Co se děje
Článek

Kde si v Praze vychutnat šneky

Přístup ke šnekům coby pokrmu se různí. Pro některého jsou lahůdkou, pro jiného spíše výstředností. Pokud rádi zkoušíte nové chutě a chtěli byste vyzkoušet tento vracející se trend, pak vám nabízíme vybrané možnosti, kam na šneky vyrazit. 

Můžete si samozřejmě zkusit šneky připravit i doma. V takovém případě pro vás máme doporučení i na pár šnečích farem, ale pokud raději necháte přípravu profesionálům, navštivte některou z restaurací či akcí, jejichž přehled jsme pro vás připravili.

Míst, kde si můžete šneky dopřát, je zatím sice pomálu, ale věříme, že jich bude přibývat.

Šneci jako součást stálého menu

V Praze můžete zajít třeba do šnečí zážitkové restaurace Love snails. Bohužel v zimních měsících ji lze navštívit pouze po rezervaci a domluvě. Nicméně pak se třeba dočkáte grilovaných šneků, šnečího filé v tortille nebo na žampionech nebo šneků po burgundsku.

Šneci o Vánocích? Ano!

Protože je šnek prý postní jídlo, tak se může jíst i o Štědrém dni. My vám přinášíme nabídku restauracích, kde váš šneky pohostí v rámci Vánoc.

Aroma Quadrio

Od 14. prosince si na šneky můžete zajít i do Aromy nedaleko Národní třídy. Připravili je pro vás hned ve 2 variantách:

  • Tradiční šneci s bylinkovým máslem
  • Linguine „Aglio Olio“ se šneky

Obě varianty stojí za to.

Brick's Restaurant & Bar

Vánoce jsou čas, kdy by se mělo vyrazit na šneky. Co takhle BRICK´S restaurant, který možná znáte pod bývalým názvem Hergetova Cihelna? Protože tam se odehrají doslova šnečí hody. Přijďte na Štědrý den nebo některý ze svátků vánočních. Hned se budete cítit slavnostněji.

 

Na tradiční šnečí hody láká Dvůr Hoffmeister od 16. – 23. 12. 2022.. A na co se můžete těšit?

  • Šnečí paštika, nakládané houby, libečková majonéza a brioška 225,-

  • Gratinovaní šneci s baby zeleninou, omáčka z pečeného česneku a parmazán 275,-

  • Vol-au-vent a baby špenátem, šneci, petrželový krém a demi glace s pernodem 275,-

  • Šneci po burgundsku 6 ks 255,-

  • Šneci s oříškovým máslem, parmazánem a rajčaty 6 ks255,-

  • Hovězí vývar se zeleninou, bylinkové nudle a šneci v těstíčku 145 Kč

  • Čokoládovo – kaštanový dort, lískové ořechy a slaný karamel 245,-

Přijďte se společně naobědvat a popřát si krásné svátky. Rezervace a objednávky přijímá Dvůr Hoffmeister na +420 604 142 438 nebo info@dvur-hoffmeister.cz.

Pražskej rej, šneci

Tradiční vánoční šneci v Sezóně se budou připravovat 24. prosince 2022 od 11:00 do 14:00

Žádný stres, žádný kapr. Přijdťe 24. prosince 2022 mezi 11:00 a 14:00 do Sezóny a užijte si speciální hlemýždí menu. 24. prosince od 11:00 do 14:00 na Vás bude čekat hlemýždí menu v Sezóně 🐌 Rezervace stolu  +420 281 020 307 nebo fbmanager@chvalskatvrz.cz.

Štědrovečerní šneci po burgundsku a sklenička prosecca v Pizzerii Carllino

Pokud vás kroky na Štědrý den zavedou do Karlína a vaše chuťové pohárky zatouží po lahodných šnecích, neměli byste minout Pizzerii Carllino, kde kromě této delikatesy dostanete i skleničku prosecca navrch.

Šneky si dopřejte i doma

„Že jedí šneky jenom Francouzi? Omyl! U nás se jedli šneci za první republiky, a dokonce si na nich pochutnávali už mniši ve středověku během půstu.” Takto vás uvítají zástupci rodiné farmy Šneků z Rybníčku. Chovatelé se vrací k zapomenutým tradicím české kuchyně a vás lákají na své chovance.

O všechno se starají ve dvou. Můžete si od nich koupit hotové pokrmy jako šneky po burgunsku, se sušenými rajčaty, šnečí vývar či šnečí paštiku, nebo už předpřipravené maso, které můžete třeba formou špízu udělat doma na grilu. Dodávají do několika spřátelených míst nebo můžete objednat přímo domů.

Z Karch Snail Farm si můžete domů objednat chuťovky jako je beskydský šnek v oleji, šnečí maso v zeleninovém vývaru, šneci s chorizem či šnečí kaviár. Všechny produkty posílají v termoboxech s pasivním chlazením.

Ať tedy jdete zkusit escargoty poprvé, či je znáte už delší dobu, přejeme vám dobrou chuť.

A nezapomínejte také na to, že šnečí maso je nutričně výživné, obsahuje důležité minerální látky a žádný cholesterol!

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také