Co se děje
Článek

Nenechte si ujít únorové gastro dny

Co vás napadne, když se řekne únor? Únor je druhým měsícem v roce v Gregoriánském kalendáři. Je nekratším měsícem, má jen 28 dní (29 v přestupném roce). Únor je spojen s oslavou Valentine's Day, tedy svátku zamilovaných. Průměrná únorová teplota v Česku se pohybuje kolem 3 až 5 °C. V únoru se také slaví Mezinárodní den úsměvu a samozřejmě spousta gastro dnů. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší.

V pátek 9. února oslavíme Mezinárodní den pizzy. 

Pizza je asi nejoblíbenější slaný koláč na světě. A asi se najde málo lidí, kteří pizzu nemají rádi. Každý si totiž může vyslat přesně takovou, jakou má rád. Nicméně není pizza jako pizza. Mezi nejznámější druhy patří neapolská, sicilská a také newyorská. Existují také plněné pizzy neboli calzone. Populární jsou i pizzy s plněným okrajem. A co se obložení týče, tam se meze opravdu nekladou. Nicméně největší vášně vzbuzuje pizza hawai se šunkou a ananasem. Tu prostě buď milujete nebo nesnášíte. 

Zajímá vás, jak pizza vznikla a jak se vyvíjela? Mrkněte na náš článek věnovaný speciálně této italské pochoutce. A hlavně si nezapomeňte zapsat do kalendáře datum 9. února, protože se bude slavit. My doporučujeme počernické Al Mulino. S otevřenou náručí a pizzou na talíři vás přivítá také karlínská Pizzeria Carllino a smíchovská Pizzeria Corleone. Dobrou chuť!

Milujete burgery? Oslavte den milovníků burgerů.

V únoru si na své přijdou burger loveřiHamburger je symbol konzumu a Ameriky a podobně jako pizza patří k velmi oblíbeným jídlům. Na 15. únor totiž připadá svátek všech milovníků téhle plněné rozkrojené housky.  A nikdo neví proč. Nicméně neptejte se proč, ale raděj se ptejte, kde si můžete dát skvělý burger. A to my víme. Naše topka je Pub Na Plech, kde uspokojí nejen klasické burgeržrouty, ale i vegemilovníky. Co byste řekli na Vegoš burger NA PLECH s grilovaným halloumi sýrem, guacamole a salátkem coleslaw s hranolky? To prostě zní dobře. A jestli vám to nestačilo, počkejte si na na 28. květen, kdy pro změnu oslavíme Mezinárodním den burgerů.

Co byste řekli na Margaritu?

Kdo by neznal Margaritu. Asi nejslavnější koktejl na bázi tequily. Věděli jste, že první písemná zmínka o koktejlu s názvem Margarita vyšla v prosincovém čísle magazínu Esquire v roce 1953. A pravděpodobně od té samé doby dělá tento koktejl hezčí dny a večery mnoha lidem. Existuje několik druhů Margarit, nicméně ta klasická se připravuje z tequily blanco, tedy stříbrné, dále v koktejlu nesmí chybět pomerančový likér, čerstvá limetková šťáva, sůl a led. Skvělé jsou ovšem také ovocné variace tohoto drinku, které jsou sladší a dát si můžete třeba mangovou, melounovou, broskvovou či jahodovou. A pokud chcete skutečné osvěžení, rozhodně běžte do frozen Margarity. Je to vlastně sladká alkoholová ovocná tříšť a vsadíme se s vámi, že se stane vaší nejoblíbenější dospěláckou zmrzlinou. Už víte, kam na ni 22. února, kdy slaví svůj den, vyrazíte? My zvažujeme La Bocu nebo FX Radost.

 

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také