Co se děje
Článek

Nejlepší větrník v Praze - slepá Rej degustace redakce

Vítejte u 1. slepé Rej degustace naší redakce. Jak tento nápad na slepou Rej degustaci vznikl a proč zrovna větrníky? To jsme takhle byli na snídani v jedné karlínské kavárně a zapovídali jsme se s majitelem. Při příjemném rozhovoru zazněla věta: ‚‚Mám nejlepší větrníky v Praze" ‚‚Hmm, tak tady se někdo cítí silný v kramflecích, tak víte co? My uděláme slepou degustaci větrníků, protože u nás se říká, ukázaná platí."

A protože v naší redakci od slov k činům je vždy jen malá cesta, netrvalo dlouho a 1. slepá Rej degustace se konala. Sestavili jsme degustační komisi a určili nákupčího. Komise byla pro tuto degustaci ve složení Chokri, Lucia, Katka, Robert. Nákupčí jsem byla já, Radka. Pochopitelně, sladké já nemusím. Až budeme degustovat například steaky, nákupčí bude jisto jistě někdo jiný.

Vše vypuklo 2.2.2022. Větrníky byly nakoupeny v ten den dopoledne. Podniky o nás dopředu nevěděly, nakoupili jsme je jako běžní zákazníci. 

Jaké podniky jsme do degustace zařadili?

  • Cukrář Skála, V Celnici 1034/6, Praha 1 (cena větrníku 73 Kč)
  • Cukrářství Viktoria, V Zákopech 341, Praha 4 (cena větrníku 54 Kč)
  • Cafe Bar Butterfly, Komunardů 1126/31, Praha 7 (cena větrníku 55 Kč)
  • Delice Cafe, Sokolovská 222/39, Praha 8 (cena větrníku 89 Kč)
  • Ovocný Světozor, Nuselská 133/134, Praha 4 (cena větrníku 56 Kč)
  • Cukrárna Charlie, Nuselská 595, Praha 4 (cena větrníku 42 Kč)
  • Libeřské lahůdky, Bělehradská 213/88, Praha 2 (cena větrníku 42 Kč)
  • Cukrárna Emil Gaigher, Arbesovo náměstí 9, Praha 5 (cena větrníku 29 Kč)

Členové komise hodnotili vůni, chuť, vzhled, poměr cena výkon a zda by větrník doporučili svým známým. Hodnotící škála byla od 1 do 9. Jednička je naprosto výjimečný, 9 je absolutní propadák.

Věřte, že jsme si u degustace užili spoustu legrace a Lucka, Katka, Robert, Chokri už nechtějí větrníky ani vidět, ale o tom až jindy. Pojďme se podívat na to, jak to celé dopadlo a zda má karlínská kavárna skutečně nejlepší větrníky v Praze?

Má! Nevytahoval se jen tak.

Králem pražských větrníků je podnik Delice Cafe, Sokolovská 222/39, Praha 8 právem mu patří první místo. Gratulujeme, většinu větrníků jste přeskočili o mnoho mílí, jeden vám šlapal ale hodně na paty. Jen o 4 body se na druhém místě, pro někoho překvapivě, umístil větrník z Ovocného Světozoru. 

Krásné třetí místo patří Cafe Baru Butterfly z Prahy 7.  Bramborovou pozici obsadil větrník z Cukrářství Viktoria a 5. příčka patří Cukrárně Charlie.

Ostatní pozice neuvádíme, cílem této degustace nebylo žádný podnik poškodit, ale najít ten nejlepší větrník z Prahy, a to se nám podařilo. Zajděte si na něj do Delice Cafe, Sokolovská 222/39, Praha 8.  Tady nesáhnete vedle. 

Výhercům gratulujeme, certifikát redakce od nás obdržíte zanedlouho.

Za všechny kolegy Radka Vokurková, šéfredaktorka

Chcete mi napsat? radkavokurkova@prazskejrej.cz

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také