Co se děje
Článek

Skotské hry 2022

Slyšeli jste už o Skotských hrách? Už pár let se odehrávají na státním Zámku Sychrov. Jednou za rok se skotští nadšenci sejdou a poměří své "síly".

Skotské hry se datují někdy od druhé poloviny 11. století. Tenkrát ještě nebyly v takové podobě jako jsou dnes, a hry se organizovaly pro to, aby si králové vybrali, své spolubojovníky. Při hrách zkoumali hlavně jejich sílu a obratnost. 

Nyní už jsou to spíše jen společenská setkání se sportovním zápolením. Vystoupí hudebníci, tanečníci, kteří se sjíždějí i z velké vzdálenosti.

V roce 1999 se uskutečnily vůbec první Skotské hry u nás. Tenkrát ještě jako soukromá akce pro pár přátel. O pouhé dva roky později navštívilo Skotské hry už několik tisíc návštěvníků.

Letos si pro vás organizátoři připravili skotské těžkoatletické soutěže, kterých se může zúčastnit každý, skotskou a irskou hudbu, včetně skotských dudáků a ukázou i výukou skotských tanců. Obdivovat budete moct britské autoveterány. Součástí bude jako obvykle také whisky festival, žízeň zaženete piva z pivovaru Raven. A nudit se nebudou ani děti. Prostě si přijďte užít den plný pohody.

Termín akce je sobota 20. 8. 2022.
Vstupenky zakoupíte a více informací se dozvíte na webu Skotských her.

 

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také