oficiální web akce

Street food festival Nymburk

Prosecco Festival 2021

Přijeďte v červnu do Mělníka, kde se opět uskuteční oblíbený Prosecco festival. Vše se koná na zámku, kde zažijete skvělou atmosféru - snoubení historie a vína.

Kdy a kde?

18.6. - 20.6.2021, Zámek Mělník

Web akce

Food festival

Podřípský Food Festival

Podřípský Food Festival

Fresh Festival Liberec 2021

4. ročník gurmánského festivalu zve zpět do parku Budyšínská. Nová zóna „Ochutnej svět“ láká na exotické chutě a kulturu JV Asie. 365 zóna – Gastromapa Lukáše Hejlíka představí vybrané podniky ze známého průvodce. Kuchařské hvězdy v čele s tváří festivalu – Z. Pohlreichem, pohodlná zázemí včetně pivní a vinařské zóny a vyžití pro děti.

Kdy a kde?

29.5. - 30.5.2021, Park Burdyšínská, Liberec

Vstupné:

100 Kč

Web akce

Food festivaly

 

Fresh Festival Plzeň 2021

Gurmánský festival, který v Plzni oslaví již jubilejní 10. ročník láká na nové zóny. Zóna „Ochutnej svět“ láká na exotické chutě a kulturu JV Asie. 365 zóna – Gastromapa Lukáše Hejlíka představí vybrané podniky ze známého průvodce. Kuchařské hvězdy v čele s tváří festivalu – Z. Pohlreichem, pohodlná zázemí včetně pivní a vinařské zóny a vyžití pro děti.

Kdy a kde?

22.5. - 23.5.2021, Park OC Plzeň Plaza

Vstupné:

100 Kč

Web akce

Food Festivaly

Drive-IN food festival Jíme Jih 2

Přijeďte na drugý ročník Drive-In festivalu do jižních Čech. Můžete si vybrat z několika menu - vybere si opravdu každý. Vše je naprosto bezpečné - jídlo dostanete přímo do vašeho auta. Koncept je takový, že si přes mobilní aplikaci objednáte jídlo, pití, atd. dopředu a pak si ho jednoduše vyzvednete. Zaplatíte pomocí platební karty.

Festivalové menu:

THIR:

- Kapří vývar s misem a bylinkami
- Kapří sekaná v máslové housce, koprová remuláda, křupavé zelí
- Salát z jarního listí, ředkvičky, uzené podmáslí, vajíčko v mise, strouhané sýrem od Chrise
- Kopřivový dortík s krémem

KLIKA KITCHEN:

- Polévka z bílého chřestu, pažitkový olej a kvítka od Lesného
- Jehněčí langoš / trhané jehněčí z farmy Hodina, mayo z mědvědího česneku, nakládané ředkvičky z Olešné /
- Kachní langoš / Vencova kachna, cibulová marmeláda, pikantní dip, křupavá nádivka /
- Vege langoš / hostínský chřest, pesto z ředkvičkových listů, holandská omáčka, Kořénkova rukola
- Povidloň / tvaroh od Diviše, naše povidla, rumová poleva, perníková drobenka

SŮL & ŘEPA:

- Kebab / hovězí - Netěchovice, vepřové - Netěchovice, kuřecí – Sedlčany /, v oleji pečené brambůrky, ředkvičky, tvaroh, medvědí česnek
- Bramborové tacos, trhané vepřové maso, BBQ kávová omáčka, zeleninové kimchi, herbs
- Hot dog s naší vepřovou klobásou, mrkvový kečup, karamelová cibulka, nakládané žampiony
- Hrachový falafel, čerstvý sýr, klíčky, nakládaná zelenina, chléb naan, řepná hořčice
- Dukátové buchtičky / vanilkový krém, slaný karamel, 1 rok starý květinový golden sirup /

HOSTINEC U JISKRŮ:

- Krém z mladých kopřiv s dýní a vaječnou sedlinou
- Svíčková dědy Jiskry, s českým knedlíkem (kynutý houskový)
- Koňská smetanová svíčková, pajfálský knedlík
- Smažené hovězí vemínko, teplý vídeňský bramborový salát
- Zaječí běhy na víně, rozinky, mandle, brusinky, švestky a tymiánové špecle
- Martinovo buchty - maková / tvaroh rozinky s rumem / povidla

Kdy a kde?

1.5.2021 od 11.00 hod., Zájezdní hostinec U Jiskrů, Kbelnice u Strakonic

Web akce

Food festival

Kladno ČokoFest 2020

Pro všechny milovníky cukrovinek a zejména čokolády je určena tato skvělá akce. ČokoFest v Kladně letos bude a bude vymazlený!

