Co se děje
Článek

Pivní slavnosti - kde si pochutnáte na nejlepším pivu?

Máte rádi dobré pivko? Tak neváhejte a vyberte si jednu z námi nabízených pivních akcí v Praze i mimo ni

Pivní festivaly jsou doménou teplejších měsíců, nicméně našli jsme pár podniků, které to rozjedou už teď. A nebojte, většina akcí je zastřešených, takže vám zima nebude. A následují klasické outdoorové pivní fesťáky, takže se máte na co těšit.

Pražské festivaly

15. narozeniny Pivovaru Matuška #1: Hodování v Automatu

Pivovar Matuška slaví 15 let a připravil tři velké oslavy. První se koná 20. července v Automatu Matuška, kde se představí Olda Sahajdák a Ondra Molina s unikátním menu inspirovaným mexickou kuchyní. Jídlo bude k dispozici do 21:00 nebo do vyprodání. K jednotlivým pokrmům budou servírovány speciálně navařená piva. Druhá oslava proběhne 17. srpna u Kohoutů a závěrečná akce se uskuteční 7. září v Broumech. Přijďte oslavit 15 let Pivovaru Matuška.

Kdy a kde?

20. 7. 2024, 12:00 - 22:00, Automat Matuška

Nomad Beer Festival aneb Festival létajících pivovarů

Více než 25 létajících pivovarů a těch, které už přistály, degustace výhradně ze skla, gastronomické pochoutky, které se skvěle snoubí s pivem, a spousta skvělé živé hudby. To vše nabídne IV. ročník dvoudenního festivalu, který se uskuteční v pátek 6. září od 14:00 do 22:00 a v sobotu 7. září od 10:00 do 22:00 ve venkovních prostorách Pražské tržnice v Praze 7 – Holešovicích. Vstup na festival i doprovodný kulturní program je zdarma, podmínkou pro degustaci piv je však zakoupení našeho 0,3L skleněného festivalového džbánku s logem festivalu. Společně s festivalovou degustační kartou a tužkou bude stát 150 Kč (pro seniory 130 Kč) nebo levněji v předprodeji na GoOut. Tento džbánek můžete používat po oba dny konání festivalu.

Kdy a kde?

6.–7. září 2024, pátek 14:00 – 22:00, sobota 10:00 – 22:00, Holešovická tržnice, Praha 7

Mimopražské akce

Pivní fest Telč 2024

Pivní fest Telč se vrací s dalším ročníkem, který slibuje ochutnávku více než dvaceti piv z českých minipivovarů. Tento rok se návštěvníci mohou těšit na bohatý program s živou hudbou, gurmánskými burgery, pivními koktejly, prohlídkami pivovaru a soutěžemi v beerpongu. Festivalu se zúčastní přední minipivovary jako Pivovar Volt, Malý Janek, Nachmelená Opice, Luxusní minipivovar Telč, Panský pivovar Telč a Pivovar Dráteník. Hudební program nabídne vystoupení kapel Vojtaano, Tragedis, Pod Tlakem, Jurič Pařil a Svahová Dostupnost.

Kdy a kde?

13. 7. 2024, Panský dvůr, Telč

Zichovec beer fest 2024

Největší akce roku pivovaru Zichovec. Skvělé kapely, foodtrucky a více než 50 piv na čepu včetně speciálů, které nejsou k ochutnání nikde jinde.

Kdy a kde?

14. září 2024, Louny


Již proběhlo:

Pivní vítání jara

Jak se říká, jaro je jako nový dech pro hospody a jejich návštěvníky. V Papas se 20. března koná skvělá akce, která vítá jaro ve velkém stylu. Očekávat můžete překvapení pro prváky, zábavné křty a jako vrchol večera – PiZna, Pivní Znalostní kvíz. Tato akce je pravým rájem pro pivní odborníky i nadšence, kde mohou prokázat své znalosti a užít si spoustu zábavy. Nezapomeňte zajít do Papas a být součástí této jedinečné jarní oslavy, kde se setkáte s lidmi sdílejícími vášeň pro pivo a dobré časy.

