Co se děje
Článek

#tourvydejniokna 3 - od zmrzliny k pivovaru

Restaurace, bary, bistra, hospody, pivovary i pivnice a všechny ostatní gastro podniky se plně otevřou 25.5. #tourvydejniokna je seriál, který vám přiblíží pražská výdejní okna či od 11.5. zahrádky restaurací. Zjistíte tak jednoduše, kde vám jídlo připraví na počkání, kde vám k němu načepují i pivo a jestli vám ho přivezou až k vašim dveřím.

Třetí #tourvydejniokna se nám poskládala vskutku znamenitě. Podívaly jsme se do 2 pivovarů, kavárny, burger baru a restaurace. Jste připraveni na příval chutí, vůní a zážitků? Tak jdeme na to. 

Protože den začal tak, že i moje kafe potřebovalo kafe, start dne byl jasný.

Daly jsme jej ve Vodičkově 4 - Praha 1, jak já říkám u Itala, celým názvem v Gelateria and Café Amato - U Itala.

‚‚Prosíme si silné espresso, cappuccino a zmrzlinu." ‚‚Moment, zmrzlinu?" ‚‚Jo, no co, nekoukej na mě, mám na ni chuť," Lucka prostě umí překvapit a žít. 

Tak energie skvělou kávou doplněna, zmrzlina, prý byla luxusní, snědena a můžeme vyrazit za dalším dobrodružstvím. 

Jama Steakhouse and wine, mladší sestra Jáma Pub, kde jsme byly při naší #tourvydejniokna 1, nás přivítala v pravé poledne, kdy už nám pěkně kručelo v břiše. Když víte, že jedete na #tourvydejniokna, rozhodně od rána nejíte, protože vás toho čeká opravdu hodně. 

Okýnko mají mezi dveřmi, kde je k dispozici i zvonek. Takto to bude až do 25.5., zahrádku zde bohužel nemají. 

‚‚Cink, cink." Po schodech nahoru se řítí milá servírka Máca.

‚‚Dobrý den, co si u nás dáte?" ‚‚Co nám doporučíte?" ‚‚U nás je všechno dobrý."

Inu, když říkáš, pomyslím si. Vyberu si žebra, na těch se pozná, jestli kuchař umí. 

A umí chlapec, umí. Žádná omáčka z pixly! Žádný dochucovadlo. Ale hlavně se žebra úplně rozpadala v puse. Jak dlouho je asi pekl? Musím se ho příště zeptat.

Čím tu skvělou chuť spláchneme? Pivem! Jasně, že by nám ho načepovali i zde, ale my před sebou máme zastávku v pivovaru, takže si žízeň necháme do Pivovaru Kolčavka.

S chutí na "jedno" jako křen přifičíme do Libně. Počasí nám přeje, slunce svítí, což vytáhlo ven i nejednoho cyklistu, který si zde také rád přibrzdí. Okolo pivovaru vede cyklostezka, která spojuje Prahu 8 a 9. Nedaleko je pak rozlehlý park, tátové rázem rádi budou chodit na rodinné procházky. 

Tak šup, šup cyklisti, taky si chceme dát jedno na slehnutí. Teda my, holky samozřejmě, já si dám zase nealko. Než nám jej sympoš z okýnka načepuje, všimneme si oznámení, které hlásá: Zachraňujeme i jiné minipivovary. Nejedná se jen o milé gesto, ale o skutečnou pomoc. Na čep v tomto okně dali krom svých piv i piva z jiných minipivovarů, při naší návštěvě to byl Pecký pivovar, kterým klesl odbyt. 

paní provozní Petra a sympatický výčepní z okýnka

plnění pet lahví

V restauraci pivovaru právě probíhá rekonstrukce. Otevřít by se měla během června. To vám ale určitě dáme u nás na webu vědět. Prozradíme vám malé tajemství. Chcete? 

Pivovar Kolčavka se do budoucna rozroste  o nové působiště, a to ve Kbelích - Praha 19.

V pivovaru jsme nakonec byly více jak hodinu, o pivu se totiž dá povídat do nekonečna. Moc děkujeme, Petro, za milé přivítání. Na rozloučenou jsme vyfasovaly i petky domů. Nu což, ty jistě přijdou k duhu.

‚‚Holky, mně se tady líbilo, pojďme navštívit ještě nějaký pivovar." Není problém, na Lužinách vím, že mají okýnko. 

Sice je to kus cesty, ale Praha je prázdná, takže jsme na místě za 18 minut (asi teda). My to vždycky prokecáme, celou tu cestu. No jooo, ženský. 

Ač by se mohlo zdát, že i tady se jedná o klasické výdejní okno pivovaru, není tomu tak. Jsou součástí obchodního centra, a tak mohou být otevření pouze jako výdejní okno jejich e-shopu. Což znamená, že do kelímku vám zde načepovat nemohou, ale pozor od 11.5. bude v provozu rozlehlá terasa, kde už vše bude fungovat tak, jak jste zvyklí. 

Jak celou situaci vnímá majitel Pivovaru Lužiny Vilém Moravec se podívejte ve videu.

Pivo jsme sice neochutnaly, ale vezeme si slušnou zásobu s sebou. Ještě, že nás je v redakci tolik. Proběhne férové dělení. Nejdřív si vyberu já a pak....No dobře, teď trošku kecám. Rozdělíme si dnešní nadílku z obou pivovarů losem. 

Nevěříme vlastním očím, ale je 17:07, ten čas letí, to není možný. Sedáme do auta a zezadu se ozve. ‚‚Chtělo by to něco k jídlu a dneska jsme ještě neměly burger." Pravdu má ta holka. 

Burger Bar sice není úplně za rohem, zato nás doslova nadchly jejich fotky na Instagramu. Jdeme otestovat, jestli náhodou na tom Instagramu tak trošku nelakujou. 

Místo nemůžete minout, je hned u hlavní silnice, upozorňuje na sebe cedulí a balónky. Parkovat se dá pohodlně hned u provozovny. 

V nabídce mají 4 burgery (Trhač, Vegetarián, BBQ Brisket, Chesseburger) a samozřejmě i další fajnovky. 

Trhač je jasná volba.

Ovšem zaujal nás i grilovací balíček, jako za tu cenu???

  •  Všechny ingredience na 4 Cheeseburgery. Cena balíčku je 399 Kč. 

Asi zazářím před přáteli, ne abyste jim někdo řekl, že jsem si to koupila v Nebušicích. 

Po ochutnání musíme říci, že je škoda, že přes počítač, mobil či jiné zařízení nejde poslat vůni a chuť. A víte co? Vlastně je to dobře, zajeďte ty hambáče do Burger Baru otestovat. Jsou totiž fantastický. 

Hamburger Trhač

 

Brzo na čtenou.

Vaše Radka, šéfredaktorka

 

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také