Co se děje
Článek

Přijměte Švejkovu výzvu v hostinci U váhy

Pokud hledáte nevšední gastronomický zážitek a milujete českou literaturu, měšťanský hostinec U váhy na Smíchově má pro vás jedinečnou výzvu. Švejkova výzva vám umožní prožít slavnou scénku z díla Jaroslava Haška a vyzkoušet si, zda zvládnete vypít sedm legendárních panáků. Odvážlivci odchází s certifikátem a možná i s příběhem, který stojí za vyprávění!

V měšťanském hostinci U váhy na Smíchově se můžete ponořit do světa české literatury a zároveň si vyzkoušet jedinečnou gastronomickou výzvu. Představujeme vám "Švejkovu výzvu", inspirovanou klasickým momentem ze slavného díla.

V této výzvě se návštěvníci hostince mohou pokusit o napodobení scény, kde opilý vojáček dýchne na důstojníka a odhalí tak svůj bohatý alkoholový repertoár. Výzva spočívá v pití sedmi různých panáků, reprezentujících alkoholy zmíněné ve vtipné epizodě: rum, kontušovka, čert, jeřabinka, ořechovka, višňovka a vanilková.

Každý, kdo dokončí tuto výzvu, obdrží certifikát jako důkaz svého odvážného počinu. Hostinec U Váhy si vede přesnou číselnou evidenci všech účastníků, kteří se výzvy zúčastnili. Někteří hosté si dokonce výzvu vychutnali tolik, že ji podstoupili i dvakrát po sobě!

Jedna z nejzajímavějších historek spojených s touto výzvou vypráví o otci, který oslavil narození své dcery přijetím Švejkovy výzvy a požádal o vystavení certifikátu na jméno své novorozené dcery. Tak se stalo, že tato malá holčička "zvládla" sedm panáků jen pár hodin po příchodu na svět – samozřejmě v přeneseném slova smyslu.

Tak přijďte do měšťanského hostince U Váhy na Smíchově a vyzkoušejte si Švejkovu výzvu!

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také