Kdy a kde?

20. března 2024 od 18 hodin, Papasbar Praha

V. Počernický Oktoberfest

V historických prostorách Počernického pivovaru se chystá již páté pokračování oblíbeného svátku piva a gastronomie - Počernický Oktoberfest. Vychutnejte si osvědčené Počernické pivo, sládkovy unikátní speciality a širokou nabídku tradičních jídel, mezi kterými nebudou chybět vdolky, grilované klobásky, eintopf či špecle. K tomu všemu se můžete těšit na pivní soutěže a živou hudbu. Přijďte mezi 11. a 22. říjnem a zaručujeme, že se u nás nebudete ani chvilku nudit!

Kdy a kde?

11. 10. od 15:00 do 22. 10. V 0:00, Počernický Pivovar

Oktoberfest v BeerCheckpointu u Přívozu

Pivo, hospůdka a říjen. Co může symbolizovat tento období lépe než Oktoberfest? Přijďte na unikátní víkendové oslavy v atmosféře Oktoberfestu. Plné sklenice piva a jídlo v tradičním duchu je samozřejmostí.

Kdy a kde?

14. 10. od 11:00 do 15. 10. V 21:00, Beercheckpoint U Přívozu

Oktoberfest 2023

Již třetí ročník venkovního OKTOBERFESTU se vrací 8. 9.2023 od 14:00 do 22:00 na adrese Jarmily Kurandové 121/8, Brno v ŠOLC Design cafe & showroom, a to s dobročinným úmyslem. Vstupenky za 50 Kč nejenže pomohou malé Ivušce, ale také nabídnou šanci na hodnotné ceny v tombole. Návštěvníci se mohou těšit na bavorské speciality, pivo, živou hudbu na harmoniku, různé soutěže a dobročinnou tombolu. Kdo přijde v tradičním bavorském kostýmu, dostane dárek a má šanci stát se králem či královnou Oktoberfestu. 

Kdy a kde?

pátek 8. září od 14:00, ŠOLC design cafe & showroom, Brno

Zichovec beer fest 2023

Největší akce roku pivovaru Zichovec. Skvělé kapely, foodtrucky a více než 50 piv na čepu včetně speciálů, které nejsou k ochutnání nikde jinde.

Kdy a kde?

9. 9. 2023, Louny

NOMAD BEER FESTIVAL 2023

Třetí ročník dvoudenního festivalu nabídne více než 20 létajících pivovarů a jejich lahodných piv. Návštěvníci si mohou vychutnat degustace ze skleněných nádob, výtečnou gastronomii a řadu hudebních vystoupení. Vstup na festival i kulturní program je zdarma. K degustaci piv je nutné zakoupit 0,3L skleněný džbánek spolu s degustační kartou a tužkou za 100 Kč (80 Kč pro seniory). Tento džbánek může být použit po oba dny festivalu.

Kdy a kde?

8.–9. září 2023, Holešovická tržnice, Praha 7

VII. Počernické pivobraní

Skoro jako každý rok vás v Počernicích skvělý program. Můžete se těšit nejen na mnoho druhů piva, na stánky s jídlem, zábavné hry, úžasnou atmosféru ale i skvělé kapely a show!

Kdy a kde?

15. září 2023 od 16 hodin, Panský Dvůr Dolní Počernice

Oktoberfest v Mattes restauraci

Svůj Oktoberfest nabídne i Praha 4 a nepochybujte o tom, že pivo poteče proudem. Pochutnat si budeme moct třeba na Paulaner Munich Bier nebo na bavorských specialitách.

Kdy a kde?

18.-22. září 2023, Mattes Restaurace

Holešovický Octoberfest 2023

Festival koncentrované radosti, skvělého bavorského piva čepovaného do tupláků, i stylových dobrot. Ochutnáte tradiční německá piva vařená speciálně pro Oktoberfest a typické bavorské pochoutky, jako jsou preclíky, ředkvičky, pomazánka Obatzda nebo bavorské klobásy. Stylové oblečené vítáno.

