Co se děje
Článek

5 důvodů, proč navštívit Hostinec U Váhy

Hostinec U Váhy je nejen místem bohaté historie, ale i útulné atmosféry a výborného jídla. Pokud se rozhodnete tento hostinec navštívit, máte na co se těšit. A abychom vám to usnadnili, tady je pět důvodů, proč byste rozhodně měli zavítat do Hostince U Váhy.

Historický Kontext: Hostinec má dlouhou tradici sahající až do 18. století. Byl svědkem mnoha historických událostí, a to od návštěv panovníků až po využití smíchovskými prostitutkami. Mnoho detailů v interiéru i na stěnách připomíná minulé časy a odhaluje zajímavé historky. A takové umyvadlo ze starého kufru jinde nenajdete.

Příchoutky: V jídelním lístku hostince naleznete unikátní pokrmy, které vycházejí z první republiky a historických zvyků. Příkladem jsou grundle – rybí pokrm, který měl ve staré Praze velkou oblibu. Navíc se můžete těšit na smažená vepřová ouška a proužky kůže, což jsou lahůdky s bohatou tradicí. Ale nechybí ani klasiky jako tatarák, utopenec nebo nakládaný hermelín. Za zmínku stojí jídlo, které si všichni pamatujeme z dětství, ale skoro nikde si jej teď už nedáte. Knedlíky s vajíčkem od paní domácí. 

Atmosféra: Interiér hostince je pečlivě navržen tak, aby odrážel historii a duši místa. Zachovává prvky, které připomínají minulost, a tím vytváří jedinečnou atmosféru. Tento hostinec má skutečně duši, kterou ocení milovníci autentických zážitků.

Výčepní tradice a pivo: Hostinec U Váhy má tři patra s výčepy, z nichž dvě patra jsou výčepními místnostmi. Tradiční česká piva můžete ochutnat v původní atmosféře, která v sobě nese ducha průmyslového Smíchova. A to pivo. To není pivo. To je mana.

Rodinný přístup: Za provozem hostince stojí manželé Andělka a Petr Paškovi. Jejich oddanost a láska k tomuto místu je cítit ve všem, co dělají. Při návštěvě budete cítit, že jste vítáni a že zdejší atmosféra je vytvářena s láskou.

BONUS: U Váhy nikdy nebudete sami.

Navštívit Hostinec U Váhy je jako cesta do minulosti, kde si můžete vychutnat kulinářské poklady a ponořit se do autentické atmosféry. Toto místo je důkazem toho, že historie může být živá a přítomná i v dnešní době. A až se vás ujmou Petr a Andělka, budete v sedmém nebi. Mají toho tolik co vyprávět. Mnohem víc, než se dočtete v našem rozhovoru s Petrem.

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také