Co se děje
Článek

Nově otevřené podniky (nejen) v Praze

Inspirace není nikdy dost a platí to i pro oblast gastro. Pojďte se s námi podívat na nově otevřené podniky a rovnou je zajděte otestovat. Protože otevřít si bistro, restauraci či kavárnu v dnešní době vyžaduje i trochu odvahy. A my všem odvážným tleskáme.

I v listopadu jsme objevily parádní podniky. Určitě ale doporučujeme mrknout i na podniky "pod čarou" neboli tipy, o kterých jsme psali dříve. Nejsou to už úplné novinky, ale třeba o nich ještě nevíte a byla by škoda, kdyby to tak zůstalo.

Na Andělce Café Bar, Sibeliova 368/51 162 00 Praha 6

Snídaně, obědy, večeře i skvělá káva - to je andělské bistro ve Střešovicích, kde je vše domácí a poctivé. Třeba jimi upečený chleba s pomazánkou je doslova blaho. 

Foto: Instagram @bistro_andelka

Factory Kafe, Kolbenova 923/34a, Praha 9

Kaváren není nikdy dost a autentická kavárna v srdci industriálních Vysočan nás nadchla. Factory Kafe je navíc místem pro kulturu, setkávání  a živoucím důkazem spojení kávy, Pragovky a E Factory.


Foto: Instagram @factorykafe

Tretter's Wine bar by Bacchus Dejvická, Dejvická 396, Bubeneč, Praha 6

V Dejvicích jsme objevily nový gastronomický koncept, který vznikl spojením Michaela Trettera s dlouholetými přáteli a obchodními partnery z BACCHUS Vins & Champagnes. Jejich spojení má společný cíl, a to přinést klientům nový nezapomenutelný zážitek, a to díky inovativním službám, inspirovaným jejich bohatými zkušenostmi z různých, ale spřízněných oborů. Unikátní je kombinace nabízených vín, koktejlů, vybraných druhů Armagnac a Calvados, lahodné kávy a neodolatelných lahůdek, pečlivě připravených z vybraných druhů lososa, iberské šunky a výjimečných sýrů.

Foto: https://www.tretters-winebar.cz/


Podniky pod čarou

Kro Vršovice, Moskevská 30, Praha 10

Vinohrady, Karlín a nyní Vršovice - řetězec oblíbených podniků Kro se rozrostl o další perlu. Nově otevřená restaurace v Vršovicích je dosud největší z celého portfolia. Nabízí místo až pro třicet hostů. Od rána do večera můžete vychutnávat širokou škálu lahůdek: od čerstvého pečiva a snídaně až po sofistikované koktejly. Původní Tramtárie ustoupila prostoru, kde již v minulosti vzniklo zázemí pro Kro, specializující se na kváskové chleby, tempeh, kimči a řadu dalších delikates. A kromě lahodných pokrmů zde naleznete také čerstvě upečený chléb, díky sousední pekárně. V Kro Vršovice nejde jen o gastronomii, ale o zážitek, který kombinuje tradici s moderním přístupem.

Foto: krokitchen.cz

Alcron Bar, Štěpánská 623/40, Praha 1

V srdci Prahy ožívá historie Alcron Baru, ikonického místa, které se po letech znovu otevřelo veřejnosti. Toto místo bylo svědkem událostí od roku 1932 a jeho nové koktejlové menu nyní reflektuje tyto význačné momenty. Menu obsahuje například koktejl "Alcron", vzdávající hold architektu hotelu Aloisovi Kroftovi, či "Tank Olga", inspirovaný podnikatelským duchem jeho ženy. Na temnější časy odkazuje "Charter Flight", evokující události z roku 1968, zatímco "Velvet Revolution" připomíná sametovou revoluci z roku 1989. Toto nové koktejlové menu nabízí unikátní cestu historií Prahy prostřednictvím chutí a příběhů Alcron Baru a také krásný interiér.

 

Foto: alcronprague.cz

Gram Prague, Záhřebská 23/25, 120 00 Praha 2

V srdci Vinohrad se narodilo nové místo, které vás okouzlí na první pohled. Ode dveří vás přivítá vůně výběrové kávy a čerstvě upečeného pečiva. Pro milovníky snídaně máme skvělou zprávu - pochutnáte si na ní kdykoli během dne. A pokud máte chuť na něco vydatnějšího, připravena je pro vás moderní evropská kuchyně s důrazem na čerstvé lokální suroviny, bez zbytečného přeplácaní. Tento podnik je však mnohem více než jen restaurací. Můžete zde pracovat v klidu, trávit čas s rodinou a přáteli, nebo si jen tak odpočinout s vaším čtyřnohým společníkem. Pokud hledáte místo, kde se budete cítit jako doma, právě jste ho našli. 

