Co se děje
Článek

Pivní detoxikace může být účinnější než očistný jídelníček

Jak se vyznat ve změti protichůdných návodů na očistu vašeho těla? Poradí náš článek.

Dočetli jste se, že detox je nezbytný. Všechny jedy, které jsme si ve svém organismu nastřádali, musí okamžitě ven. Rozhodli jste se k radikální očistě těla a hledáte nejúčinnější recept na detoxikaci organismu? Jak se vyznat ve změti protichůdných návodů? Vyberete si ajurvédskou očistu střev, zkusíte hladovku nebo nasadíte bylinnou kůru?

Detox

Detoxikovat je moderní

O detoxu toho už bylo napsáno víc než dost. Detox se skloňuje v souvislosti se zdravým životním stylem dennodenně. Pro ty, co chtějí žít zdravě a skvěle vypadat, je to nutností. Stejně jako striktně dodržovaný „zdravý“ jídelníček.

Alternativní stravování – všichni, proti všem

Co naplat, že si diety vzájemně odporují. Jedna brojí proti druhé. Vegetariáni obviňují masožravce z týrání zvířat, vegani nemůžou odpustit vegetariánům pití mléka. A zastánci raw stravy? Vyčtou vám, že ničíte potravinami nešetrným vařením.

Posedlost jídlem se jmenuje ortorexie

Člověk, který tráví přemýšlením nad správnou skladnou jídelníčku většinu dne se stal zajatcem svých vlastních představ. Lidé, posedlí zdravou stravou často obtěžují své okolí neustálým omíláním svých pravd. Cílem je znechutit vám oblíbené jídlo a dostat vás na svou stranu. Jejich posedlost je nakonec vyloučí ze společnosti. Nechodí na návštěvy ani do restaurací, protože by se museli vzdát své kontroly nad jídlem. Tohle není správný přístup k vlastnímu zdraví.

Detoxikovala vaše babička?

Vydýchejte všechny zaručené rady a používejte svůj selský rozum. Viděli jste někdy u své babičky, že drží očistné diety? Nejspíš ne. Nejspíš jste o detoxikacích před pár lety neměli ani potuchy. Stejně tak, jako naši předci. Ti žili v souladu s přírodou. Když bylo maso, snědli ho. Když došlo, obešli se bez něj. Jednou do roka drželi věřící půst, který byl spojený s vírou. Primárně nešlo o zdravotní přínos, ale o duchovní očistu.

Opravdu potřebujete detox?

Nepotřebujete. Tedy pokud jste se nepřiotrávili houbami, alkoholem či jinými jedovatými látkami. V pravém slova smyslu znamená detoxikace odstraňování nebezpečných toxických látek z těla, kterým se zabývá toxikologie. Běžných toxických sloučenin se za vydatné pomoci jater a ledvin organismus dokáže zbavit svépomocí.

Nevyhazujte peníze za detoxikační přípravky

Když budete mít dostatek pohybu na čerstvé vzduchu, pohodu v duši a přísun kvalitních potravin, můžete detoxikovat i za pomocí piva. Pivo obsahuje kvalitní vodu, takže je to dobrý zdroj zavodnění, dále obsahuje asi dva tisíce biologicky aktivních látek, tudíž je právem považováno za skvělý iontový nápoj. Ale samozřejmě i tady platí všeho s mírou. Počítejte však s tím, že si vykoledujete od neoblomných zastánců pravidelného detoxikování opovržení. Budou vám vysvětlovat, že pivo a očista k sobě nejde. Proč? Uslyšíte, že kromě škodlivého alkoholu obsahuje pivo i velké množství cukru. Navíc mají téměř všechny pivka stopy pesticidů a herbicidů.  Vám to ale může být jedno. Není důležité, co si myslí ostatní. Nejdůležitější je, jak se cítíte vy. 

Začněte se hýbat. Jaro už je skoro za dveřmi 

Nedostatek denního světla, málo sluníčka i pohybu po dlouhé zimě si vybírá svou daň. Po zimě je mnoho z nás bez energie i nálady. Nepotřebujete detoxikaci, abyste se probudili ze zimního spánku. Máme pro vás pár tipů, jak se cítit líp:

  • Zařaďte do svého nabitého programu pohyb. Ať už se bude jednat o vaši oblíbenou sportovní aktivitu, ranní protažení nebo krátkou procházku na čerstvém vzduchu,
  • Odlehčete svůj jídelníček. My v redakci nedáme dopustit na krabičkovou dietu a zdravé obědy.
  • Setkávejte se se svými přáteli, rodinou nebo vám jinak milými lidmi. Nabijí vás.
  • Udělejte si čas na vaše záliby nebo si najděte nové. Co třeba vyzkoušet kroužek keramiky? Anebo jednoduše čtěte! 
  • Rozmazlete se. Masáž, vířivka, sauny nebo manikúra vždycky zlepší den.
  • Eliminujte stres, zvolněte, dovolte si odpočinek. Kdy jste naposled nic nedělali?
  • Anebo jednoduše vyrazte na pivo.
Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také