Kdy a kde?

20.-23. září 2023, Foodtruck Point, Holešovice

Hostivar Fest 2023

Hostivar Fest 2023, který se koná 2. září v areálu Golf Hostivař, je oslavou 10. výročí Hostivaru a slibuje být velkolepým zakončením hudebního léta. S programem začínajícím od 13:00 hodin mohou návštěvníci očekávat širokou škálu hudebních vystoupení od umělců jako jsou Vítkovo kvarteto, Vltava, Už jsme doma, Hudba Praha, Ducháček & Garage a Mňága a Žďorp. Kromě toho bude festival hostit stánky partnerských pivovarů pro milovníky piva a vynikající gastronomickou nabídku. Vstupenky jsou k dispozici v různých cenových kategoriích a mohou být zakoupeny online. Tento festival nabízí nezapomenutelný zážitek pro všechny, kteří si chtějí užít hudbu, jídlo a společenskou atmosféru v srdci Hostivaře.

Kdy a kde?

2. září 2023, areál Golf Hostivař

Den otevřených tanků

Pivovar Matuška opět otevírá svá vrata pro všechny, kteří chtějí strávit příjemný den v jeho prostorách během Dne otevřených tanků 2023. Jako naznačuje název akce, pivo bude čerstvě čepované přímo z pivovarských tanků, což umožní návštěvníkům ochutnat jednotlivé várky přesně tak, jak mají chuť každý den sládkům. Návštěvníci budou mít možnost ochutnat celkem 6 druhů piv přímo z tanku. Kromě toho bude v prostorách šalandy připraven infuzní bar, kde bude možné ochutnat výjimečné výtvory sládků, které se mohou jevit jako divoké sny.

Kdy a kde?

sobota 5. srpna 2023 v 12:00 až 19:00, Pivovar Matuška, Broumy

Roztocké pivní slavnosti 2023

Čtvrtý ročník Roztockých pivních slavností se koná 29. července 2023 v areálu fotbalového hřiště v Roztokách u Křivoklátu. Návštěvníci se mohou těšit na den plný zábavy, hudby, ochutnávek piva, soutěží o ceny a bohatý doprovodný program pro všechny věkové kategorie. Co se týče piv, bude zde možnost ochutnat výrobky od řady pivovarů, včetně Pivovaru Chříč, Pioneer Beer, Pivovaru Olešná, Matuška, Lončák, Pivovaru Máša, Psychovar, Pivovaru Kraft, Pivovaru Fracek a Šestajovického pivovaru. Program slavností začne v 14:00 hodin a nabídne pestrý výběr hudby. 

Kdy a kde?

29. července 2023, Roztoky u Křivoklátu

Valašský Pivní Košt 2023

Všichni milovníci piva z Valašska se letos setkají 22. července v prostoru fotbalového hřiště ve Valašských Kloboukách. Můžete očekávat mnoho novinek, které budou určeny jak pro děti, tak i pro dospělé. Můžete se těšit na den plný akcí, s hojností piva, jídla a hudby. Ať žije pivo!

Kdy a kde?

sobota 22. července 2023, Valašské Klobouky

Týden nezávislosti v Počernickém Pivovaru

Jste milovníci piva APA neboli American Pale Ale? Tak se v prvním červencovém týdnu stavte v Počernickém piovaru. Slaví tam totiž Den nezávislosti a hned celý týden. Sládci uvaří speciální APU s americkým chmelem a šéfkuchař připraví pravé americké speciality. Navíc vás čeká zajímavý program. Tak Cheers! 

Kdy a kde?

úterý 4. – neděle 9. července 2023, Počernický pivovar

 

Slánský tuplák

Jaký máte plán na 16. - 17. června 2023? Přece 11. Slánský tuplák! Čekají vás dva dny plné dobré hudby, zábavy, jídla, kde nebude chybět pivo z Antoše.

Kdy a kde?

