Co se děje
Článek

#tourgastro - Morava v Praze vítejte ve Folklore Garden

#tourgastro vás tentokrát vezme na Moravu v Praze. Skutečně, čtete správně. Tentokrát vás vezmeme s naší reportáží do Folklore Garden, skrytého skvostu v Praze 5. Když jsme se o tomto podniku dozvěděly panovaly u nás mírné obavy z toho, jak může být Morava, její atmosféra, zvyky a tradice převezeny do Prahy? Nebude to jen pověstná past na turisty, která s pravým folklorem nemá nic společného?

Stylový prostor, cimbálovka, kroje, tradiční tance, jídlo jako od babiček, moravské víno to vše ve Folklore Garden slibují na svých webových stránkách.

Dobře tedy, jedeme se tam podívat. Sedáme do firemního draka a hurá do Hlubočep. Tentokrát jede testovací tým ve složení Radka, Sára, Romana. Folklorní večer startuje v 19:30 a po příjezdu na parkoviště je jasné, že samy tam rozhodně nebudeme. Do Folklore Garden se pohodlně dostanete ale i tramvají. Staví hned před branami celého areálu. 

Budova, ve kterém folklorní večer probíhá z venku není dobře vidět, po vkročení do areálu vás ale upoutá na první pohled. Krásné roubené stavení, kdy víte, že se vám nebude chtít domů.

Přivítá nás milá hosteska panáčkem medoviny. ‚‚Tak holky, kdo bude řídit zpět?" To by bylo, aby tato tradiční otázka nezazněla. Přicházíme na čas, ale sál už je téměř plný a slyšíme nejrůznější světové jazyky. Uprostřed velkého otevřeného prostoru je podium, kde už kapela lehce hraje na cimbál, kapelník i všichni ostatní členové jsou stylově oblečeni a já začínám mít pocit, že jsem na Moravě. 

Jak se to zpívá v té známé písničce?

‚‚Až ráno, až ráno, až bude bílý den,
dřív domů nepůjdem"

Dnes nás čeká zajímavý večer.

Po usazení ke stolu se nám hned věnuje milá obsluha. V ceně celého večera je neomezená konzumace piva, moravského vína i nealko nápojů. ‚‚Tož dáme si vínko, abychom neurazily."

Zatím, co nasáváme atmosféru samozřejmě, nemysleli jste si něco jiného, že ne? Takže, zatím, co nasáváme atmosféru program večera se slibně rozjíždí. Jedna hezčí písnička střídá druhou a pojďme přiznat, že kapela umí, umí! Perfektní zpěv doplňuje taneční vystoupení v krojích, na to se vám tak krásně kouká. Říká se, že mladá generace nestojí za nic. Chyba! Pojďte se podívat na ty mlaďochy jak skvěle umí tančit, zpívat, a moderovat celý večer.

Zaujala nás mladičká, 17 letá moderátorka celého večera. Zpívala, tančila a při mluvení skvěle přepínala v jazykových mutacích, hosty z jednotlivých států přivítala vždy v jejich jazyce a umístila jejich vlajku k nim na stůl. To byste nevěřili, kolik radosti a potlesku to udělalo. Hosté tohoto folklorního večera byli skutečně z celého světa.

Po pár sklenkách vína by to chtělo něco k jídlu. Jídlo je v ceně celého večera, servíruje se doprostřed stolu a je ho dostatek. Ostatně jako všeho. Nutno podotknout, že obsluha stíhá i přes velký počet hostů a nestane se, že byste neměli co pít ani co jíst.

Jedni hosté pijí, jedí hodují, druzí se zapojují do tanečního programu a učí se Mazurku, ostatní se šli projít po okolí. Tématický večer ve Folklore Garden není zábava na každý týden, ale zažít byste ho měli určitě. Ať už si zde uděláte firemní akci, svatbu nebo se připojíte, jako my k tématickému večeru odnesete si nezapomenutelné zážitky, fotky, dárky a poznáte, že kousek Moravy se do Prahy skutečně podařilo přivézt.

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také