Foto: Instagram Gram

Vitrina Bistro Café Ristorante, Vinohradská 150, Praha 3

Ani na Vinohradech není nových restaurací nikdy dost. Tuhle najdete na rohu Vinohradské a Hradecké ulice. Dříve tam byla dlouho zavřená drogerie, tak snad místo zase ožije. Zajděte si na něco dobrého anebo si tam třeba uspořádejte oslavu.

Foto: Anna Oplatková, Vinohradská parta

BeerCheckpoint u přívozu, Beranových 39, Praha 199 00

Dobrých podniků není nikdy dost a když to funguje, proč to nezopakovat. Novou pobočku najdete v Letňanech a přijdou si na své hlavně milovníci kvalitního českého piva už od 1. září, kdy je oficiální otvíračka. Na adrese Beranových 39 vás čeká příjemná atmosféra nově zrekonstruované pivnice, vynikající české pivo a pochutiny k němu jako stvořené. 

Francouzské bistro, Erbenova 233/1, Praha 5

Francouzské bistro na adrese Erbenova 233/1 v Praze 5 nabízí více než jen gastronomický zážitek; je to koutek Provence uprostřed hlavního města. Zde si můžete nejen pochutnat na výjimečných francouzských delikatesách, jako je sýr Bleu de Vercors s nasládlou oříškovou chutí, ale také si vychutnat skleničku vynikajícího vína Clairette de Die. A pokud máte chvíli na zastavení, určitě si nalistujte v nějaké z knih dostupných v bistro. Tento podnik je ideální místo pro ty, kteří chtějí okusit francouzskou kulturu a kulinářství bez nutnosti opustit Prahu. Je to oáza elegance a pohody, která nabízí autentickou francouzskou atmosféru.

 

Point Café & Gallery, Náměstí Franze Kafky 24, Praha 1

Z původního Pointu přichází nový gastronomický zážitek v srdci Prahy na Náměstí Franze Kafky. Tento podnik se pyšní neapolskou pizzou, která si získala srdce jeho návštěvníků. Ale nejen pizza je na menu; od 8 do 15 hodin každý den si zde můžete dopřát bohatou snídaně s italským nádechem, od Focaccina signor až po vejce Benedikt. A pokud máte chuť na drink k snídani či obědu, také není problém. Kromě italské kuchyně je zde velký důraz na využití lokálních českých surovin, čímž vytváří unikátní fúzi dvou kulinárních světů. Tento podnik je ideální volbou pro každého, kdo hledá skvělé jídlo v neformální atmosféře v centru Prahy.


Klárka - bezlepkové cukrařství, Na Spojce 87/8, Praha 10 Vršovice

S novým školním rokem budete sladké potřebovat. Klárčiny dorty jsou vláčné, méně sladké připravené z kvalitních surovin. Protože je pečou s láskou. A to chcete ochutnávat pořád a pořád dokola. Lidé z Prahy 10 i okolí, jásejte!

 

Barometr Dining, Sázavská 14, Praha 2

Barometr Dining nabízí "No pressure dining", kde svoboda je klíčovým prvkem vašeho gastronomického zážitku. Tento jedinečný podnik klade důraz na tradiční a lokální suroviny, které jsou zpracovány do moderních receptur pod taktovkou šéfkuchaře. Odtud pochází tak originální pokrmy jako pečená řepa s macerovaným rakytníkem či grilovaný telecí jazyk s BBQ omáčkou ze sladu. Barometr se může pochlubit také ručně vybraným pivem, vínem a destiláty od malých producentů. Každé místo u tří dlouhých stolů je rovnocenné, což podtrhuje filosofii podniku o sdíleném zážitku. Své kulinární dovednosti a lásku k netradičním přístupům k české kuchyni zde kuchaři kombinují s bohatými zkušenostmi z jiných prestižních restaurací.

Mămăm Bistro, Žitomírská 10, Vršovice

Vršovice otevřely svou náruč novému asijskému bistru Mămăm, které je zatím v testovacím provozu. Na menu najdete například vietnamská žebírka, tradiční pokrm, který je ovšem v každé rodině trochu jiný, krevetový burger inspirovaný asijskými rychlými občerstveními nebo krevety v košíčku z rýžové mouky. Oficiální otevření je plánováno na 28. července.

Alforno, Dlouhá 8, Praha 1

Do třetice všeho dobrého i zlého, si možná řekli majitelé italské restaurace Al forno, kde můžete zakoupit také tradičních pochutiny přímo z Itálie. Otevřeli totiž třetí pražskou restauraci, tentokrát v Dlouhé ulici. Pizza i Pasta už jede ve velkém a možnosti zažít pravou Itálii v “pražské Stodolní” už nic nebrání.

