Co se děje
Článek

Vinobraní a vinné akce v ČR - kam vyrazit za vínem?

I letos zažije Česko vlnu různých vinobraní, vinných festivalů a trhů. Na kterou akci vyrazíte vy?

Zajímá mě vinobraní v: Praha a okolí, Čechy, Morava

">Praha a okolí# Praha a okolí

Praha pije víno

Oslavte jubilejní 10. ročník největšího vinařského festivalu v srdci Prahy, který se soustředí na autentická vína pocházející z historických regionů bývalého Rakousko-Uherska. Tradice se drží a festival i letos přivítá množství vinařů z České republiky, Slovenska, Rakouska, Maďarska a Slovinska, a navíc speciální hosty z Francie, Itálie a Gruzie. 

Kdy a kde?

1. června 2024, Novoměstská radnice Praha

Prosecco, Pinot grigio, Primitivo Fest

VIVA ITALIA! Toto léto se Villa Richter na Pražském hradě promění v pravý kus Itálie díky festivalu italských vín, který by žádný milovník vína neměl minout. Akce se uskuteční v sobotu 8. června 2024, od 12:00 do 20:00 hodin. Na návštěvníky čekají tři nejpopulárnější italská vína: svěží Pinot Grigio, osvěžující šumivé Prosecco a intenzivní červené Primitivo od špičkových vinařů. Kromě vynikajících vín si budete moci vychutnat autentickou italskou kuchyni, která dokonale doplní každý hlt. A aby byl zážitek kompletní, během festivalu vás bude bavit živá hudba a DJ, který zahraje nejznámější italské hity. Přijďte se ponořit do atmosféry Itálie a užít si nezapomenutelný den plný vín, jídla a hudby!

Kdy a kde?

8. června, Staré zámecké schody

Milujeme prosecco

Přijďte si užít jedinečnou atmosféru Itálie přímo v Praze! Během celého dne budete mít možnost poznat vinaře, kteří vám představí nejlepší vína z regionů Valdobbiadene a Conegliano. Sedmý ročník festivalu je tady.

Kdy a kde?

sobota 11. června 2024, Sady Svatopluka Čecha

">Čechy# Čechy

Sokolovské slavnosti vína

Přijměte pozvání na Sokolské slavnosti vína v Sokolově, kde se setkáte s vinaři z celé šíře českých a moravských vinařských oblastí. Ti pro vás přivezou nejzajímavější vzorky ze své nejnovější produkce. Na své si přijdou milovníci dobrého jídla i hudby díky cimbálové muzice a tradičnímu občerstvení. Také budete mít možnost ochutnat a zakoupit produkty, které získaly prestižní označení Regionální potravina Karlovarského kraje.

Kdy a kde?

3. srpna 2024? Sokolov

">Morava# Morava

Slavnosti růžového vína - 10. ročník

Letošní Slavnosti růžového vína se v Třebíči přesouvají na nové místo kvůli obnově zámecké zahrady. Čeká na vás královský servis, odpoledne plné pohádkové atmosféry s vynikajícími výběrovými víny z našich vinic a lokálními i exotickými gastronomickými specialitami.

Kdy a kde?

15. června 2024, Třebíč

Pálavské vinobraní v Mikulově

Přijměte pozvání na 77. ročník Pálavského vinobraní, které se uskuteční od 6. do 8. září 2024 a nabídne vám pestrý program plný folklórních souborů, dechové hudby a historického průvodu s příjezdem krále Václava IV. a jeho královny. Samozřejmě nesmí chybět ani hudební hvězdy naší země. Již nyní se můžete těšit na Jiřího Korna, Lenny, Mig 21, Ewu Farnu, Vesnu, Davida Kollera a Wohnouty. A seznam rozhodně není konečný.

Kdy a kde?

6. až 8. září 2024, Mikulov

 


Proběhlé akce

Velká říjnová degustace

Nechejte se vtáhnout do kouzla podzimu s naší tradiční degustací vín! Ochutnáme skvosty z jižní Moravy a porovnáme je s exotickými kapkami ze zahraničí. Od malých rodinných vinařů až po skvosty starého a nového světa – u nás objevíte vína s příběhem. A aby to nebylo jen o víně, živá hudba, skvělé jídlo a zábavné soutěže na podiu dodají akci tu správnou šťávu. Přijďte se s námi rozloučit s vinářskou sezónou v style!

Kdy a kde?

6. října 2023, Střelák, Praha

Čechy

Festival vína Český Krumlov 2023

11. ročník podzimního festivalu v Českém Krumlově pokračuje v tradici řízených a volných ochutnávek, doplněných komponovanými programy spojenými s vínem a výběrovou gastronomií.

Kdy a kde?

6. 10. - 2. 12. 2023, Český Krumlov

Morava

Burčákové slavnosti Hustopeče 2023

Přijďte si užít 28. ročník Burčákových slavností, kde humor a recese provází třídenní oslavu burčáku! Čtvrtek začíná programem školek, škol a koncertem od 16:00. Pátek nabídne uvítací fanfáry v 18:00, vystoupení Tomáše Kočka & ORCHESTR, ohnivou show a koncerty INEKAFE a Větrů z Jihu. Sobota startuje středověkým jarmarkem v 9:00, zasedáním burčákové unie, historickým průvodem, vyhlášením vítězů Národní soutěže vín 2022 a koncerty Hazafele, Marie Rottrové a Xindl X. Pro děti je připravena dětská scéna Šapitó. V nádvoří domu U Synků ochutnávka vín a živá hudba. V ulicích zábava s harmonikáři a soutěž ve válení beček. 

