Co se děje
Článek

Pražské gastroakce v týdnu 7. až 13. září

I druhý zářijový týden přináší řadu akcí, které oslavují svět jídla a pití. Připravili jsme pro vás přehled gastronomických událostí, které můžete navštívit v Praze.

Středa 9. 9.

Pozvánku na rozloučení se s létem posílá Manifesto Market. Oblečte se letně, dokud to jde, a užijte si party plnou skvělých drinků. K poslechu vám bude hrát DJ Sta, a pokud chcete mít jistotu, že bude místo u stolu, udělejte si raději rezervaci.

Pátek 11. 9. až sobota 12. 9.

Pokud patříte mezi milovníky piva, pak si nenechte ujít Počernické pivobraní, které se letos koná již po páté. Letos bude navíc spojen i s dětským dnem. Akce je vyhlášená svým pivem, jídlem i hudbou. Tentokrát k tanci i poslechu budou hrát Děda Mládek Illegal Band či Blue Cimbal.

Špičkovou pražskou gastronomii najdete v sobotu na Ohrada food festivalu. V rámci této akce se můžete těšit na jedinečné kulinářské zážitky. Jednotlivé účastníky organizátoři vybírají osobně podle toho, jakou vaří kuchyni. Vstupné na tento food festival činí pouhých 50 Kč, a děti do 125 cm mají dokonce vstup zdarma.

Neděle 13. 9.

Pokud hledáte zajímavý program na neděli, pak se vydejte k Vodárenské věži na Letné. Zde se můžete kromě jídla těšit i na řemesla a doprovodný program pro celou rodinu v podobě koncertů a pohádek. Právě tak bude vypadat Letenský jarmark, jehož závěrem vystoupí Olga Lounová.

V případě, že máte rádi hamburgery a pivo, pak spíše uvítáte Pivo a burger festival na Karlínském náměstí. Můžete se těšit na kvašená piva z malých řemeslných pivovarů, jedná se o piva typu IPA, ALE či STOUT. Vstupné stojí 70 Kč a v jeho ceně získáte degustační sklo. A aby vám lépe chutnalo, můžete se těšit i na hudební program.

Ať už si vyberete jakoukoliv akci a vyrazíte na jídlo či pití, přejeme, ať si skvěle pochutnáte.

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také