Burgerman, Milady Horákové 63, Praha 7

“Měl jsem vždycky jasno. Až se vrátím do Česka, otevřu si restauraci, kde mi udělají burger podle mých představ. A ty pak budu jíst,” říká majitel nové letenské burgrárny. Čerstvé housky z pekárny za rohem, maso, které se rozplyne na jazyku několik pečlivě vybraných ingrediencí, které jeho chuť dokonale doplní, to je Burgerman. Otevření tohoto podniku doprovázely velké vášně, protože se na jeho rozjezd skládali lidé na donátorské platformě. A vybralo se téměř 1,3 milionu korun. Tak uvidíme, jak bude tento příběh pokračovat.

COFFEE & WINE MIRALEX

Kavárno vinárenských bister není nikdy dost. S radostí vám představujeme Miralex, který se pyšní svou pohostinnou atmosférou a přívětivým personálem. Tento útulný koutek na Praze 2 je ideální jak pro ranní kávu a chutnou snídani, tak pro večerní relaxaci s výběrem gruzínských vín a lahodných jídel. Miralex se také vyznačuje pravidelnými degustačními večery a tematickými párty, doplněnými příjemnou hudbou a úžasnou atmosférou. Podnik najdete v Oldřichově ulici na Praze 2.

Bohemia Goose, Vodičkova 682/20, Praha 1

Nedávno otevřel nový pivovar v Praze s názvem Bohemia Goose. Nachází se na místě bývalého Novoměstského pivovaru ve Vodičkově ulici. Provozovatelem je firma Gastro Group. Interiér restaurace prošel změnou, ale varna zůstala na svém místě. Vchod z ulice je zdoben těžkou mosaznou pípou s výčepními kohouty. Restaurace nabízí staročeskou drůbeží kuchyni a je inspirovaná husami, které jsou ztvárněné ve figurínách a obrazech. Pivovar využívá technologii od firmy Joes Garage Brewery. Na čepu jsou čtyři piva, včetně světlého ležáku, tmavého speciálu, pšenice a višňového piva. Restaurace je otevřená celý týden od 11 hodin. V době oběda nabízí hotovky za přijatelné ceny. Cena piva je kolem 75 Kč za 0,4 litru.

Vikárka Restaurant, Vikářská 39/6, Praha 1

Restaurace Vikárka je slavným hostincem s dlouhou historií. Založený byl v roce 1845 a hostil tisíce návštěvníků během téměř 180 let provozu. Vikárka se stala místem neformálních setkání prezidentů, jako byli T. G. Masaryk a Václav Havel a také světových osobností včetně Jeho Svátosti Dalajlámy. Po osmileté rekonstrukci se Vikárka vrací ve zcela obnovené podobě, zachovávající atmosféru 19. století. Zastavte se na návštěvu v gastronomickém komplexu Vikárka Restaurant a vinárna U pana Broučka na Pražském hradě.

Beer Story, Dlouhá 618/14, Praha 1

Beer Story je nově otevřený podnik s dlouhou historií, který nyní má nové majitele a zcela obnovuje svou identitu. Tato restaurace se nachází na dvou patrech a nabízí skvělou kombinaci české a ukrajinské kuchyně. Hosté mohou ochutnat autentická jídla z obou zemí, která jsou připravována s láskou a péčí o každý detail. Nejenže si mohou vychutnat vynikající jídla, ale také sledovat oblíbené sportovní přenosy na velkoplošných televizních obrazovkách. Beer Story je také ideálním místem pro pořádání různých oslav a akcí. Bez ohledu na to, zda plánujete své narozeniny, firemní večírek nebo jinou slavnostní událost, tato restaurace vám poskytne prostředí, které vyhovuje vašim potřebám.

Restaurace Markéta, Ke Tvrzi 19, Královice, Czech Republic

12. června se otevřou brány zbrusu nové restaurace Markéta v areálu Nové Královice na okraji Prahy. Těšit se můžete na to nejlepší z moderní české kuchyně s kvalitně připraveným masem z Josper grillu a širokým výběrem lahodného pití. V restauraci Markéta budete moci vychutnat ošetřený Plzeňský prazdroj do půllitrů. Připravte se také na pořádnou dávku delikátních chutí, protože v Markétě se budou zaměřovat na kvalitní a poctivá jídla z lokálních surovin. Jídlo bude nejen chutné, ale také zdravé a šetrné k životnímu prostředí. 

Objevily jsme také podnik River's smokelab na Janáčkově nábřeží, který staví na premiovém masu, moderní asijské kuchyni a signature koktejlech. A posuďte sami, nevypadá to nádherně?

U Váhy měšťanský hostinec, Nádražní 88, Praha 5-Smíchov

Obnovit zašlou slávu legendárního podniku U Váhy se rozhodl vnuk původního majitele s manželkou. A povedlo se jim to na jedničku. Zvenku nenápadný až ošuntělý dům vás uvnitř naprosto ohromí. A dokáží vám, že na detailech záleží. A menu je prostě mmmm. Nás nejvíc nadchly prvorepublikové příchoutky (ano příchoutky) k pivu, např.:

  • Staropražské smažené grundle z Podskalí s rozpečenou bagetkou (doporučujeme česnekový dip nebo majonézu s uzenými chilli papričkami)
  • Butrbrót (Olomoucké syrečky, kváskový chléb, máslo, cibulka)
  • Ovar s naší vejmrdou (ochucené nastrouhané jablko s křenem), hořčice, kváskový chléb

Ochutnat můžete také fialkové bonbony, které si zamilovala i císařovna Sissi. Třeba na domácí zmrzlině.

