Co se děje
Článek

Multižánrový festival Masters of Jazz v Redutě - prodlouženo až do 30.6.2019

K Mezinárodnímu dni jazzu připravila Reduta svým divákům skutečně skvostný dar – multižánrový festival Masters of Jazz, unikát na české hudební scéně

Návštěvníci se mohou těšit na mistry všech žánrů z celého světa, komorní jazzové kapely i big bandy.

 

Původní termín od 30. dubna do 2. června byl prodloužen až do 30.6.2019

V sále jednoho z TOP 10 evropských klubů uslyšíte výkvět současné populární hudby.

 

Na co se můžete těšit? Program Reduty na červen 2019

 

7.6.2019 21.30 - HERMÈS KAREL Band /FR, CZ/

12.6.2019 21.30 - Andy Schofield & FUT Band

22.6.2019 19.00 - Allison Wheeler Band (USA)

22.6.2019 21.30 - John Mackey Band

24.6.2019 21.00 - Lee Andrew Davison Quartet /USA, CZ/

28.6.2019 21.30 - Mirka Novak &Dream Quartet /USA/CZ/

29.6.2019 19.00 - HERMÈS KAREL Band /FR, CZ/

30.6.2019 21.00 - Renata Adegas & Adriano Trindade Brazil Band

Kompletní program najdete ZDE

 

 

 

 

uskutečněný program

Alba Plano Band

Z Británie přiletí úchvatná Alba Plano, „duchovní sestra Amy Winehouse“, která svým projevem až mrazivě připomíná tragickou divu ve strhujícím neo – soulovém projevu.

S kytaristou Amy Winehouse Robinem Banerjeem pracovala Alba Plano na svém posledním albu „White Lotus“. V jejím hlase, plném sicilské vášně a latinského temperamentu, slyšíme rovněž odkaz Elly Fitzegerald, Billie Holiday a Whitney Houston. Kromě klasického zpěvu, miluje scat, improvizaci a s oblibou používá hlas jako hudební nástroj.

Utsi Zimring Band New York

Izraelský virtuózní bubeník a skladatel Utsi Zimring nabídne geniální moderní jazz s prvky popu a energické fúze. Slibuje tak minimálně spokojené poklepávání nohou – jak jinak než v rytmu jazzu.

Do Prahy přiletí také elitní jazzový pianista a skladatel Ari Erev, který zajímavě snoubí klasiku, inspirovanou styly takových velikánů jako Billa Evanse či Kennyho Barrona, s energií latin jazzu.

Ari Erev Band /ISRAEL/

Uznávaný jazzový kytarista Galen Weston vytvořil skupinu, která by mohla být považována za kanadský jazz všech hvězd. V současné době se stává uznávaným kytarových velikánem, jako je například Mike Stern, Pat Metheny a Steve Vai.

Zvuk nefalšovaného chicagského blues přiveze kytarista, zpěvák, skladatel,Rene Trossman, který si získal jméno na východním i západním pobřeží Spojených států. V jeho repertoáru najde posluchač nejen ty největší bluesové hity, ale též citlivé, procítěné Reneho skladby. Spolu s ním vystupují ti nejlepší pražští bluesmani, kteří mají blues v krvi. Kapela je složena z kytary, bicích, klavíru (či Hammondových varhan) a basy.

Doris & Swingin’ Bastards

Ochuzení nebudou ani fanoušci českého jazzu. Masters of Jazz představí například jeden z nejosobitějších českých jazzových orchestrů Big Band Theory pod vedením bubeníka Filipa Jeníčka, který brousí mezi všemi žánry. Jazz, pop, fusion i latin, každý nalezne svého žánrového favorita na koncertě plných netradičních melodií.

První dáma českého jazzu Elena Sonenshine zazpívá se svou vyhlášenou kapelou Swing Quartet, která doprovodí Elenin hlas plný síly i něžnosti, který si každý příznivec dobré hudby zamiluje.

Jeden z nejproslulejších českých big bandů, Bohemia Big Band, uchvátí fanoušky swingu a jazzu ze staré školy.

Do čarokrásného zpěvu herečky a zpěvačky Terezy Krippnerové se každý divák spolehlivě zamiluje – zvlášť když vystoupí se svými The Masters. Nebo se může pokochat bezpochyby nejslavnější český jazzový orchestr, v jehož čele stojí již 40 let charizmatický dirigent, skladatel a klavírista Milan Svoboda. Jazzový big band v Redutě hraje vlastní i světoznámé skladby v originálním aranžmá. S orchestrem vystupovala řada známých osobností světové jazzové scény.

Elena Sonenshine Sings With the Swing Quartet

Masters of Jazz bude nezapomenutelným, neopakovatelným zážitkem. Rezervujte si proto své vstupenky v předprodeji na stránkách našich partnerů GoOut, Via Musica či Bohemia Ticket, nebo osobně u pokladnyna adrese Národní 20, Praha 1.

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také