Kdy a kde?

5. říjen 2023 17:00 – 7. říjen 2023 22:00, Hustopeče


 

Krajem vína – Tour de burčák po vinařských stezkách Kyjovska

Co říkáte na strávení posledního zářijového víkendu v podzimních vinicích Kyjovska? Ať už na kole nebo pěšky, objevte kouzlo slováckého kraje a ochutnejte místní speciality přímo ve vinařských sklepech. Pokud si pořídíte startovní balíček předem, můžete ušetřit a zároveň se zapojit do závěrečného losování s atraktivními cenami ve Vlkošských Búdách. 

Kdy a kde?

30. září 2023, 9:00 - 18:00
 

Největší přehlídka českých vín – Svatováclavské slavnosti

Svatý Václav, patron České země a vinařů, inspiroval Vinné sklepy Kutná Hora k pořádání jedné z největších výstav českých vín. Tuto tradici můžete zažít v sobotu 30. září 2023 v historických prostorách kláštera sv. Voršily v Kutné Hoře. Událost láká stovky návštěvníků - od milovníků vína až po odborníky z vinařského světa a gastronomie. Nezmeškejte jedinečnou příležitost setkat se s výjimečnými víny a lidmi za nimi!

Kdy a kde?

30. 9. 2023, Kutná Hora

WINE & MUSIC FESTIVAL VINOBRANÍ VILLA RICHTER

Ochutnávejte 50+ vín, včetně těch z nejstarší české vinice, poslouchejte DJs TGT, I AM STÝF, SUBGATE a živý jazz saxofonisty Františka Havlíčka. Kulinářské delikatesy, burčák a úchvatné výhledy na Prahu vás nezklamou. Vstup 250 Kč s degustační skleničkou. Platby žetony. 

Kdy a kde?

23. září, Villa Richter, Svatováclavská vinice

Vinobraní na Grébovce 2023: Havlíčkovy sady

Vinobraní v parku Grébovka nabízí výběr skvělých vín, burčáku, světových delikates a tradičních řemesel. Společně s přáteli a rodinou si užijte i kulturní program: na hlavním pódiu vás čeká mimo jiné cover band "The Stream", imitace filmových osobností, irské tance či vystoupení Michala Hrůzy. Pro děti je připravena interaktivní pohádka, taneční vystoupení a loutkové divadlo. A milovníci vína si přijdou na své v "Vinařském městečku", kde budou k dispozici degustace od renomovaných vinařů.

Kdy a kde?

sobota 23. září 2023 od 12:30, Havlíčkovy sady

Vinobraní na Náplavce

Burčákový pochod je na scéně znovu! Přijďte oslavit babí léto vínem. Procházejte se mezi stánky malých rodinných vinařů a objevte vína, která nikde jinde neochutnáte. A nezapomeňte – ke skleničce se bude hrát živá hudba, doprovodí vás moderní gastronomie a zábavné soutěže. 

Kdy a kde?

29. a 30 září 2023, Náplavka, Rašínovo nábřeží

MODŘANSKÉ VINOBRANÍ

Další ročník Modřanského vinobraní nabízí degustace vín od místních vinařů, moravských a světových vín. Nebude chybět burčák z Moravy. Během dne bude připravená tombola a živá hudba. O jídlo se postará Foodtrip_truck a ViNiCE café&bistro. Během dne bude možnost se připojit na komentovanou prohlídku Modřanské vinice a vinaři připraví výstavu hroznů.

Kdy a kde?

sobota 30. září 2023 v 12:00 až 21:00, Vinice café & bistro

Vinobraní na zámku Valtice

Třetí zářijový víkend ve Valticích je věnován VINOBRANÍ NA ZÁMKU. Připraven je program s bezplatným vstupem, kde platba je pouze za degustace, vzorky vín a pokrmy. Od pátečního odpoledne až do konce soboty budou zámecké prostory plné stánků s vínem, jarmarkem a různými pochutinami. Mimo zámecký areál se zapojí také další vinné sklepy a provozovny.

Kdy a kde?

15. 9. V 10:00 AŽ 16. 9. V 20:00, Zámek Valtice - Valtice Palace

Svatováclavské slavnosti

Další ročník dolnobřežanských Svatováclavských slavností se blíží. Den plný muziky, divadla, dobrého jídla a pití se uskuteční v sobotu 16. září od 11:00 hodin tradičně v ulici 5. května na nádvoří u zámku a za obecním úřadem.

Kdy a kde?

16. září 2023, Dolní Břežany

Vinobraní svaté Kláry v Botanické zahradě Praha 2023

Tradiční Oslavy sklizně vína se konají 16. a 17. září na vinici sv. Kláry. Kromě místního burčáku, vyrobeného z pečlivě vybraných hroznů, se mohou návštěvníci těšit na bohatou nabídku kvalitních vín a pálenek. Představí se i vinaři z Čech a Moravy. Vinice v pražské Botanické zahradě nabízí krásný výhled na město a po celý víkend bude k dispozici občerstvení, hudební program, prohlídky výrobny, posezení a degustace.