Anime Coffee Bar, Čelakovského Sady 2, Praha 1

V sobotu 6. května se otevírá první Anime Coffee kavárna v Praze. A tuhle akci (a následně kavárnu) si rozhodně nesmíte nechat ujít. Čeká vás bohatý, nejen gastronomický program a navíc prvních 150 hostů získá vstup zdarma. Kafe, drinky a personál v maid kostýmech bude! Startuje se v poledne a otevíračka bude trvat až do pozdních nočních hodin.

Hlavní hudební line-up vypadá následovně:

12:00 - DOORS
18:00 - FREE PÁSKY PRO PRVNÍCH 150
22:00 - 22:15 NAUET
22:30 - 23:00 LHDKQ
23:00 - 23:45 PLAYSTATION PRINCESS
23:45 - 00:00 BUFFY
00:00 - 01:00 VERCETTI x TOTALLYNOTHIN

L'Avenue, Pštrossova 1924/8, Praha 1

Kde můžete ochutnat nejrůznější kuchyně z celého světa? V Praze rozhodně ano. Jedním z nejnovějších přírůstků je francouzská restaurace L'Avenue na adrese Pštrossova 1924/8. Kromě moderní francouzské gastronomie a špičkových vín si zde můžete vychutnat atmosféru skutečného francouzského butiku. Restaurace se pyšní promyšleným interiérem, kde každý kousek šeptá: "Touche de France". Na jejich menu najdete speciality jako grilovanou chobotnici s krémovým květákovým pyré a kaviárem nebo vynikající steak s vůní lanýžů. Pro milovníky snídaní máme dobrou zprávu. Snídani si zde můžete dopřát po celý den a objednat si třeba takové delikatesy jako jsou ztracená vejce na toastovaném brioche s dusenou šunkou nebo francouzská omeleta s avokádem, slaninou a holandskou omáčkou. Ať už přijdete kdykoli, L'Avenue vás odnese na francouzské břehy a nabídne vám nezapomenutelný kulinářský zážitek plný lásky k dobrému jídlu a radosti ze života.

Phê-ê Restaurant, Patočkova 57, Praha 6-Břevnov

Už jste slyšeli o nové skvělé asijské restatauraci na Praze 6? Nabízí širokou škálu polévek, předkrmů, salátů, rýžových a nudlových pokrmů, sushi i bowls. Říkáte si "nic nového"? To se pletete.Vyzkoušejte korejské speciality jako jsou So Galbi, Bokkum nebo Bossam. Budete nadšení.

Pekárna Arte Bianca, Bělehradská 88, Praha 2-Vinohrady

Přírůstkem mezi pekárnami v Praze je pekárna Arte Bianca, která se nachází na Praze 2 v Bělehradské ulici. Její majitel a hlavní pekař Giacomo Candido pochází z italského města Gela, kde jeho prababička pekla chléb pro lidi z celého okolí v peci na dřevo. Tuto tradici si Giacomo přenesl do Prahy a ve své pekárně se bude zaměřovat na ruční výrobu chleba a pečiva ve stylu své domoviny. Mezi nabízenými produkty najdeme chleby ciabatta a focaccia, slané či sladké plněné Maritozzo, ale i unikátní pane di Pompei, který je inspirován receptem nalezeným v troskách Pompejí a který se datuje už do roku 79 našeho letopočtu. Arte Bianca tedy nabízí nejen kvalitní chleba a pečivo, ale i historický zážitek.

Be Silly Prague, Korunní 1251/48, Vinohrady-Praha 2

V Praze na Vinohradech se otevřel nový podnik Be Silly Prague, který nabízí skvělé spojení originálního belgického beer baru a street food bistra. Pokud máte rádi pivo, budete tu mít na výběr z 16 druhů z pivovaru Silly. K pivu si můžete dát i pravé belgické hranolky nebo si vychutnat jiný street food z jejich menu. Pokud jste fanoušci sportu, můžete sledovat přenosy na obrazovce. Be Silly Prague se nachází na adrese Korunní 48 a poprvé otevřel své dveře 3. března 2023. Pokud hledáte nové místo na zpestření svých chutí a večerů, určitě se vydejte na Vinohrady a zavítejte do Be Silly Prague.

