Co se děje
Článek

Pivovar Turnov –⁠ pivo z Českého ráje v Praze

Spojením moderních technologií, tradičních postupů a receptur, kvalitních surovin a bohatých zkušeností, péčí a zručnosti sládka vznikl kvalitní řemeslný produkt –⁠ pivo s osobitou plnou chutí a barvou. To je Turnovské pivo.

Svou velikostí se Turnovský pivovar řadí do kategorie minipivovarů. K rozhodnutí založit pivovar a vyrábět pivo ve městě, kterému se říká, že je srdcem Českého ráje, vedla chuť vařit pivo tradičním způsobem a v malém množství. Cíl je jednoduchý –⁠ vařit dobré, poctivé řemeslné pivo. I když se při jeho výrobě využívají moderní technologie, tak se stále drží tradičních postupů řemeslné výroby

Názvy piv jsou spojeny s městem Turnov. Městem protéká řeka Jizera, která teče kolem Turnovského pivovaru. Podzemní voda, která je srdcem každého piva vyvěrá v blízkosti Jizery. Základní řadu nabídky piv tvoří 10° Turnovská desítka, 12° Turnovská dvanáctka světlá a 12° Turnovská dvanáctka tmavá. Všechna Turnovská piva můžete ochutnat pouze v podnicích, kterým se dohromady říká Turnovské pivnice

V Praze můžete na jedno turnovské zajít do Turnovské pivnice VršoviceTurnovské pivnice Brumlovka a Turnovské pivnice Waltrovka. Nejnovějším přírůstkem je žižkovská Turnovská pivnice Churchill. Nachází se na pomezí Vinohrad a Žižkova, v komplexu Churchill Square na náměstí Winstona Churchilla, přímo nad pražským Hlavním nádražím. 

Vyberte si jeden z podniků a zastavte se ochutnat skvělé jídlo i řemeslné pivo z Turnova. A nezapomeňte, Turnovská pivnice je místo, kde teče skvělé pivo proudem a jídlo doplňuje jeho říz.

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také