Kdy a kde?

16. 9. 2023 – 17. 9. 2023, Botanická zahrada hl. m. Prahy, skleník Fata Morgana, Praha 7 - Troja

Vinobraní na Vinici svaté Kláry - Prague.eu

Svátek vína na soutoku

Rádi bychom Vás pozvali na devátý ročník oblíbeného Svátku vína na soutoku, kde znovu ochutnáte to nejlepší z českých, moravských a mezinárodních vinařských sklepů.

Kdy a kde?

pátek 1. září 2023 od 14:00, Jiráskovy sady

13. Slavnosti vína a burčáku v Ústí nad Labem

Zveme vás k degustaci vína a burčáku od českých a moravských vinařů. K tomu vám bude hrát tradiční cimbálovka ze Slovácka.

Kdy a kde?

pátek 1. září 2023 od 9:00, Lidické Náměstí, Ústí nad Labem

PodjaVínoHraní

Podjavořičan vás zve na premiérovou ochutnávku moravských vín. K dobré náladě zahraje cimbálovka Rathan. Několik moravských vinařů je připraveno podělit se o své vzorky a těší se na vaši návštěvu.

Kdy a kde?

sobota 9. září 2023 od 13:00 do 22:00, Zámecký park Telč

Slovácké slavnosti vína a otevřených památek 

Slovácké slavnosti vína a otevřených památek představují unikátní událost, kde se během tří dnů v září propojuje dynamika lidových tradic a kultury s bohatstvím slováckých krojů a hudby, vše doprovázeno živou a spontánní atmosférou.

Jedním z vrcholů těchto slavností je možnost ochutnat vína, která byla součástí Národní soutěže vín. Jedná se o nominační soutěž zaměřenou na vína ze slovácké podoblasti. Návštěvníci tak mají jedinečnou příležitost ochutnat a objevit místní vína, která jsou uznávána pro svou kvalitu a charakter.

Tato akce nabízí nejen gastronomické zážitky, ale také poznání a oslavu kulturního dědictví regionu. Slovácké kroje a hudba hrají významnou roli v celkové atmosféře, přičemž tradiční prvky jsou oživeny moderními vlivy a spontánností.

Kdy a kde?

9. 9. - 10. 9. 2023, Uherské Hradiště

Vinohradské vinobraní 2023

Burčák, kvalitní bílá, červená a růžová vína z Čech, Moravy a letos i ze zahraničí plus hudba po oba dva dny. Tohle si nesmíte nechat ujít. Přímo v srdci pražských Vinohrad.

Kdy a kde?

8. - 9. září 2023, Náměstí Jiřího z Poděbrad

Prosecco piknik s TV Óčko

Přijďte si užít svěží prosecco, skvělou hudbu a relaxaci pod širým nebem. Přineste si deku nebo si ji půjčte na místě a těšte se na autentickou paellu a více než 25 druhů prosecca. Pro děti je připraven workshop. Skleničku si můžete zakoupit či přinést vlastní. Akce má podporu starosty MČ Prahy 6, pana Jakuba Stárka

Kdy a kde?

25. 8. od 15:00 do 26. 8.  22:00, Park U Břevnovského Kláštera

Vinný košt & festival chutí

Poprvé v historii se do Litomyšle chystá vinný košt a to v sobotu 19. srpna 2023! Návštěvníky čeká nepřeberné množství vína, které je téměř nemožné vypít. Dále bude připravena food zóna, kde se budou podávat dobroty, jež skvěle ladí s vínem. Pro nejmenší je připraven dětský program a celý den bude zajištěna i hudba. Přestože je vstup zdarma, víno se bude nalévat pouze do sklenic. Ty si můžete pořídit na místě za 100 Kč. Pokud však máte svou oblíbenou sklenici na víno, neváhejte ji přinést s sebou - stačí si jen dokoupit samolepku za 60 Kč.

Kdy a kde?

19. srpna 2023, Smetanovo náměstí, Litomyšl

Víno a Prosecco Festival | PARK Riegrovy sady

Druhé letošní  vydání festivalu Víno a prosecco je tady. Přijďte si užít srpnový víkend na festival vína v zeleném srdci Prahy a ochutnejte ta nejlepší vína z Čech, Moravy i Slovenska!

Kdy a kde?

18. 8. V 14:00 AŽ 19. 8. V 23:00, PARK Riegrovy sady

AutentikFest Moravia 2023

Devátý ročník mezinárodního festivalu naturálních vín se koná pod širým nebem v malebném areálu sklepů Výmol a Podluží. Na tomto prestižním setkání se vám představí vinařské hvězdy z různých koutů Evropy. Ze sousedního Rakouska k nám dorazí Weingut Dorli Muhr, z Maďarska pak Csetvei Pince a ze Slovenska Strekov 1075. Nechybí ani domácí vinaři, zastoupení má Kutná Hora se svými vinnými sklepy, Dva Duby a Vinařství Petra Kočaříka. Další významnou část festivalu tvoří členové spolku AMM, mezi kterými najdete Čačíkovo Kobylské vinařství, Víno Loigi, Otou Ševčíka, Vinařství Vykoukal, Koráb z Živé hory, Dlúhé Grefty a také Nešpor & Rajský. Přijďte si vychutnat jedinečné chutě a atmosféru tohoto vinařského svátku.