16.– 17. 6. 2023, Slaný

13. Kyjský Pivní Festival

Máte rádi pivo? Dorazte na již 13. Kyjský Pivní Festival, který se bude konat od čtvrtka 8. 6. do neděle 10. 6. 2023 v Praze 9, Kyjích. Tato nezapomenutelná pivní akce vám přinese možnost ochutnat více než 25 druhů čepovaných piv z malých, středních a minipivovarů z celé republiky. Připojte se k nám a objevte různorodost chutí a vůní piva, které jsou vyráběny s láskou a vášní. Během festivalu si můžete vychutnat skvělé grilované lahůdky, jako jsou burgery, steaky a klobásy. Restaurace Šimanda vám připraví speciální jídelní lístek a můžete si také vybrat sladké dobroty ve stáncích. ezapomenutelnou atmosféru doladí každý večer živá kapela.

Kdy a kde?

8. 6. od 12:00 do 10. 6. 23:00, Penzion a Restaurace Šimanda

Festival minipivovarů na Pražském hradě 2023

Nejlepších české a moravské minipivovary a několik minipivovarů ze zahraniční. To vše v nádherném prostředí zahrad Pražského hradu. Vstupné je 650 Kč v předprodeji nebo 700 Kč na místě a zahrnuje katalog pivovarů, degustační sklenici a neomezenou degustaci

Těšit se můžete třeba na pivovary Pivovar PERMON Sokolov, Zvíkovský pivovar, Břevnovský pivovar, Pivovary Moravia a Lucky Bastard, Horácký pivovar, Pivovar Matuška, Pivovar Bad Flash, Pivovar Potmehúd, Malý Janek z Jinec, Pivovar Červený Vlk, Boží Dar a mnoho dalších.

Kdy a kde?

9. června 2023 – pátek, od 14 do 20 hodin a 10. června 2023 – sobota, od 12 do 20 hodin, Střelecká cesta, Praha

Pivní slavnosti Tábor 2023

Festival PIVNÍ SLAVNOSTI TÁBOR 2023 se tradičně koná ve dnech 16.-18.3.2023 v hotelu Palcát s bohatou nabídkou pivovarů. Celkem 25 pivovarů představí více než 100 druhů piv a doprovodný program bude plný skvělých kapel, soutěží a pivních aktivit. Moderovat bude Vladislav Slezák z rádia Blaník a vystoupí kapely jako Vypsaná fixa, Trautenberk, Vodovod a Tlustá Berta. A náš tajný pivní tip? Zkuste piva z pivovaru Malý Janek z Jinec, nebudete litovat.

Kdy a kde?

od 16. do 18. 3. 2023, hotel Palcát, Tábor

PBFest - Pražský festival piva 2023

5. ročník PRAŽSKÉHO FESTIVALU PIVA je tady. Své brány otevře vždy ve 12 hodin a zavře o půlnoci. Festivalu se bude zúčastní více jak 30 pivovarů, včetně zahraničních pivovarů z (prozatím) 8 evropských zemí. Celkem si budete moct  moci vybírat z více než 150 druhů točených piv plus piv v lahvích a plechovkách. Součástí festivalu budou workshopy, přednášky a degustace, s účastí sládků ze zahraničí i těch domácích. Připravena je pestrá gastro sekce.

Kdy a kde?

31.03.2023 to 01.04.2023, areál Pražské tržnice v Praze 7-Holešovicích, Bubenské nábřeží

BEER FEST

Pečený bok, langoš, steak a pivo! Tak přesně takový týden si užijete na Opatově. Na čepu bude 9 piv včetně Zeleného speciál 13 0,5l/53,- a Žateckého NEFILTRU 0,5l/49,- a skvělé gastro menu:

