Co se děje
Článek

Z Prague Mussel Week se letos stává Czech Mussel Week

Chystá se pátý ročník oblíbeného Mušlového festivalu, který proběhne od 25. září do 1. října 2023 a tentokrát přichází s velkou změnou. Prague Mussel Week se proměňuje v Czech Mussel Week, což otevírá dveře mořským chutím v restauracích po celé České republice. Nicméně systém zůstává stejný a hosté si budou moct stáhnout vouchery na 1+1 porci zdarma! Ano, slyšíte správně - každá druhá porce mušlí bude zdarma. Stačí jen voucher a rezervace v dané restauraci. 

I když jsme národ bez moře a náš vztah k mořským plodům může být někdy rezervovaný, tato akce má za cíl toto změnit. Mušle jsou v zemích obklopených mořem běžnou lahůdkou a teď je máte možnost ochutnat i u nás. 

Festivalu se účastní nejen řada vybraných restaurací, ale také skvělí ambasadoři, jako je herečka Chantal Poullain, šéfkuchaři Filip Sajler a Martin Staněk z Perfect Canteen, Ondřej Koráb z Grandhotelu PUPP, Roman Kadleček z Les Moules a Tomáš Martinka, šéfkuchař z České televize. Tito ambasadoři se společně podílí na popularizaci mořských lahůdek mezi českými gurmány.

Něco o mušlích

Jak je obecně známo, mušle jsou velmi zdravé. Jsou bohaté na bílkoviny, vitaminy a minerály, především na železo a zinek. Jsou defacto superpotravinou. Mušle se dají připravit různými způsoby, od jednoduchých vařených mušlí přes mušle na grilu až po sofistikované recepty s vínem a bylinkami. Kromě toho, že jsou zdravé, jsou také velmi chutné a nabízejí širokou škálu kulinářských zážitků. A navíc se hodí i při dietě. Mají totiž hodně bílkovin a samé zdravé tuky. Když sníte porci dvaceti mušlí, dostanete polovinu denního doporučeného množství zinku, což je zásadní pro vaši imunitu. Navíc získáte více než 150% doporučené denní dávky selenu, což přispívá k ochraně srdce a prevenci stárnutí.

Dobré zprávy pro milovníky mušlí

Přijďte a zažijte jedinečný Mušlový festival, který vám nabídne chuť moře přímo v srdci České republiky. Budete mít možnost ochutnat mušle připravené na různé způsoby a možná zjistíte, že mušle mohou být také vaším oblíbeným jídlem, podobně jako jsou pro Belgičany mušle vařené na víně s hranolky jejich národní pokrm číslo jedna. 

Co pro to musíte udělat?

  • vyberete si podnik podle svého gusta
  • uděláte si rezervaci a počkáte na její potvrzení
  • stáhnete si voucher
  • užijete si své mušle 1+1 zdarma

A nezapomeňte si termín 25. září až 1. října 2023 poznačit už teď do vašich diářů.

Máte restauraci a chcete se zapojit do festivalu?

A teď pozor, restaurace a restauratéři! Pokud se chcete stát součástí tohoto výjimečného festivalu, je to jednoduché. Jednoduše se zaregistrujte nebo napište na info@rejdilky.cz. Získáte za to řadu výhod, jako třeba mušle za akční cenu, kompletní starterpack, promo v rámci festivalu, apod. Nově se můžete zaregistrovat do profesionálního rezervačního systému na www.rejdilky.cz, který Vám umožní jednoduché a přehledné rezervace zákazníku a využívat ho po dobu festivalu k dispozici zcela zdarma!

S rezervačním systémem od nás získáte nové, spokojené hosty pro váš podnik, uvolníte ruce vašemu personálu od zmeškaných telefonických rezervací a navíc budete mít k dispozici kompletní databázi vašich hostů a kontaktů. Jednoduchý, český a intuitivní systém bude mít vše pod kontrolou za vás. Věříme, že jej budete milovat.

 

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také