Kdy a kde?

sobota 12. SRPNA 2023 V 11:00 AŽ 21:00, Vinné sklepy Podluží

Hradecké nábřeží vína

Spojení vína a jazzu je jednoduše skvělé. A tato akce je toho důkazem. Přijďte si poslechnout kvalitní jazzovou hudbu v podání několika interpretů a zároveň si pochutnat na vínu z českých, moravských i zahraničních vinic.

Kdy a kde?

5. srpna 2023 na náměstí 5. května, Hradec Králové

In vino Hostivice

Ochutnejte to nejlepší z mezinárodní scény vinařů. 11.-12. srpna 2022 na Husově náměstí v Hostivici.

Kdy a kde?

11. 8. V 14:00 AŽ 12. 8. V 23:55, Hostivice

Víno a sýry na Náplavce

Sýry z celého světa dorazí na náplavku, kde je budete moci vyzkoušet společně s víny z malých rodinných vinařství. Tato jedinečná událost vás seznámí se světem sýrů a originálních vín, která jsou výsledkem ruční práce a lásky vinařů. K celkové atmosféře přispěje živá hudba, moderní gastronomie a tematické soutěže na podiu. 

Kdy a kde?

sobota 12. 8. 2023 od 12 hodin, Náplavka

Mezinárodní mistrovství ČR v sekání sektů

Už 19. ročník enogastronomického shromáždění, které je plné šumivých vín z Moravy i Champagne, sektů z různých kontinentů, moravského tichého vína a skvělé zábavy, se koná ve Valticích, městě známém jako hlavní centrum vína!

Kdy a kde?

29. 7. 2023, Valtice

Prosecco festival v Českém ráji

Svůj prosecco festival pořádá také Vila Čapek v Českém ráji. Počet lístků je omezen pouze na 100 osob. Připraveny pro vás budou pohodlná lehátka, divadelní vystoupení a spousta prosecca. Chybět nebude ani výběr italských specialit či gril koutek s posezením. Pohodovou atmosféru dokreslí hudební program.

Kdy a kde?

22. červenec 2023, od 14:00 do 21:00, Branžež

Prosecco FEST 2023

Přijďte na 1. ročník festivalu plného bublin s Proseccem a vychutnejte si to nejlepší z jihu Itálie, slunného Španělska a Francie. Na festivalu se představí značky z rodinných vinařství, včetně oblíbeného Bosco Del Merlo 🤩. Prosecco můžete ochutnat s neapolskou pizzou přímo z pece, paellou z obří pánve a dalšími dobrotami, které se k bublinám dokonale hodí! Navíc se můžete těšit na několik tematických workshopů, díky kterým získáte nové zajímavosti a zkušenosti. Vstupné činí 200 Kč a z každé vstupenky jde 20 Kč na Psí útulek Sedliště.

Kdy a kde?

sobota 20. května 2023 od 10:00, BrickHouse DOV, Ostrava

Slavnosti růžového vína

Slavnosti růžového vína v Třebíči vám nabídnou královskou péči a nejen proto, že se konají v zámecké zahradě. Přijďte si užít pohádkové odpoledne s lahodnými víny z českých i moravských vinic a ochutnat perly lokální i vzdálenější gastronomie.

Kdy a kde?

17. června 2023, Třebíč

MILUJEME PROSECCO FESTIVAL

Přijďte si užít jedinečnou atmosféru Itálie přímo v Praze! Během celého dne budete mít možnost poznat vinaře, kteří vám představí nejlepší vína z regionů Valdobbiadene a Conegliano.

Kdy a kde?

sobota 7. června 2023 od 10 hodin, Sady Svatopluka Čecha

Růžový Máj

Růžový Máj je festival vína, který se koná každý rok na Náplavce v Praze 2. Na festivalu se představí 25 českých vinařů, kteří nabízejí růžová vína a klarety, a to výhradně v festivalových sklenicích. Kromě degustace vína si můžete vychutnat teplou i studenou gastronomii, míchané nápoje a poslechnout si jazz a swing.  Program trvá od 10:00 do 22:00 a zahrnuje také slavnostní zahájení, vystoupení cimbálové muziky a koncert Kateřiny Steinerové se swingovou kapelou.

Kdy a kde?

sobota 20. května 2023 od 10 do 21 hod, Náplavka, Rašínovo nábřeží

Svátek růžových vín na Svatováclavské vinici 

Každý rok se 1. května koná na Pražském hradě Svátek růžových vín z Moravy a Čech, který přináší radost, lásku a romantiku. Letos už potřinácté. Tento rok se akce uskuteční na Svatováclavské vinici v areálu Villy Richter a potrvá od 11:00 do 19:00 hodin. Na návštěvníky čekají desítky vzorků vín od dvaceti různých vinařství.

Kdy a kde? 

1. května od 11:00 do 19:00 hodin na Svatováclavské vinici v areálu Villy Richter

Vinobraní na Vinici sv. Kláry

To nejlepší od vinařů z Čech i Moravy, bohatá místní produkce, lahodný burčák a skvělý atmosféra. I vinobraní v Praze může stát zato.

Kdy a kde?