  • 250g / 168,- “PEČENÝ BOK“ pečený bok z chmelového prasátka metodou SOUS-VIDE v pivní marinádě se směsí koření, hrubozrnná hořčice, křen, čerstvý chléb
  • 300g / 229,- “STEAK JAK PRA..“, grilovaný steak z vykostěného kuřete s křupavou a dozlatova propečenou kůžičkou v medovo-pivní marinádě, salát COLESLAW, rozpečená bylinková bagetka
  • 300g / 195,- “DOMÁCÍ LANGOŠ“, s trhanou vepřovu krkovicí v domácí BBQ marinádě, strouhaný sýr, naše majonéza z pečeného česneku, marinovaná cibule, čerstvá rukola
  • 200g / 148,- “KVĚTÁK V PIVNÍM TĚSTÍČKU“ smažený květák v pivním těstíčku, mačkaní brambory s cibulkou a pórkem, naše tatarka

Kdy a kde?

31. března –⁠ 5. dubna 2023, Opatovské terasy

PIVNÍ Korbel Hodonice 2023

TJ Hodonice pořádá již 9. ročník kulturní akce PIVNÍ KORBEL, který nabízí košt místních domácích piv. Vstup na akci bude možný od 17.30, kdy se otevřou brány, a degustace začne v 18.00 hodin. Na akci budou k ochutnání piva uvařená místními sládky. Vstupné na akci činí 300,- Kč. 

Kdy a kde?

24. 02. 2023, v sále KD v Hodonicích

Brewstock: Plzeňský pivně-kulturní festival

Do DEPO2015 se opět sjedou nejrůznějších minipivovarů. To vše bude doplněno gastronomicko hudebním podkresem. Je na co se těšit! A vy se taky určitě tešíte, až ochutnáte širokou paletu piv. Vstup je navíc zdarma.

Kdy a kde?

pátek 24.února 2023 od 14 - 22h a sobota 25. února od 11 - 22h, DEPO2015 Plzeň

Zabijačka v Pivovaru Cobolis

Zabijačka a pivo šly k sobě vždycky dobře. A v Cobolisu to ví. Stavte se na dobré pivo, domácí chléb, koláče, buchty a hlavně zabijačkové speciality.  Navíc ve 12 hodin proběhne slavnostní narážení piva: KOUŘ 14° (nakouřený polotmavý ležák) .

Kdy a kde?

04.03.2023, pivovar Cobolis, Praha 8-Kobylisy

Počernický Octoberfest

První Oktoberfest se v Mnichově konal již roku 1810. Pokud zrovna nemůžete vyrazit do Mnichova, Oktoberfest se bude konat jako každý rok v Počernickém Pivovaru od 11. do 20.října. Můžete se těšit nejen na speciální piva ale i bavorské dobroty, které se hodí k pivu. Dáte si vepřové koleno, klobásy, preclíky nebo eintopf?

Kdy a kde?

od 11.-20. října 2022, Počernický pivovar

Nachmelené Mlýny 4 - Pardubický pivní festival

20 řemeslných a lokálních pivovarů na čtvrtém ročník největšího pivního festivalu v Pardubickém kraji v centru Pardubic.

Kdy a kde?

10. září, od 11 do 22 hodin, U Stadionu / Tyršovy sady, Pardubice

6. ročník Počernického pivobraní

Slavnosti piva, jídla a hudby. A to všechno v Počernicích. Nejlepší počernické subjekty a podniky se dali opět dohromady a šestý ročník je na světě. Mnoho druhů piva z Počernického pivovaru, Pivovaru Antoš, Kbelského Pivovaru a Pivo Karlín, stánky s jídlem, zábavné hry a skvělý program - to je Počernické pivobraní

Kdy a kde?

16. září 2022, Panský Dvůr Dolní Počernice

Dny českého piva na Ládví - soutěž kapel za Prahy 8

Beerfestival s mnoha minipivovary, spoustou skvělého jídla a pití, soutěž kapel z Prahy 8, prohlídky pivovaru a jiné zábavnosti vás čekají na Dnech českého piva na Ládví.

Kdy a kde?

