Co se děje
Článek

A co děti, mají si kde hrát?

Kdo by neznal úryvek z kultovní písničky kapely Katapult. A my odpovídáme: “Ano, mají”. Mít dětský koutek nebo prostor pro děti je pro každou restauraci nutnost, pokud cílí na mámy/táty s dětmi nebo celé rodiny. Proto jsme dali dohromady místa, kde si vaše ratolesti pohrají a vy si dáte v klidu jídlo nebo vychutnáte dobrou kávu.

SOU100 Žižkov, Štítného 11/625, Praha 3 

Co byste řekli na dětský koutek s bonusem. Přesně to totiž nabízí žižkovské SOU100. Každý měsíc totiž navíc pořádají dětské kreativní odpoledne. Tématem toho lednového bude modelína. Nicméně malý dětský koutek na zabavení vašich ratolestí najdete v zadní místnosti denně.

BEERCHECKPOINT U PŘÍVOZU, Roztocká 45/37, Praha 6

Už jste byli v BeerCheckPointu? Čeká na vás spoustu pohodlného posezení, kde si můžete vychutnat šálek kávy, skleničku vína, půllitr piva, nebo něco k zakousnutí z výborné kuchyně. No a navíc rádi přivítají i dětské návštěvníky! Mají pro ně totiž vyhrazenou celou jednu místnost s dětským koutkem, kde se rozhodně nudit nebudou. Prostě žádný koutek ale pořádný kout.

Plzeňský Restaurant Kamera, Tilleho náměstí 792/2, Praha 5

Nově si pro nejmenší hosty připravili speciální dětský koutek s ještě speciálnější podlahou, po které se dobře leze v punčocháčích, i v Kameře. Vaše děti si tu můžou pohrát v kuchyňce nebo si zajezdit třeba s vláčkodráhou. A protože je koutek oplocený, můžete si dát v klidu kafíčko a jen ostřížím zrakem sledovat, jestli se děti stále dobře baví.

La BocaTruhlářská 1114/10, Praha 1

Stylový španělsko-argentinský tapas bar v centru Prahy rozhodně myslí na rodiče s dětmi. Kromě dětských jídel nabízí i dětský koutek, který je stejně barevný jako cela La Boca a děti si ho zamilují.

Castle Residence Restaurant, Květinářská 755, Praha 8

Tahle "zámecká" restaurace je vyloženě prorodinná. Kromě prímového dětského koutku vám totiž rádi také uspořádají oslavu narozenin pro vašeho potomka. A vy už nemusíte řešit vůbec nic. Neomezená hra bowlingu, dětský koutek, prostor restaurace, hudba z reprobedny, vhodné občerstvení, stylová výzdoba nebo dort. O to všechno se postarají. 

Léta Páně, Národních hrdinů 3, Praha 9 

Jsou dětské koutky a pak jsou doslova kouty, kde najdete třeba skákací hrad. Zní to jako sen dítěte? Je to tak! Prostor pro vaše ratolesti i se skákacím hradem a spoustou dalších hraček najdete v restauraci Léta Páně v Dolních Počernicích. 

Skvělé tipy na léto:

Pivovar Spojovna, U Kunratického lesa 1801, Praha 4

Dětský koutek je fajn, ale dětské hřiště na zahradě je lepší. Hřiště je krásné dřevěné a navíc jsou jeho součástí tunely vybudované ve svahu, ze kterých budete děti jen těžko dostávat. Na druhou stranu u venkovního výčepu vám nic chybět nebude. 

Opatovské terasy, Opatovská 14, Praha 4

Podobně jako ve Spojovně najdete i zde dětské hřiště. Děti si pohrají a vy si zatím můžete dát pár piv v prostorné restauraci nebo na venkovní terase, kterou Opatovské terasy disponují. 

Hotel Golf, Plzeňská 103, Praha 5

A další dětské hřiště, tentokrát na Praze 5 u Hotelu Golf. Ten je prý vhodný jak pro páry, tak pro rodiny s dětmi a my mu dáváme za pravdu.

Pivovar Hostivar, Hornoměcholupská 115, Praha 10

Pokud máte děti a taky třeba chuť na pivo, doporučujeme navštívit Pivovar Hostivar poblíž Hostivařské přehrady. Obří zahrádka (defacto zahrada) totiž nabízí krásné dřevěné hřiště s pískovištěm a prolézačkami a taky různé fatboye a polštáře. Prostě pohoda!

Červený mlýn, Konětopská 3, Praha

Podle personálu ďáblického Červeného Mlýna si rodiče zaslouží posezení v oáze klidu. A proto si takovou oázu pro své hosty připravili. Děti se totiž zabaví na "pláži" a rodiče si zatím dají něco dobrého.

Hostivický statek,  Husovo náměstí 10, Hostivice

V Hostivickým statku mají nejen klasický dětský koutek, ale také zahradu s hradem a pískovištěm. Zastavte se s ratolestmi. Vy si dáte skvělé jídlo ze stálého menu nebo obědového meníčka a vaše děti si pohrají. Jdelníček je navíc konzultován s přední českou krasobruslařkou Blankou Kolářovou, takže nešlápnete vedle.

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.