17. a 18. září 2022, Botanická zahrada Praha

Vinobraní v Kostelci nad Černými lesy

Druhý ročník vinobraní představí návštěvníkům širokou škálu vinařů z Čech a Moravy a nabídne různé druhy občerstvení, workshopy pro děti a doprovodný program. Akce je zdarma.

Kdy a kde?

27. srpna 2022, Kostelec nad Černými lesy

Web akce

Vinohradské vinobraní /II

Tradiční ochutnávka vín z České republiky a Slovenska, pochutiny, hudba i zábava se letos uskuteční už po dvacáté šesté.

Kdy a kde?

9.-10. září 2022, Jířího z Poděbrad

Web akce

Vinobraní na Grébovce

aneb Vinohrady –⁠ dobré vínko dáváte..

Kdy a kde?

23. září 2022, Náměstí Míru

Web akce

Vinobraní na Grébovce

aneb Vinohrady –⁠ dobré vínko dáváte..

Kdy a kde?

24. září 2022, Havlíčkovy sady

Web akce

Svatováclavské vinobraní 2022

Patnáctý ročník vinobraní s nejkrásnějším výhledem na Prahu.

Kdy a kde?

24. září, Villa Richter na Pražském hradě

Web akce

Mělnické vinobraní

83. ročník tradičních slavností vína opět na Mělnice. Spousta vína, pohody a dobré zábavy pro všechny generace. Šest scén, historie, kvalitní mělnický burčák, jarmark i atrakce pro děti. 

Kdy a kde?

16. - 18. 9. 2022, Náměstí Míru, Mělník

Web akce

Mladí vinaři v Praze 2022

Mladí vinaři opět v Praze. V ceně vstupenky je více než 30 skvělých vín, minerální voda Krondorf, originální sklenička s logem Mladí vinaři, skvělá nálada a trocha toho housu.

Kdy a kde?

24. srpna, místo zatím neznámé

Web akce

Roudnické vinobraní 2022

I Ústecký kraj se může pochlubit vinnými akcemi. Třeba v Roudnici nad Labem se uskuteční festival vína a burčáku s bohatým programem na dvou scénách. Na své si přijdou nejen vaše chuťové pohárky ale i uši. Vystoupí totiž kapela No Name, Xindl X, Jaroslav Uhlíř, Kapitán Demo, Janek Ledecký a mnoho dalších. V neplacené části areálu výstava historických vozidel Historici v Roudnici.

Kdy a kde?

10. září od 10:30, Zámecký areál Roudnice nad Labem

Web akce

Teplický festival vína 2022

Premiérový ročník festivalu vína, kde se představí 20 pečlivě vybraných vinařství z Moravy a Čech.

Kdy a kde?

6. srpna 2022, Zámecké náměstí

Web akce

Kunětické vinobraní 2022

Letošní Kunětické vinobraní se uskuteční v amfiteátru hradu Kunětická hora pod záštitou hejtmana Pardubického kraje JUDr. Martina Netolického, Ph.D. a za finanční podpory Pardubického kraje. Kromě vína a burčáku se můžete se těšit na ABBAcz Revival, Juliana Záhorovského a další.

Kdy a kde?

Sobota 17. září od 10 hodin, AMFITEÁTR HRADU KUNĚTICKÁ HORA

36. Přívratské vinobraní 

Přívratští hasiči opět zorganizovali akci pro milovníky vína. Po oba dny si budete moct dopřát odrůdová bílá i červená vína, burčák, tradiční bramboráky (i se zelím a uzeným), kuřata na roštu, vepřovou grilovanou krkovičku, sekaniou, klobásky a uzené z udírny, trdelníky, apod. Pro děti bude připravena střelnice a skákací hrad.
Kdy a kde?

16. - 17. září 2022, náves + sál hostince U Coufalů, Přívrat

 

Pálavské vinobraní

Jubilejní 75. ročník tradičního festivalu vína, gastronomie a kultury, s prestižní vinařskou soutěží a exkluzivním hudebním programem.

Kdy a kde?

9.-11. září 2022, Mikulov

Web akce

Znojemské historické vinobraní 

Největší svátek vína v ČR a zároveň třináct multižánrových scén, velkolepý průvod krále Jana Lucemburského, vinařské mázhauzy v historickém centru Znojma, stovky programových bodů jako historické tržiště, odpočinkové zóny, atd.

Kdy a kde?

9.-11. září 2022, Znojmo

Web akce

Krumlovské burčákobraní

Už pojedenácte bude možné navštívit Krumlovské burčákobraní. Populární slavnosti vína, burčáku, piva, zpěvu a gastronomických specialit můžete navštívit v Moravském Krumlově.

Kdy a kde?

17. září od 10 hodin, Zámecké nádvoří, Moravský Krumlov

Web akce

Valtické vinobraní

Tradiční akce v nové době.

Kdy a kde?

30. 9. 2022 - 1. 10. 2022, Valtice

Web akce

Slovácké slavnosti vína a otevřených památek

Jedna z nejvýznamějších akcí v regionu, to jsou Slovácké slavnosti vína a otevřených památek. Přijeďte na vlastní kůži zažít bohatost a rozmanitost tradiční lidové kultury na Slovácku a ochutnat víno.

Kdy a kde?