16. září 2022, od 12 do 23 hodin, přímo na metru Ládví, v KD Ládví, v pivovaru Cobolis

Holešovický Octoberfest 2022

Festival koncentrované radosti, skvělého bavorského piva čepovaného do tupláků, i stylových dobrot. Ochutnáte tradiční německá piva vařená speciálně pro Oktoberfest a typické bavorské pochoutky, jako jsou preclíky, ředkvičky, pomazánka Obatzda nebo bavorské klobásy. Stylové oblečené vítáno.

Kdy a kde?

21.-21. září 2022, Foodtruck Point, Holešovice

BEERFEST v Opatovských terasách

Opatovské terasy disponují širokou nabídkou piv, o které už jsme psali. Není divu, že se rozhodli uspořádat také beerfest. A čepovat se bude i do tupláku!

Pivní nabídka: Tankový Březňák 11, Březňák extra hořký 11, Mušketýr 11, Beránek polotmavý 11, Hostan hradní 11, Louny 12, Zlatý Bažant 12, Radler nealko citrón
Pivní menu: Poctivá pomazánka z vyzrálého pivního sýru, rozpečený chléb mladá cibulka, Pomalu pečený marinovaný bok z chmelového prasátka na pivě, česneku a kmínu, naše hrubozrnná hořčice, nakládaná červená a bílá cibule s feferonkami a čerstvý měkounký chléb, Smažené sýrové knedlíky z vyzrálého pivního sýru s jemnou smetanovo-hříbkovou omáčkou, Langoš paní domácí s trhanou šťavnatou krkovicí v BBQ marinádě, strouhaný sýr, naše majonéza z pečeného česneku, marinovaná cibule, čerstvá rukola

Kdy a kde?

23.-25. září 2022 od 11 do 22 hodin, Opatovské terasy

Pilsner Fest

Věděli jste, že uběhlo už 180 let od první várky piva Pilsner Urquell? Tak proč to neoslavit nefiltrovaným pivem Pilsner Urquell, pivy z minipivovarů a skvělou hudební produkcí. Dorazí Jelen, Pokáč, Monkey Business, David Koller, Alice & Dan Bárta a jiní. Chybět nebude škola čepování, soutěže a další program pro malé i velké návštěvníky.

Kdy a kde?

7.-8. 10.2022, od 17 hodin, Pilsner Urquell

 

Paka plná piva

Třetí ročník novopackého festivalu. Užijete si skvělý hudební program a ochutnáte výborná piva z okolních minipivovarů a svělá jídla.

Kdy a kde?

8. srpna 2022 od 13 hodin,  Jírovy Sady, Nová Paka

Pivní festiválek

Přijďte si pochutnat na vynikajících spodně i svrchně kvašených pivech, hamburgerech i dalších dobrotách, nechat se unést hudbou parádních kapel a třeba i vyhrát nějakou tu pivní soutěž 

Kdy a kde?

27. srpna 2022 v 16 hodin, Lukavice u Chrudimi

13. narozeniny Pivovaru Matuška

 17+ druhů čepovaných piv z Pivovaru Matuška, jeden pivní narozeninový speciál, skvělé jídlo a DJ celý den. Aneb narozeniny Pivovaru Matuška u Dvou kohoutů v Praze budou velké!

Kdy a kde?

20. srpna 2022, od 12 hodin, Dva kohouti, Praha-Karlín

Craft Beer Fest

Pivní speciály za vámi opět přijedou do pražských Riegrových sadů! Kromě piv se představí i sládci a odborníci z celého Česka.

Kdy a kde?

19. a 20.8.2022, start v pátek ve 14:00 a v sobotu ve 12:00, Park Reigerovy Sady, Praha

3. Brandejská pivní slavnost

Už třetí pivní slavnosti pro všechny milovníky dobrého jídla a pití. Letos se můžete těšit na zatím nejpestřejší výběr pivovarů z blízka i zdaleka. Novinkou bude první ročník mistrovství Brandýsa v házení tácků. Na své si ale přijdou i děti. Tak hopsa hejsa do Brandejsa.

Kdy a kde?

