Co se děje
Článek

Kde oslavit Den svatého Patrika?

Den svatého Patrika je irským státním svátkem a oslavuje samozřejmě svatého Patrika, patrona Irska. Jeho oslavy se nesou v duchu zelené barvy, piva, dobré nálady a samozřejmě skvělé irské whisky. V Česku sice na 17. březen státní svátek nepřipadá, ale oslavám rozhodně nic nebrání.

Svátek svatého Patrika, který se slaví 17. března, je irským národním svátkem uznávaným po celém světě. Připomíná svatého Patrika, patrona Irska, který je známý pro šíření křesťanství mezi irským obyvatelstvem v 5. století. Legenda praví, že svatý Patrik použil trojlístek k vysvětlení konceptu Svaté Trojice, a proto je trojlístek (nebo jetel) úzce spojen s tímto svátkem.

Svátek svatého Patrika se slaví různými způsoby po celém světě. Lidé se oblékají do zelené, navštěvují různé průvody, užívají si irskou hudbu a tanec a samozřejmě si dopřávají irské jídlo a pití, zejména pivo, které je často obarveno na zeleno. V Irsku je tento den státním svátkem, plným festivalů, tradičních obřadů a oslav irské kultury.

Ve Spojených státech, Kanadě, Austrálii a dalších zemích, kde jsou silné irské komunity, se svátek svatého Patrika slaví s velkou pompou. Průvody, koncerty a kulturní události se konají ve velkých i malých městech, přičemž všichni se chtějí připojit k oslavě irského dědictví.

V České republice sice svátek svatého Patrika není tak rozšířený jako v některých jiných zemích, ale i zde si můžete všimnout, že některé bary a restaurace pořádají speciální akce, kde si můžete vychutnat irskou hudbu, tanec a samozřejmě typické irské pokrmy a nápoje. Je to skvělá příležitost prozkoumat irskou kulturu a zapojit se do veselí, ať už máte irské předky, nebo jen chcete oslavit tento svátek plný zábavy a radosti.

A kam můžete vyrazit?

Pub na Plech, Bořivojova 503/25, Praha 3

Svatý Patrik se bude slavit taky v Pubu Na Plech


Oslavy sv. Patrika v Pivovaru

Zveme vás na oslavu svatého Patrika! Nebude chybět vynikající jídlo, skvělá hudba, zábavné soutěže a samozřejmě PIVO! Šéfkuchař Počernického pivovaru pro vás navíc připravil speciální irské menu a k degustaci budou k dispozici autentické irské drinky. Přijďte oslavit tento irský svátek, garantujeme, že toho nebudete litovat!

Kdy a kde?

od 14. do 17. března 2024, Počernický pivovar


Kde se slavilo v roce 2023?

Whiskeria, Jindřišská, Praha 1

Přijďte oslavit tento den do Whiskerie v Jindřišské věži. Připravili si pro vás "Irský balíček", ve kterém najdete pivo Guinness, trhané vepřové koleno a 10letou single malt whisky William Cadenhead. Cena balíčku je 450 Kč a rozhodně doporučují rezervaci místa.

La Fuente, Národní obrany 13, Praha 6

Oslavit Patrikův svátek budete moct i na Praze 6 a to dokonce celý víkend. Music Bar La Fuente si připravil Jameson za akční cenu a také dárky za drinky z této známé whisky. Navíc se oba dny můžete těšit na to nejlepší z 80. a 90. let a milénia.

 

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také