Kdy a kde?

16.10. - 18.10.2020, Dům kultury Kladno

Oficiální web akce

Čokofest

Street Food Festival Čáslav - akce zrušena

Streetfood oprvé taky v Čáslavi! Přijďte si vychutnat skvělou gastronomii a to jako moderní, tak i tu tradiční z ČR, ale i ze světa. Nebudou chybět ani oblíbené Foodtrucky. K pití zde budou k dispozici skvělá vína a pivka z malých pivovarů.

Kdy a kde?

17.10.2020 od 10.00 hod., nám. J. Žižky z Trocnova, Čáslav

Streetfood Čáslav

Husobraní v Plzni - akce zrušena

Husí stehna, husí kaldoun, husí paštika, husí játra, pečená husa, konfitovaná husa, uzená husa, husí burger, husí roláda, lokše maštěné husím sádlem. Taky se vám sbíhají sliny? Pokud ano, tak doražte 17.10.2020 na nádvoři pivovaru Prazdroj do Plzně. Všechny tyto pochoutky, ale i mnohé další zde budete moci ochutnávat, co vám hrdlo ráčí. No a zapíjet se bude skvěle ošetřeným pivkem!

Kdy a kde?

17.10.2020, Plzeňský pivovar, K Prazdroji 7, Plzteň

Husobraní

Gastro Food Fest Litoměřice 2020 - akce zrušena

Přijeďte do Litoměřic na výstaviště si užít skvělý gatrofest. Na velké ploše na vás čekají gastronomické zážitky v podobě našich specialit, ale i netradiční zahraniční ochtiny. Zastoupeny budou i pivovary a vinaři. Nebudou zde chybět ti nejlepší naši kuchaři, kteří vám předvědou své umění.

Kdy a kde?

17.10. - 18.10.2020, Litoměřice, Výstaviště

Food Fest

Zabijačkové hody - akce zrušena

Přijeďte v sobotu, 24. 10. 2020 do Zduchovic na jih Čech. Čeká vás pravá zabíjačka, skvělé hody pro všechny. Čekají vás jak tradiční pochutiny, ale také sladké mňamky, nebo zvěřina. Akce se koná v místním jezdeckém centru, k vidění budou i parkurové závody koní.

Kdy a kde?

24.10.2020 od 10.00 hod., Zduchovice

Zabíjačka

Podzimní Street Food Festival Kolín

V Kolíně se koná 2. ročník Food festivalu. Těšit se můžete na skvělá jídla - mexická, americká, česká, či středomořská kuchyně, pivka z malých pivovarů a v neposlední čadě výbětová káva. Určitě si vybere každý.

Kdy a kde?

10.10.2020 od 10.00 hod., Karlovo nám. Kolín

Food festival Kolín

Street food party Pardubice vol. 4

Přijeďte do Pardubic na skvělý Street Food do Automatických mlýnů - poprvé zde budou dva dny. Těšit se můžete jako vždy na burgery, medyho smoker a BBQ, dále na asijské jídlo, pastrami, super hot dogy a další mňamky.  Pro děti je připraven hrací koutek.

STREET FOOD A PIVKO:
- MedyChef
- Pedro's Foodtruck
- GULE FOOD TRUCK
- Take Eat EZ - American Barbecue & Deli
- Férová palačinkárna
- MŇAM Kunětická zmrzka
- Mutant Fast Food & Catering
- Fully Belly - Food Truck
- Eat and Experience Catering
- Nachmelená opice

Nebude chybět ani hudební doprovod - kapela Backstage Agency CZ.

Kdy a kde?

9.10. - 10.10.2020, Mezi Mosty 436, Pardubice

StreeFood Pardubice

Jitrnicobraní v Borovanech

Přijďte si vychutnat skvělé jitrničky a jídla podobná na 10. ročník Jitrnicobraní v Borovanech. Nebudou chybět ani lahodné nápoje, ať uý jde o pivo, či nealko. Pro děti jsou připraveny pohádky a růtné soutěže.

Kdy a kde?

10.10.2020, Borovany

Vstupné:

50 Kč

Jitrnicobraní

Klobáskofest 2020

8. ročník festivalu Klobáskofest je opět tady! Vše vypukne v sobotu 26.9.2020 v pivovaru Velké Popovice, kam vás sveze speciální historický vlak z Prahy. Součástí festivalu jsou prohlídky pivovaru, které se konají od 10 do 16 hodin v půlhodinových intervalech. Těšte se na ochutnávky těch nelepších klobásek a skvělé pivko Kozel. Nebude chybět ani hudební program - zahrají kapely Strunovrat, ŠVEJK-Trio a Flašinetář. Těšit se můžete i na ukázky tradičních řemesel, jako je kovářství, či keramika.