 

Restaurace Bar-B-Q by Bejk Buu, Komořanská, Praha 12-Modřany

Milovníci masa a grilovaček pozor! Bar-B-Q je nová restaurace v Modřanech, která se nachází v prostorách tenisového areálu LTC Modřany. Kromě vnitřních prostor nabídne také dvě venkovní zahrádky, kde se během letních měsíců bude grilovat. Na čepu zde najdete Pilsner Urquell, Volbu sládků, Birell - pomelo & grep a výhradně česká a moravská vína. Restaurace se zaměřuje na barbecue koncept s důrazem na suroviny a jejich přípravu. Nabízí snídaně, obědy i večeře, včetně poledního menu připravovaného z mas, které si sami bourají v jejich vlastním řeznictví. Kromě toho je možné si zabalené jídlo odnést domů. Bar-B-Q je otevřené každý všední den od 8:00 a o víkendech a svátcích od 9:00.

Ciao Bella Osteria, Na Vartě 1509/3, Praha 8 

Souhlasíte s námi, že dobrých italských restaurací není nikdy dost? V Libni otevřela krásná báječná rodinná Ciao Bella Osteria. Pokud chcete ochutat pravou Itálii, včetně domácích těstovin, tajných omáček a dokonalé pizzy, tak už sedejte na tramvaj nebo do auta. A jako bonus –⁠ mají prý nejlepší vína Itálie.

Bistro Bobovka, Prosecká 430/36, Praha 9

Chodíte si rádi sjet bobovou dráhu na Proseku? Pokud ano, tak se nezapomeňte zastavit i v novém bistru s příznačným jménem Bobovka, kde se můžete občerstvit před jízdou, po jízdě nebo i bez jízdy. Na menu tahle prosecká novinka nabízí polévky, saláty, streetfood jídla nebo klasická malá jídla jako tataráček, hummus nebo utopenec. Na své si přijdou i děti nebo milovníci sladkého. Tak se stavte na dobroty. Je to jízda!

Bistro No. 211 café & wine, Nerudova 211/14, Praha 1-Malá Strana

No. 211 café & wine je útulné bistro v Nerudově ulici v Praze, které se specializuje na dlouhé snídaně a degustace vín. Kromě toho nabízí také domácí koláče a chléb, výbornou kávu od české pražírny Doubleshot a výběr sýrů a uzenin k naturálním vínům. V budově barokního domu z 18. století se nachází také boutique hotel s elegantními apartmány s autentickými dřevěnými stropy, klenbami a freskami. No. 211 café & wine je perfektním místem pro ty, kteří hledají kvalitní jídlo a pití v okolí Pražského hradu a skryté neturistické krásy Nerudovky.

TU KAFE Vokovická kavárna, V Nových Vokovicích 6, Praha 6

Autíčko TU KAFE možná znáte, ale určitě nevíte, že kavárnu TU KAFE už najdete i na stálé adrese.Tahle útulná kavárnička se pyšní skvělý dobrotami i zákusky, parádním dětským koutkem i milou obsluhou. No a najdete ji samozřejmě ve Vokovicích.

EMOI Prosek - Vietnamska restaurace, Jablonecká 712/4, Praha 9-Prosek

Dobrých vietnamských restaurací není nikdy dost. Tahle se nachází v obchodním centru v Praze 9. Nabídka restaurace se zaměřuje na autentické vietnamské jídlo, jako jsou pho polévky, banh mi sendviče, bun cha a další speciality. Jídla jsou připravována z čerstvých surovin a servírují se v moderním a příjemném prostředí. Pokud hledáte autentickou vietnamskou restauraci s kvalitním jídlem, milou obsluhou a příjemným prostředím, EMOI Prosek je ideáln volbou.

Bylo, nebylo, Borový vrch 165/12, Liberec

Do Liberce můžete vyrazit z mnoha důvodů. Teď máte ale jeden navíc. Bylo, nebylo totiž není začátek pohádky, ale originální liberecký bar, který se pyšní báječnými drinky a lahodným jídlem. Martin Havlen a Eliška Hauserová, talentovaná dvojice, zde vytvořila prostředí inspirované vyhlášenými bary z nejrůznějších metropolí. A taky Brna. (Znáte ten vtip, že Brno nemá metro, jen pole, ne?) K dispozici je 12 signaturních drinků, které jsou spojené s kultovními filmy, a také neotřelé nealkoholické koktejly. Kromě toho si můžete vychutnat klasické koktejly na bázi oblíbených alkoholů. Nabídka barového jídla zahrnuje křupavé kuře v housce a hranolky sypané "umami prachem" z vloček řasy nori. Bar má vyladěný interiér a příjemnou kapacitu pouze pro 40 lidí.