9.-11. září 2022, Uherské Hradiště

Web akce

15 . ročník Svatováclavské vinobraní v Lokti

I letos se na Lokti budou organizítoři i návštěvníci držet motta: „Když vchází víno, odcházejí tajnosti.“ Můžete se těšit na krásná vína od zavedených vinařů. Chybět nebudete ani dobré víno a dobroty rozmanitých vůní. K tanci, poslechu a ochutnávkám na náměstí zahraje několik kapel.

Kdy a kde?

1.10. a 2.10. od 10 do 20 hodin, Hrad Loket a náměstí


Již proběhlo:

Svatomartinská a mladá vína - Wine & Food Festival

Ochutnáte nejen letošní Svatomartinská a mladá vína, ale i spoustu gastronomických pochoutek.

Kdy a kde?

13. a 14. 11. 2021 vždy od 12:00 do 18:00, Pražský vinohrad, Praha

Web akce

Prosecco v oblacích

Akce pro každého, který miluje prosecco.

Kdy a Kde?

9. 10. 2021, Václavské náměstí, Praha

Web akce

Pivní a vinné slavnosti

 

Parádní příležitost kde ochutnat zajímavá piva a vína z Čech a Moravy. Celým dnem vás bude provázet hudební doprovod.

 

Kdy a kde?

5. - 7.11. 2021, Lysá nad Labem

Web akce

Svatomartinské slavnosti Poděbrady

Do Poděbrad přijede Martin na bílém koni, při té příležitosti si můžete něco zakoupit na řemeslném jarmarku nebo ochutnat Svatomartinská vína.

Kdy a kde?

13.11. od 10:00 - 19:00, Zámek Poděbrady

Web akce

Letenská husa a košt Svatomartinského vína

Degustace Svatomartinských vín spojené s nevšedním gastronomickým zážitkem.

Kdy a Kde?

13.11. 2021, Národní zemědělské muzeum Praha

Web akce

Vinobraní Kuks

Je to k nevíře, ale letos se koná již 15. ročník vinobraní na zámku Kuks, což je jistě známkou kvality této akce. 

Kdy a kde?

11.9.2021 od 9.00 hod., Kuks

Pardubický festival vína

24. ročník Pardubického festivalu vína se blíží. Ochutnáte spousty dobrých vín a nebude chybět ani pohoštění. Nutno připomenout Vinařskou noc, která se koná 27.8.

Kdy a kde?
27.8. 2021 od 13:00, Zámek Pardubice

Vstupné:

100 - 200 Kč

Web akce

Kunětické vinobraní 2021

8. ročník kunětickoho vinobraní se bude letos konat 18. září 2021. Ochutnáte zde vína z Čech, Moravy i ze zahraničí. Součástí akce budou i burčákové hody, doprovodný kulturní program i s prohlídkou hradního paláce. Akce je určena pro celou rodinu a jako bonus je zajištěna autobusová doprava ZDARMA z Hradce Králové a Pardubic.

Kdy a kde?

18.9.2021, Amfiteátr hradu Kunětická hora

Oficiální web akce

Tradiční Přívratské Vinobraní 2021

Víno, ženy, zpěv v tomto duchu se ponese další ročník Přívratského vinobraní. Čekají vás odrůdová vína, burčák, pivko, limča a samozřejmě i jídlo - tradiční bramboráky se zelím a uzeným, kuřata, vepřová grilovaná krkovička, sekaná, klobásky a uzené z udírny, trdelníky a mnoho dalšího. 

Program:

PÁTEK

TOTÁLNÍ NASAZENÍ
THE FIALKY
NEŽFALEŠ
HUSÝ KRK

SOBOTA

ALKEHOL
ANACREON
MARTIN MAXA A MILAN PITKIN
12:PIET
BUBENICKÁ SHOW

Kdy a kde?

17.9. - 19.9.2021, Přívrat

Oficiální web akce

Vinobraní Velké Žernoseky

Přijeďte koncem září do malebného severočeského městečka Velké Žernoseky na vinobraní. Budete tu moci ochutnat vína nejen ze širokého okolí. Dáte si něco dobrého u stánku a hlavně si pořádně zazpíváte a zatančíte - vystoupí kapela Radical. Tak si to přijďte na sever pořádně užít!

Kdy a kde?

25.9.2021 od 12.00 hod., Velké Žernoseky

Oficiální web akce

XIX. ročník mezinárodního konkurzu vín

Ochtnejte spoustu výjimečných vín, můžete se setkat s vinaři a nebo si užijte bohatý doprovodný program.

Kdy a kde?

16.9. 2021 od 17:00 - 23:00,  Zámek Zábřeh, Ostrava

Vstupné:

490 Kč

Web akce 

Slovácké slavnosti vína a otevřených památek

Na této akci nesmíte chybět. Po dva zářijové dny se zde budou oslavovat lidové tradice, kultura, slovácké kroje, muzika s živelností a skvělou atmosférou. Jedná se o největší akci svého druhu, která prezentuje všechny krásy Slovácka.

Kdy a kde?

11. - 12.9.2021, Uh. Hradiště

Znojemské vinobraní 2021

Vychutnejte si největší svátek vína v ČR - Znojemské historické vinobraní. Po dobu 3 dnů na vás bude čekat mnoho vína, burčáku a gastronomických pochoutek. Přijďte tančit a křepčit do ulic Znojma a užít si bouřlivé dny plné skvělé nálady. Žádný milovník vína nesmí na této akci chybět!