Kdy a kde?

26.9.2020 od 10.00 hod., Pivovar Velké Popovice

Klobáskofest

Slovácký festival chutí a vůní

Přijeďte na tradiční festival chutí a vůní na Rochus do Uherského Hradiště. Ochutnejte tradiční slováckou kuchyni, podpořte místní provenienci a pochutnejte si na opravdu tradičním místním jídle. Na Hot Dogy a hambáče tentokrát zapomeňte!

Kdy a kde?

26.9.2020, Areál Rochus, Uh. Hradiště

Festival chití a vůní

Po Kobylských uličkách za vínem a burčákem

Vinaři z Kobylí Vás zvou na 7. ročník otevřených sklepů.

Startovací místo akce bude v sále Sokolovny – v blízkosti vlakového nádraží. Zde se budou prodávat vstupenky a vydávat vstupenky zakoupené v předprodeji. Zakoupit nebo vyzvednout vstupenky bude možné v sobotu 19.9. od 10:00.

Sklepy budou otevřeny od 10:00 do 19:00, poté bude od 20:00 následovat večerní zábava v sále Sokolovny Kobylí.

Kdy a kde?

19.9.2020, Kobylí

Vstupné:

800 Kč v předprodeji, 900 Kč na místě

Vstupné zahrnuje: Vstupy do sklepů, degustace vín, Kupony na víno v hodnotě 300 Kč, sklenička, mapka, propiska a tašticka.

Oficiální web akce

Kobylí

Vinobraní na zámku Valtice 2020

Třetí zářijový víkend bude ve Valticích patřit VINOBRANÍ NA ZÁMKU, pro širokou veřejnost bude připraven bohatá nabídka.

Program:

PÁTEK 18.9.2020

16:00 - 22:00 Valtická vína a cimbálová muzika na nádvoří, vstup zdarma  

17:30 – 18:30 Řízená degustace moravských vinařů v Bílém sále, vstupné v předprodeji nebo na místě   

19:00 Hudba a víno v Zimní jízdárně, samostatná akce, vstupné v předprodeji, informace zde

SOBOTA 19.9.2020

10:00 - 21:00 Valtická vína a cimbálová muzika na nádvoří, vstup zdarma

10:00 - 21:00 Moravská vina, stánkový prodej, cimbálová muzika, Dvůr, vstup zdarma

10:00 - 21:00 Pet-nat, oranžová a naturální vína, Španělská konírna, vstup zdarma

10:00 - 21:00 Posezení s vínem, Zimní jízdárna

10:00 - 20:00 Stánkový prodej v předzámčí, na balustrádě, vstup zdarma 

10:00 - 20:00 Zámecká vinotéka, vína VOC Valtice a lichtenštejnská vína

10:00 - 20:00 Historická zámecká kuchyně na vnitřním nádvoří, sekty a prosecco, ovoce

10:00 - 17:00 Zámecká čokoládovna, víno a čokoláda

10:00 - 17:00 Zámecké knihkupectví, dezertní sladká a fortifikovaná vína se sladkým překvapením

12:00 - 16:00 Řízené degustace moravských vinařů, Bílý sál, vstupné v předprodeji nebo na místě

10:00 - 18:00 Speciální prohlídky zámku, bude upřesněno

Další doprovodný program.

Kdy a kde?

18.9. - 19.9.2020, Zámek Valtice

Valtice

H fest - food piknik

Zveme vás pozvali na sobotu plnou chutí, zábavy a muziky! Trutnovský street food piknik je jednou z mála akcí tohoto typu v letošním roce. Na nábřeží si vychutnáte luxusní pochoutky. Těšte se nejen na skvělé jídlo a pití, ale také na bohatý doprovodný program v podobě řízených degustací moravského vína, degustací prémiových rumů a různých tematických soutěží.

Celým dnem nás provede zkušený moderátor a DJ Ladislav Vaško. A živá hudba? Ani ta chybět nebude! Vše postupně odtajníme. Vstupné na akci je zdarma.

Kdy a kde?

8.8.2020 - Nábřeží Václava Havla, Trutnov

H-Fest

Festival Dej si Food Znojmo

Návštěvníci se mohou těšit na degustační menu, kuchařské a barmanské show, ochutnávky vína i piva, workshopy s celebritami, živou hudbu, program pro děti i beauty zónu. „Na akci neuvidíte jídla, která jsou běžná na veřejných akcích, jako jsou langoše nebo párky v rohlíku. Ve stáncích budou netradiční pokrmy, jako jsou například hmyzí speciality, řepný burger, hranolky podle belgické receptury, rolovaná zmrzlina, bubble wafle a další dobroty.