KAMIN, Kozácká 6, 101 00 Praha 10-Vršovice

Ve Vršovicích otevřela nová rodinná restaurace KAMIN, která nabízí menu inspirované Beskydami: „Jsme dva bráchové ze stejného těsta, ale s úplně odlišným pohledem na svět. Spojili jsme tak lásku k hudbě a vášeň k jídlu, což dalo za vznik KAMIN.“ Za kuchyní stojí šéfkuchař Jan Macháč, který kuchařské řemeslo doslova miluje a chce v Praze všem prezentovat svůj kraj, Beskydy forever. Podnik najdete na adrese Kozácká 6 na Praze 10. Nabízí hned několik typů menu: obědovku, rest in food a street food. Takže koho lákají beskydské chutě a vůně a chce přičichnout i k nějakým místním zvykům a obyčejům, vyzkoušejte KAMIN.  Kde jinde si dáte uzený podhrdek od dědy nebo mrkev s kravským sýrem.

BeerCheckpoint u přívozu, Roztocká 45/37, Praha-Suchdol-Sedlec

V Sedlci se právě otevřelo nové pivní bistro s názvem BeerCheckpoint u přívozu. Podnik nabízí skvělou nabídku nápojů, kterou tvoří piva z Karlovského pivovaru Pod Pralesem pro milovníky tohoto řemesla a vína pro ty, kteří dávají přednost vínu. Pro řidiče, děti a abstinenty zase mají připravenou domácí limonádu plnou vitamínů. Co se týče jídla, BeerCheckpoint má fantastické sendviče, pomazánky a lehké saláty. Pro ty, kdo si rádi pochutnají na sýrech, uzeninách a olivách, je tu také nabídka pro vás. BeerCheckpoint u přívozu se nachází na adrese Roztocká 45/37 a otevřel své dveře v březnu. Pokud hledáte místo, kde si můžete vychutnat skvělou atmosféru a chutné jídlo a pití, určitě zkuste tuhle novinku. 

Café Prosek, Makedonská 629/4, Praha 9 Střížkov

Café Prosek je nově otevřenou kavárnou, která se nachází na adrese Makedonská 629/4 v Praze. Kromě vynikající kávy a čaje nabízí podnik také širokou škálu jídel. Od 8:00 do 12:00 je zde možné si dát snídani, kterou doporučujeme ochutnat. Pokud vás více lákají teplá jídla, ty jsou v nabídce po celý den. V Cafe Prosek také organizují akci 5+1, takže si teoreticky každou sobotu můžete dát kávu zdarma. Zklamaní nebudou ani pivaři, protože na čepu je Pilsner Urquell. 

Na Krásné vyhlídce, Na Dlážděnce 35, Praha 8

Podnik Na Krásné Vyhlídce byl nedávno znovuotevřen s novými majiteli, kteří se zaměřují na česko-ukrajinskou kuchyni s důrazem na čerstvost a domácí přípravu. Tento útulný podnik s mnohaletou tradicí najdete na adrese Na Dlážděnce 35 v Praze a nadchne vás svým vynikajícím pivem, specialitami české a ukrajinské kuchyně a letním grilováním na zahradě. K dispozici je také příjemné venkovní posezení a milá obsluha, která vám ráda vyjde ve všem stříc.

Bažantovna 001, Brandlova 8, Praha 4

Pojďme začít hned výletem do pivního světa. Dámy a pánové, je tady první Bažantovna. A nezůstane jediná. Pivovar Heineken otevře v následujících dvou letech 9 restaurací pivní značky Zlatý Bažant. První z nich na pražském Chodově už funguje a najdete interiér sladěný do černých, zlatých a hnědých tónů, podsvícený bar a zlaté bažantí stopy, které vedou napříč podnikem. Kromě Zlatého bažanta či polotmavého Beránka si můžete dát také nakládaný hermelín, utopenci, panini nebo pizzu. V léte se zde bude grilovat.

Le Bistro Bonjour, Mochovská 535/38, 198 00 Praha 14-Hloubětín

Bister není nikdy dost. Tohle hloubětínské nabízí sladké i slané dobroty a uspořádat si tam můžete klidně i svatbu. A řekněte sami, nevypadá tenhle muffin lákavě?

DimSum Spot Anděl, Lidická 25, Praha 5

Pracujete nebo bydlíte na Andělu? DimSum Spot má pro vás dobrou zprávu, protože otevřeli novou pobočku v Lidické ulici číslo 25. A dostanete tam všechno, na co jste zvyklí. Lahodné knedlíčky, zdravé kimchi, výborné polévky a čaje. A kdo neholduje čajíkům, tomu natočí nealkoholické yuzu pivo, ležák z Pivovar Bubeneč nebo jiná craftová piva. Otvírací doba je klasicky od 11 do 22:00.

Jdu na jedno, Sokolovská 67, 186 00, Karlín 

Restaurací nabízejících českou kuchyni najdeme v Praze nepočítaně. Ale málokterá má vlastní udírnu. Česká kuchyně & Udírna, to je podtitul nového karlínského podniku. V této restauraci se můžete těšit nejen na poctivá česká jídla, ale i na  začouzené menu, kde vám nesmí ujít Briscet a nebo domácí uzená majonéza. Tak nabíhejte do Karlína.