20. srpna 2022, od 14 do 22 hodin, Masarykovo náměstí, 250 01 Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Česká Republika

Liberecký pivní festival

Skvělý závěr prázdnin pro všechny milovníky piva před libereckou radnicí.

Kdy a kde?

3. září 2022 od 10. hodin, náměstí Dr. E. Beneše, Liberec

Pivo na Náplavce

Náplavku Rašínova nábřeží obsadí už podesáté 50 mikro a minipivovarů. Samozřejmě bude možnost zakoupit si i nejrůznější dobroty na zub. Součástí festivalu je i živá hudba. Vstup je zdarma. Festivalová degustační karta, tužka a degustační skleněný džbánek zakoupíte za 100 Kč. 

Kdy a kde?

17. -18. 6. 2021, Náplavka, Rašínovo nábřeží, Praha 2

12. Kyjský pivní festival

Více než 24 druhů čepovaných piv z malých, středních a minipivovarů z celé republiky, spousta dobrot z grilu pod taktovkou Restaurace Šimanda a taky každý den jiná živá kapela. Tak vyrážejte do Kyjí.

Kdy a Kde?

9.- 11. června 2022, Restaurace Šimanda, Praha-Kyje

10. ročník Pivního rozjímání, Hradec Králové

Letošní jubilejní ročník Pivního rozjímání slibuje velké oslavy. Kromě možnosti ochutnat různá piva si návštěvníci také užijí koncert nekolika kapel v čele se skupinou Abraxax. Vstup je volný.

Kdy a kde?

11.6.2021, Žižkovské Sady, Hradec Králové

Festival minipivovarů na Pražském hradě 2022

50 nejlepších českých a moravských minipivovarů a několik minipivovarů ze zahraniční. To vše v nádherném prostředí zahrad Pražského hradu. Vstupné je 600 Kč a zahrnuje katalog pivovarů, degustační sklenici a neomezenou degustaci

Kdy a kde?

10.6. - 11.6.2022, Královská zahrada Pražského hradu

9. ročník Žižkovského pivobraní

Parukářka po 2 letech opět ožije nejen pivem ale také zábavou. V pátek zahrají rokenrolové Prague Rockabilly Cats, funky kapela Celest & Charles, dechový showband Brass Avenue a Charlie Slavík Revue. Sobotní pódium rozezvučí Flaškinet, trio The Brownies, kapela Marcus Jurkovič & Motion Food, seskupení Gentlemen's Club SKA a Tomáš Matonoha s kytarou.

Kdy a kde?

10.6. - 11.6.2022, Park Parukářka Praha

Slavnosti pivovaru Ostravar 2021

20. ročník největšího svátku piva ve městě Slavnosti pivovaru Ostravar. Příznivci dobrého piva a hudby by na této akci neměli chybět.

Slavnosti pivovaru Ostravar se v Ostravě pravidelně konají od roku 1999. Letos se měly uskutečnit v termínu 19. a 20. června a vystoupit na nich mimo jiné měly kapely Kryštof, Tři sestry nebo Horkýže Slíže. Nový termín Slavností pivovaru Ostravar stanovili pořadatelé na 18. a 19. června 2021. Slavnosti v tomto roce proběhnou v naplánovaném rozsahu. To znamená se všemi atrakcemi jako jsou koncerty, exkurze nebo pivní workshopy a samozřejmě s pivem čepovaným přímo z ležáckých sklepů. A s hlavními headlinery.

Kdy a kde?

18.6. - 19.6.2021, Pivovar Ostravar, Hornopolní 57, Ostrava

Web akce

Pivní slavnosti

Beerfest Olomouc 2021 - 20 let

Beerfest Olomouc 2021 již po 20. Těšit se opět můžete na spousty pivovarů, zábavy a těch nejlepších kapel - NO NAME, Vašo Patejdl a další.

Kdy a kde?

2.7.2021, Korunní pevnůstka, Olomouc

Vstupné:

180 Kč

Web akce

Pivní slavnosti

Slavnosti svijanského piva 2021

Loni se to nepodařilo, ale letos si určitě užijeme pěkné slavnosti, plné piva a muziky. Přijede Pokáč, Elvis Presley Revival Band, nebo Miro Šmajda.