Kdy a kde?

24. - 25.7.2020, Hradní, Znojmo

Vstupné:

30 Kč

Dej si Food

Kytky k jídlu

Beseda Jany Vlkové s degustací.

Africké trhy v Mladé Boleslavi

Do Kostel svatého Bonaventury v Mladé Boleslavi přijede to nejlepší, co vypěstovali farmáři na afrických zahrádkách a políčkách. Přivezeme pro vás tropické ovoce, marmelády, koření, kávu a spoustu dalšího. Vstupné je zdrama!

Co všechno vás čeká?
- Čerstvé ovoce z Afriky, jako je třeba obří jackfruit, to nejmáslovější avokádo na světě, spousta druhů banánů, mango nebo slaďoučký ananas
- Svěží ovoce z Asie, jako je voňavá papája, exotické hadí ovoce, zapáchající durian nebo nádherně barevné dračí ovoce
- Sušené ovoce - co takhle dát si boží sušené mango nebo papáju
- Dálkami vonící koření ze Zanzibaru
- Kvalitní čokoládu, kávu a dokonce čerstvé kakaové boby

Kdy a kde?

21.3.2020 od 10.00 hod., Kostel sv. Bonaventury, Ml. Boleslav

Oficiální web akce

Africké vůně Ml. Boleslav

Zažít Kladruby s chutí Street food festivalem

Setkání příznivců stylové gastronomie v jedinečném prostředí nádvoří barokního kláštera Kladruby u Stříbra.

Doprovodný celodenní program vhodný všechny věkové kategorie.

Kdy a kde?

28.3.2020, Kladruby

Streetfood Kladruby

Street Food Fest Lysá nad Labem

Přijďte ochutnat moderní i nemoderní gastronomii a zažít, co je to street food. Těšit se můžete na mix chutí americké, mexické, asijské, české či středomořské kuchyně a dalších pochoutek. K dobrému jídlu patří samozřejmě i skvělé víno, pivo z menších pivovarů či domácí cider. K sladkému zase jen ta nejlepší výběrová káva. Na to všechno se můžete těšit v sobotu 25.4.2020 na Husově náměstí v Lysé nad Labem.

Kdy a kde?

25.4.2020 od 10.00 hod., Husovo nám., Lysá nad Labem

Oficiální web akce

Street Food

Jarní Restaurant Day MB

Svátek dobrého jídla, pití, zábavy a nadšených kuchtíků je opět tady! Jarní Restaurant Day Mladá Boleslav se bude konat 25. dubna ve venkovních prostorech Vzdělávacího centra Na Karmeli od 11 h. do vyprodání zásob.

Přijďte ochutnat skvělé dobroty nebo se přijďte sami podělit o váš kulinářský um!

Kdy a kde?

25.4.2020 od 11.00 hod., Vzdělávací centrum Na Karmeli, Na Karmeli 1457, Ml. Boleslav

Oficiální web akce

Festival Jídlo MB

Všechny chutě světa

Srdečně vás zveme na 1. Ročník food festivalu Všechny chutě světa v Mladé Boleslavi. Festival bude probíhat v prostředí parku, můžete si tedy atmosféru vychutnat po celý den.

Čeká vás bohatý výběr pokrmů a nápojů z celého světa, budete moci ochutnat: šťavnaté americké hamburgery, pálivé mexické speciality, pravé asijské kari, africkou street kuchyni, španělské churros, francouzské delikatesy, hmyzí speciality a mnoho dalších.

Připravili jsme si pro vás skvělý doprovodný program v podobě workshopů (sýrařství, caletnictví), divadélka pro děti a spoustu doprovodných atrakcí. O hudbu se postará báječná kapela Lovesong orchestra a Dudáci.

Kdy a kde?

8.5.2020 od 10.00 hod., Nový park, Ml. Boleslav

Oficiální web akce

Festival chutí

Burger Street Festival Mladá Boleslav

Burger Street Festival se po dlouhé zimní pauze vrací do Mladé Boleslavi.

V červnu si vychutnáte ty nejlepší burgery, hotdogy, hranolky, zmrzliny a ostatní dobroty, které odrovnají vaše chuťové buňky.

Kdy a kde?

18.6. - 20.6.2020, Bondy Centrum Mladá Boleslav

Oficiální web akce

Burgerfest Mladá Boleslav

Kdy a kde?

4.3.2020 od 18.00 hod., Městská knihovna Beroun

Oficiální web akce

Kytky k jídlu

Našli jste chybu v článku? Napište nám na info@prazskejrej.cz. Odměníme se vám.

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také