Restaurace Talíř, Václavské náměstí 779/16, Praha 1

Co se stane, když zkombinujete styl tapas a tradiční českou kuchyni do unikátního konceptu? Vznikne restaurace Talíř. Najdete ji přímo na Václavském náměstí v hotelu Pytloun a budete nadšení. Čeká na vás 130 míst ve 2 patrech a kromě skvělé gastronomie si užijete i poslechu živých DJs nebo menších live bandů.

Yokohama Lounge, Smetanovo nábřeží 203/24, Praha 1

Začneme tímhle nově otevřeným podnikem v centru Prahy, kde si dáte nejen skvělé drinky,ale také se dobře najíte. Kuchyně je zaměřená na sushi, bar se pyšní moderní mixologií. A hlavně budete mít pocit, že jste se ocitli v nějakém exotickém baru. A jako bonus si můžete dát shishu.

Chmelovna Spořilov, Hlavní 2459/108, Praha 4-Spořilov

Moderních plzeňských pivnic není nikdy dost. Ať už se ocitnete v centru Prahy nebo na Spořilově. Tahle pivovarská restaurace vám spolu s perfektně načepovanou Plzní nabídne i rozmanité pivní (i nepivní) pochoutky.

U Tří mrožů, Legerova 57/75, Praha 1

Máte chuť na Fish and chips, slávky a kalamáry v pivním těstíčku? Vyzkoušejte nový seafood fastfood v centru Prahy, hned vedle Muzea.

Harlem Bistro, Dlážděná 4, Praha

Milovníci New Yorku jásají. Ti, kteří v New Yorku nikdy nebyli, jásají také. Odteď je totiž New York streetfood k dispozici všem, kteří zavítají do Prahy. A to se vyplatí.

MAD MAX'S Burgers, Velvarská 51, Horoměřice

Většina nových podniků se otevírá v hlavním městě, ale tentokrát jsme objevili takový malý burgrový poklad v Horoměřicích. Kromě burgrů ale připravují také skvělé hotdogy, hranolky a spousty dalšího jídla a výtečného pití! Návštěvníci si chválí super porce, milou pozornou obsluhu a mluví o "nejlepším burgru jejich života". Kapacita je pouhých 16 míst, tak rozhodně doporučujeme rezervaci, ať nejste smutní.

Blind Pig, Ovenecká 6, Praha 7

Na Letné otevřel bar inspirovaný érou prohibice ve dvacátých letech v USA. Tehdy vznikaly tajné bary přezdívané mj. “blind pig” nebo “blind tiger”. A vy máte jedinečnou možnost dát si klasický koktejl z těch nejlepších surovin v krásném prostředí a třeba si taky procvičit angličtinu. Každý čtvrtek totiž pořádají anglické konverzace.

Bowling Celnice, Millennium Plaza, V Celnici 10, 110 00 Nové Město

Sport a jídlo jdou vždycky dobře dohromady a bowling je ideální společenskou aktivitou. Bowling Celnice není žádným nováčkem, ale nově rozšířili nabídku také na billiard. Kromě bowlingu a kulečníku si zde můžete také uspořádat oslavu narozenin nebo firemní večírek. Zapojit se můžete ale i do jejich turnajů. 

Potato Garden Prague, Míšeňská 10, Praha 1

Na Malou Stranu dovalily brambory. Bistro zaměřené na brambory najdete v Míšeňské ulici a podle fotek na jejich vymazleném Instagramu podávají dobrotu vedle dobroty. Zkuste některou z jejich variací na pečené brambory, bramborovou kaši nebo batáty. Podávají snídaně, brunche, večeře i drinky a ke všemu mají krásnou zahrádku.

Automat Matuška, Dejvická 4, Praha 6

V nově zrekonstruovaném domě u metra Hradčanská otevřel svoji restauraci oblíbený minipivovar Pivovar Matuška. Těšit se můžete na skvělé jídlo a dokonalé pivní speciály. No a ta pípa, tak ta je úplně nádherná.

Falafelova Anděl, Ostrovského 20, Praha 5-Anděl

Máte rádi blízkovýchodní kuchyni? Pak by vaší pozornosti neměla uniknout nová pobočka sítě Falafelova tentokrát na Andělu. Nabídka v podobě falafelů, humusů, gyrosu, pit, apod. uspokojí masaře, vegetariány i vegany. 

BRICK'S Restaurace & Bar, Cihelná 102/2, Praha 1

Na nádherném místě s ještě hezčím výhledem, kde dříve sídlila proslulá Hergetova cihelna nyní najdete nový podnik BRICK'S Restaurace & Bar. Nabízí moderní mezinárodní kuchyni a jedinečná atmosféra s výhledem na ikonický Karlův most. A tenhle výhled se prostě neomrzí.