Kdy a kde?

10.9. - 12.9.2021, Znojmo

Vstupné:

400 - 450 Kč

Oficiální web akce

Pálavské vinbraní 2021

Hola, hola, Pálava volá! Všechny lidičky zveme na další ročník Pálavského vinobraní do nádherného prostředí města Mikulov. Uź tradičně na vás dýchne neopakovatelná atmosféra tohoto krásného historického města a samozřejmně to hlavní - spousty stánků z těmi nejlepšími víny, které Morava nabízí. Ani vaše žaludky nezůstanou hladové - pochutnat si můžete na různých dobrotách (klobásy, trdelník, uzené...).

Připraven pro vás bude bohatý hudební program, zahrají např. Olympic, No Name, Marta Jandová, Mig 21, a další.

Kdy a kde?

10. - 12.9.2021, Mikulov

Oficiální web akce

Vinobraní na zámku Valtice 2021

Valtice v září ožijí tradičním vinobraním. V zámeckém areálu si přijde na své úplně každý. Čekají na vás stánky s jídlem a samozřejmně s vínem. Ochutnat můžete místní vína od malých vinařů, či se můžete zúčasttnit řízených degustací. Mimo areál bude otevřeno několik provozoven a sklípků.

Kdy a kde?

17. - 18.9.2021, Zámek Valtice

Vstupné:

Zdarma (platí se degustace a konzumace vzorků)

Oficiální web akce

15. Hlohovecké vinobraní

V Hlohovci bude v září sláva. A burčák poteče proudem! Vyražte tohoto malého městečka a prožijete skvělé odpoledne. Kromě burčáku vás čekají místní vinaři, aby vám naservírovali to nejlepší vínko. Chybět nebude ani skvělé jídlo. Děti se mohu těšit na Lunapark Rudy Kučery.

Nesmíme zapomenout ani na muziku. Těšit se můžete na Walda Gang, The People, CM Kamenica a další.

Kdy a kde?

18.9.2021 od 15.00 hod., Hlohovec, prostor před KD

Oficiální web akce

Sedlecké vinobraní 2021

Doražte na již tradiční akci, spojenou s lisováním hrozznů. Čeká na vás mnoho stánků s vínem, burčákem a vínem. K poslechu a tanci zahraje cimbálová muzika Jožky Šmukaře a zazpívá Jiří Zonyga.

Kdy a kde?

25.9.2021 10.00 hod., Sedlec u Břeclavi

Oficiální web akce

Velkopavlovické vinobraní 2021

Ve Velkých Pavlovicích se letos bude konat již tradičně Velkopavlovické vinobraní. Vedle tradičního velkého výběru vín, burčáku, folkloru, skvělé hudby se můžete těšit i na slavnostní průvod městem a scénku "Zarážení hory".

Vystoupí:

 • Cimbálová muzika Lašár
 • Argema
 • Dechová hudba Sokolka
 • Yoyo band
 • Spolek Kašpar - Divadlo v Celetné
 • Windband
 • Hanáckoslovácký krúžek
 • Folklórní soubor Pohárek
 • a další...

Kdy a kde?

17.9. - 18.9.2021, Velké Pavlovice

Oficiální web akce

Drnholecké vinobraní a otevřené sklepy 2021

Máte rádi moravská vína a chtěli byste je okoštovat přímo ve sklípku? Tak je tato akce právě pro vás. Drnholecké vinobraní je již tradiční kulturní akce, kde se představí malovinaři, kteří vám rádi dají ochutnat to nelepší víno.

Pro vaše děti bude na náměstí připraveno šermířské klání, takže si děti akci také užijí.

Nebudou chybět stánky s občerstvením a upomínkovými předměty.

Kdy a kde?

25.9.2021 od 9.00 hod., Drnholec

Oficiální web akce

Roudnické vinobraní 2021

Když si najdete čas, určitě neprohloupíte návštěvou tradičního vinobraní v Roudnici nad Labem. Čeká tu na vás doslova záplava vína a burčáku, stánky s občerstvením a mnoho dalšího.

Těšit se můžete na hudební legendy - vystoupí Michal david s kapelou, Slza, Wohnout, Žlutý pes, Sto Zvířat, Dalibor Janda s kapelou, Walda Gang, Olga Lounová s kapelou, Děda mládek Illegal Band a další.

Kdy a kde?

11.9.2021 od 11.30 hod., Roudnice nad Labem (zámecký areál)

Vstupné:

180 Kč (děti a senioři 80 Kč)

Oficiální web akce

Svatováclavské slavnosti Český Krumlov 2021

Tradiční podzimní slavnosti, spojené s folklórním festivat. Spoustu jídla, pití, hudby, zkrátka se máte na co těšit.

Kdy a kde?

24. - 28.9. 2021, Český Krumlov

Vstupné:

Zdarma

Web akce

Den Bohemia Sektu

Přijeďte si užít den plnbý skvělé muziky a bublinek.

Kdy a kde?

28.8.2021 od 14.00 hod., Starý Plzenec

Vstupné:

490 Kč

Oficiální web akce

Den Bohemia sektu

Svatováclavské vinobraní

Jedinečná příležitost ochutnant skvostná vína, podívat se na jedinečný výhled na Prahu a nebojte burčák taky bude!

Kdy a Kde? 

