Co se děje
Článek

Masopust v Dřevěném městečku ve Valašském muzeu v přírodě

Navštivte nádherné muzeum v přírodě na Valašsku

Návštěvníci se mohou těšit na masopustní obchůzky z valašské obce Študlov a rožnovské masopustní obchůzky v podání souboru písní a tanců Javořina. Hostem bude Mužský sbor Gorol a gajdošská gorolská muzika Bukóń. Po celý den bude hrát dechová hudba Galička. V Billově chalupě hospodyně nasmaží skvělé tradiční „boží milosti“. Na závěr programu vystoupí sbor dobrovolných hasičů ze Študlova s pásmem pochovávání basy.

Celý areál provoní výrobky řeznických mistrů. Návštěvnici můžou ochutnat z pestré nabídky zabijačkových výrobků a v laické anketě hlasovat „O nejlepší řeznický stánek“. Z lístků vhozených ve stáncích budou ve 14.00 hod., po vyhlášení výsledků soutěží vylosováni výherci z řad návštěvníků a obdrží uzenou kýtu či šunku.

Současně se uskuteční 23. ročník soutěže „O nejlepší valašskou klobásku“ a 13. ročník soutěže „O nejlepší valašskou tlačenku“. O vítězích v jednotlivých kategoriích rozhodne pětičlenná odborná porota. Vzorky do soutěže mohou přihlášené firmy nosit v sobotu 15. února od 8.00 do 9.00 na ředitelství muzea.

Kdy a kde?

15.2.2020, Valašské muzeum v přírodě, Palackého 634, Rožnov pod Radhoštěm

Vstupné:

Dospělý: 100 Kč

Snížené: 80 Kč

Rodinné: 200 Kč

Oficiální web akce

Našli jste chybu v článku? Napište nám na info@prazskejrej.cz. Odměníme se vám.

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také