Café & Bistro Speedy, Sudoměřská 1919/9, Praha 3

V srdci Vinohrad se nedávno také otevřelo malebné bistro, které vedou dva sympaťáci. Můžete si tam už od 8 hodin zajít na snídani, na kávu a něco dobrého k tomu nebo samozřejmě na skvělé poctivé domácí jídlo v super atmosféře. Bistro funguje sice chvíli, ale už si vysloužilo pár pěkných recenzí. Z některých i pochopíte vznik názvu bistra. "Absolutně luxusní ňaminky. Všechno, co jsem tu zatím měla, mi moc chutnalo od hlavních jídel přes dezerty. Pozorná obsluha a pejsek Speedy jsou už jenom super bonus." Co myslíte, stojí to za vyzkoušení?

Bistro 58, Vinohradská 58, Praha 1

Milovníci plněných baget, co si otevřeli svou vlastní “bageterii” plnou nejen čerstvě plněných baget, ale také chlebíčků nebo salátů. To je Bistro 58, které najdete na Vinohradské ulici u nám. Jiřího z Poděbrad. A pokud chcete ochutnat, ale nechce se vám z domu, vyberte si z jejich nabídky čerstvých chlebíčků, zavařenin a nápojů.

Cirkus Café, 28. pluku 24, Praha 10

Představte si rodinnou kavárnu a malé bistro, které se s přicházejícím večerem změní ve váš oblíbený bar. No nezní to skvělé? Přesně takový je koncept tohoto stylového nově otevřeného rodinného podniku ve Vršovicích.

Kavárna 6,33, Klapkova 95/15, Praha 8

Ocitli jste se v Kobylisích a dostali jste chuť na kafe? Zkuste Kavárnu 6,33. Tahle kavárna si prý na nic nehraje a navíc nabízí vždy alternativu. A třeba snídani si u nich můžete dát už od 7 hodin ráno, o víkendu pak od 9. Majitelky si prý vždy chtěly otevřít kavárnu, a tak ji mají. Jsou to navíc ženy podnikavé. Nabízí i catering nebo kávovou školu a ještě provozují úklidovou firmu. Což se v kavárně vždycky hodí.

Mr G's, Ondříčkova 17, Praha 3

Asijská bistra rostou jako houby po dešti a to je dobře. Jedná se o zcela nový koncept asijského bistra s velkým thajským vlivem. Konkrétně o společný projekt šéfkuchaře a restauratéra Riccardo Lucque a šéfkuchaře Grega Haynese, neboli pana G, který ovládne kuchyni. A že jí vládne opravdu skvěle. Kuchyni postavil na delikátních mořských plodech a kvalitním masu. Do menu vybral skvělá italská vína a pikantní koktejly. Kromě konceptu sdílení navíc nabízí i sobotní brunche, takže až vás bude o víkendu honit mlsná, stavte se na Žižkově.

Ginger Bar, Francouzská 231/12, Praha 2

Už vás nebaví váš obývák doma? Zkuste obývák v Ginger Baru. Lahodné koktejly, české čepované pivo a italská vína si v klidu vychutnáte spolu s plant-based občerstvením. Obsluha k tomu dodá pár úsměvů a váš příjemně strávený čas je na světě.


Kaple Brno Winebar, Vrchlického sad 4, Brno

Vína není nikdy dost a to ani v Brně. Nově tady vznikl undergroundový prostor zasvěcený naturálním vínům. NA první dobrou vás zaujme už interiér, který má na svědomí designérské duo NAHAKU. V plánu mají nejrůznější návštěvy vinařů, hostující sommeliéry i kreativní pop-up večírky. A proč vlastně kaple? Protože barový displej je vytvarovaný do podoby kříže

Brloh Barbecue, Brloh Bar, Bezručova 613/30, Mělník

5. října se oficiálně otevře podnik Brloh Barbecue, který už si vyzkoušel testovací provoz. Brloh je součástí dalších oblíbených mělnických podniků Němý Medvěd a U dobrého kance a otevřel po náročné rekonstrukci v budově bývalého Böhmova mlýna. Bude se jednat o ojedinělý a zajímavý koncept. V přízemí bude mini pivovarská pivnice s tradičním americkým barbecue, v patře nad ním bude prémiový koktejlový bar. Ve třetím patře najdete mini pivovar a ve čtvrtém patře budete moct využít sál pro pořádání svateb, konferencí a podobně. Za touto mělnickou novinkou stojí dobře známí Martin Medek a Petr Němec, kteří už stojí za úspěšnou mini pivnici se špičkovými burgery Němý medvěd a restaurací s ubytováním Dobrý kanec.

Chcete i nějakou zajímavost? Podnik byl také vysvěcen místním farářem a celé svěcení se vysílalo živě přes livestream.

Víte o nějakém podniku ve vašem okolí, který nově otevřel, nebo své otevření teprve chystá? Napište nám na info@prazskejrej.cz a váš tip rádi zveřejníme.

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také