25.9 - 26.9. 2021, Pražský hrad

Vstupné:

250 Kč

Web akce 

Festival jak víno – Vinobraní na Náplavce

Tradiční burčákový pochod

Kdy a kde?

24.9. - 25.9. 2021, Rašínovo nábřeží

Vstupné: 

100 Kč

Web akce

Chuchelské vinobraní

Degustace vybraných vín, program pro celou rodinu, zajímavé stánky s občerstvení.

Kdy a kde?

18.9. 2021 od 13:00, Velká Chuchle

Vstupné: 

Od 220 Kč

Oficiální web akce

Mělnické vínobraní

Třídenní slavnosti plné gastronomických specialit, stánků a hlavně spousta druhů vín.

Kdy a kde?

od 17.-19.9. 2021, Mělník

Vstupné:

250 Kč

oficiální web akce

Dobřichovické vinařské slavnosti 2021

Na těchto slavnostech budou vína prezentovat osobně vinaři z celé republiky a dovozci vín z celého světa. Máte tak jedinečnou možnost zjistit o vínu daleko více informací, než na takovýchto akcích bývá zvykem. I letos se můžete těšit na delikatesy z místích restauací a gastro speciality z daleka. 

Kdy a kde?

28.8.2021 od 11.00 hod., Dobřichovice

Vstupné:

100 Kč + 50 Kč záloha na skleničku

Oficiální web akce

Prosecco Festival - Zámek Mělník

Všechy fanoušky Prosecca a skvělé gastronomie zveme na další ročník Prosecca festivalu - tentokrát do malebného Mělníka. Festival proběhne na nádvoří zdejšího zámku. Přijeďte a užijte si lahodné Prosecco a úžasnou gastronomii.

Kdy a kde?

18.6. - 20.6.2021, Zámek Mělník, Svatováclavská 19, Mělník

Oficiální web akce

 

Víno a jídlo na zámku Kozel 2021

Jedinečné prostředí zámku Kozel, nepřeberné množství vín a k tomu lahodící pokrmy, to jsou atributy 3. ročníku festivalu na zámku Kozel. Vstupné bude i letos zdarma, přijďte si zlepšit náladu po náročném roku v lockdownu.

Kdy a kde?

27.6.2021 od 10.00 hod., Zámek Kozel

Vstupné:

Zdarma (degustační sklenička 50 Kč)

Oficiální web akce

Víno a jídlo na zámku Kozel

Táborský festival vína

Menší festival, který vám představí šest nejlepších vinařů z Mikulova a šest nejlepších vinařů z Rakouska. Degustace se letos po dvou letech vrátí do sklepů historického centra města Tábora, což dodá celé akci jedinečnou atmosféru. Součástí vstupenky je ochutnávka až 85 druhů vín, sklenička na víno, minerální voda, prohlídka podzemních chodeb s ochutnávkami vín a průvodcem, katalog vín, kapsička na sklenku a mapka sklepů, abyste se po poctivém degustování neztratili. 

Kdy a kde?

5.6.2021, Tábor

Vstupné:

690 Kč

Oficiální web akce

 

Prosecco Festival - Zámek Blatná

Přijeďte s celou rodinou do malebného jihočeského městečka Blatná, kde se na místním zámku bude konat Prosecco festival. Ochutnejte lahodná vína a dejte si něco na zub. Užijte si pěkný den s Prosecco Festivalem.

Kdy a kde?

16.7. - 18.7.2021, Zámek Blatná, Na Příkopech 320, Blatná

Oficiální web akce

 

Slavnosti Prosecca v Ústí nad Labem

Spojení prosecca a kvalitního jídla zní jako skvělý plán. Když se přidá párty ve stylu 90's s DJejem a moderátorem Martinem Hovorkou z Kiss rádia zbývá jediné. Zapsat si do kalendáře termín. Vstupné je totiž zdarma. 

Kdy a kde?

17.7.2021, Městské sady, Ústí nad Labem

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web akce

 

Letní vinné slavnosti v Olomouci

Letos se bude konat první ročník letních vinných slavností, při kterých ochutnáte vína z mladých vinařství, bude hrát muzika a den bude zakončen promítáním filmu pod hvězdami. 

Kdy a kde?

23.-24.7..2021, Bezručovy sady, Olomouc

 

Slavnosti růžového vína Třebíč

Loni to nevyšlo, ale o to víc si růžovky letos užijete. Již tradičně se tento festival bude konat v nádherném prostoru zámeckého parku v Třebíči. Slavnosti růžového vína nejsou ale jen o víně. Ochutnáte zde i zajímavou gastronomii od prodejců z celé republiky. Novinkou pro tento ročník je právě rozšířená gastrozóna, workshopy a celodenní program určen pro rodiny s dětmi i nadšené milovníky vína.

Kdy a kde?

19.7.2021, Zámek Třebíč

Vstupné:

100 Kč

Oficiální web akce

In vino Hostivice 2021

Přijeďte v půli srpna do městečka Hostivice, kde se uskuteční hudebně-vinný festival. Čeká vás spousty druhů vína, jídla a hudební vystoupení. 

Kdo zahraje?

 •  Anna K
 • Barbora Poláková
 • Fast Food Orchestra

Kdy a kde?

13.8. - 14.8.2021, Hostivice

Oficiální web akce

 

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také