Co se děje
Článek

Kde se bude v Praze promítat fotbalové EURO 2024?

Fandíte fotbalu? Těšíte se na letošní mistrovství Evropy? Řekneme vám, kdy hrají naši a navíc přinášíme přehled podniků, kde se budou promítat zápasy EURO 2024.

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná v Německu od 14. června do 14. července. Zápasy se budou hrát v 10 různých městech po celé zemi, včetně Mnichova, Berlína nebo Hamburku. 

Pokud jde o lístky, jednotlivé vstupenky jsou k dostání přes oficiální webové stránky a prodejce jako Ticketportal a Ticketmaster. Ceny lístků se pohybují od 50 EUR do 300 EUR s možností zakoupení rodinných vstupenek nebo lístků pro osoby se zdravotním postižením za zvýhodněné ceny. Například vstupenky na zápasy českého týmu pořídíte od 75 EUR za denní balíček.

Kdy hrají Češi na EURO 2024? Program zápasů českého národního týmu je následující:

 • úterý 18. června, 21:00 Lipsko, Portugalsko - Česko
 • sobota 22. června, 15:00 Hamburk, Gruzie - Česko
 • středa 26. června, 21:00 Hamburk, Česko - Turecko

Už víte, kde budete fotbal sledovat? Doma nebo venku? Připravili jsme pro vás několik tipů, proč vyrazit do víru velkoměsta.

 1. Atmosféra: Sledování fotbalu s ostatními fanoušky vám umožní zažít atmosféru plnou vášně a nadšení, kterou nemůžete zažít, když sedíte sami doma. 
 2. Výběr jídla a pití: V restauraci nebo baru máte k dispozici mnohem širší výběr jídla a pití než doma. Můžete si objednat oblíbenou pizzu, sendvič nebo burger a dát si pivko nebo koktejl.
 3. Žádné starosti s úklidem: Pokud sledujete fotbal doma, musíte po sobě uklízet a umývat nádobí. Když jdete do restaurace nebo baru, nemusíte se o nic takového starat.
 4. Kvalitní obrazovky: Restaurace a bary mají obvykle velké obrazovky s kvalitním obrazem, který zlepší vaše zážitky ze sledování fotbalu. Navíc, pokud doma nemáte velkou televizi, může to být lepší alternativa. No a některé podniky vytasí i plátno.
 5. Sociální interakce: Sledování fotbalu s ostatními lidmi může být skvělou příležitostí k navázání nových přátelství. Můžete si popovídat s ostatními fanoušky, kteří sdílejí vaši lásku k fotbalu, a možná najdete nové kamarády, s nimiž můžete chodit sledovat další zápasy.

V Praze bude spousta míst, kde můžete sledovat zápasy EURO 2024. Mezi oblíbené podniky patří například sportovní bary, restaurace s velkými obrazovkami a pivnice, kde si můžete vychutnat zápasy v pravé fotbalové atmosféře. Nezapomeňte si včas zarezervovat místo, protože během mistrovství bývají tato místa velmi rychle obsazena. Naše tipy, kam zajít, jsou zde:

Opatovské terasy

Zápasy českého fotbalového nároďáku si nenechají ujít ani na Opatově v jejich “televizním” salónku. A jaké pivo se nejlépe hodí k fandění u plátna? Nabídka je široká. Z tanku Březňák 11, Žatecký poloraný červeňák, Birra Moretti, Žatecký nefiltr 12, speciál rotující pípy, Zlatý Bažant 12, Polotmavý Beránek, Rádler nebo Březňák hořký.

Dvůr Čertousy 

Nechce se vám fotbal sledovat doma nebo uvnitř v hospodě? Dvůr Čertousy si pro vás připravil televizi na venkovní terase. Tak přijďte fandit na čerstvém vzduchu.

Ztracený Ráj

Hledáte místo na Praze 7, kde sledovat EURO? Ze Ztraceného ráje se vám stane nalezený ráj. Přijdete?

Fat Cat Downtown a Fat Cat Old Town

Přijďte se podívat na EURO do obou Fat Catů! Čeká na vás hned několik obrazovek, díky kterým nezmeškáte ani sekundu vzrušujícího dění na trávníku. Kromě skvělého sportovního zážitku vám nabídnou široký výběr craftových piv a výjimečnou atmosféru, která dělá z každého zápasu nezapomenutelný večer. Přijďte fandit oblíbeným týmům a užít si nejen hru, ale i skvělou společnost. 

Počernický pivovar

V Počernicích budou při EURU promítat fotbal na velkoplošné TV a pivo samozřejmě poteče proudem. 

Restaurace Sladovna

Pivovarská restaurace nabízí nejen vlastní řemeslné tankové pivo, které se vyrábí dle tradičních postupů v severočeském Pivovaru Cvikov. Taky zde najdete moderně vybavenou kuchyni, kde doslova kraluje šéfkuchař Jiří Král. A ke všemu mají televizi. A nebudou se ji bát zapnout ani při fotbale, a to na všechny zápasy. Protože kdo nefandí s nimi, fandí proti nim! 

SOU100 Žižkov

Restaurace SOU100 nabízí během celého EURO 2024 speciality známé ze stánků fotbalových stadionů. Na jejich menu najdete:

 • Delikátní sekaná v housce, hořčice, kyselé okurky, ledový salát 145 Kč
 • Hot Dog "Hudera" 145 Kč Huderova klobása, bageta, sušené zelí, hořčice, jarní cibulka
 • Hot Dog "Bratwurst" 145 Kč Bílá klobása, bageta, sušené zelí, kari omáčka nebo pikantní majonéza

V SOU100 můžete sledovat zápasy na velkoplošné obrazovce, vychutnat si jejich oceňované pivo a užít si speciální fotbalové menu. 

Bowling RADAVA

Chcete si užít sledování EURO v jedinečné atmosféře? Bowling RADAVA nabízí skvělou možnost! Od 14. 6. do 28. 6. tam můžete sledovat všechny zápasy EURO na televizích, přičemž české zápasy promítají na velkém plátně na zahrádce. Speciální lahůdku připravili na zápas ČR - POR 18. 6., kdy na zahrádce pořádají speciální akci s beerpongovým turnajem dvojic. Můžete přijít fandit a zároveň si užít skvělou zábavu.

Pivovar Hostivar H2

Pivovar Hostivar fandí mistrovskému pivu, jídlu i fotbalu. Proto zvou všechny sousedy, přátele a fanoušky znovu ke společnému sledování zápasů českého národního týmu. Vysílání proběhne podobně jako v případě hokeje na zahradě. Přijďte do pivovaru H2 fandit a třeba i tipovat výsledky. Na zdraví! 

Papas bar

EURO 2024 se rozehraje i v Papas baru. Velká obrazovka, pivo, panáky a něco dobrého ke svačině! 

Malostranská Beseda

V Besedě fandí sportu a fotbal není výjimkou. Protože sportovní utkání a pivo je láska. A taky Malá Strana.

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také