Kdy a kde?

17.7.2021, Koupaliště Svijanský Újezd

Web akce

Pivní slavnosti

Krkonošské pivní slavnosti

Do krásného areálu letního kina Tripsi ve Vrchlabí si přijďte pro neskutečný kulturní i kulinářský zážitek. Vystoupení přislíbil legendární muzikant, štramák a velký sympaťák MEKY ŽBIRKA. Sekundovat mu bude mladý písničkář JAKUB DĚKAN a o veselý závěr akce se postará retro jistota JAM AND BAZAR.

Kdy a kde?

24.7.2021 od 17.00 hod., Vrchlabí

Vstupné:

560 Kč

Web akce

Pivní slavnosti

Choltické pivní slavnosti 2021

Srdečně Vás zveme na již 7. ročník Choltických pivních slavností, které se uskuteční dne 21. srpna 2021 na zámku v Cholticích.

V prostorách nádvoří a "Pod platanem" bude pro návštěvníky připravena ochutnávka pivních speciálů doplněná o bohaté občerstvení, včetně ochutnávky vítězných Regionálních potravin za rok 2021. Milovníci piva se mohou těšit na různé druhy piv od nefiltrovaných ležáků přes kvasnicová piva až po piva s ovocnými či medovými příchutěmi.

Akce pro celou rodinu, kdy pro dětské návštěvníky nachystáme dětskou zónu s dalšími sportovními i jinými aktivitami.

Kdy a kde?

21.8.2021, Zámek Choltice

Web akce

Pivní slavnosti

Pivo hrátky 2021

Super den plný skvělého piva, různých drinků, jídla, soutěží,zábavy,neotřelé show a parádní muziky.To budou Pivní hrátky 2021 v Dlouhé Třebové.

Kdy a kde?

21.8.2021, Dlouhá Třebová

Vstupné:

Zdarma

Web akce

Pivní slavnosti

Festival Slunce ve skle 2021

Festival minipivovarů Slunce ve skle je jednou z největších a nejstarších akcí tohoto druhu v Evropě. Zúčastňují se jí pravidelně desítky minipivovarů z tuzemska i zahraničí, které zde prezentují přes 150 druhů čepovaných piv, od piv výčepních přes ležáky, vícestupňové speciály, pšeničná, ochucená a nakuřovaná piva, až po piva typu Ale, IPA a Stout. Nechte se zlákat účastí řady nově vzniklých pivovarů, které se zatím na podobné akci nikde neprezentovaly. Akci okoření doprovodný hudební program kombinovaný s tanečním vystoupením a pivními soutěžemi. V návštěvnické anketě budete moci vyhodnotit nejlepší čepované pivo.

Kdy a kde?

17. - 18.9.2021, Selská náves 2, Plzeň

Web akce

Pivní savnosti

Brewstock 2021: Pivo a Sýr

Šestý ročník Pivně-kulturního festivalu BREWSTOCK proběhne v pátek a sobotu 19.-20. ÚNORA 2021 v prostorách autobusové haly DEPO2015 - tentokrát s podtitulem 'PIVO & SÝR'!

Tradičně se můžete těšit na prezentace pivovarů, diskuze se sládky/majiteli a premiéry nejnovějších piv. Chybět nebude ani párování piva se sýry (i dalšími výbornými pokrmy) a hudba.

Kdy a kde?

19.2. - 20.2.2021, DEPO2015, Presslova 14, Plzeň

Vstupné:

Zdarma

Web akce

Pivní slavnosti

Mezinárodní pivní festival 2021

Všechny milovníky zlatavého moku zveme na výstaviště do Č. Budějovic na Mezinárodní pivní festival. Stejně, jako každý rok si budete moci vychutnat ta nejlepší česká, ale i zahraniční piva různých stylů a chutí. I letos se bude udělovat prestižní cena Zlatá pivní pečeť, což je nejvyšší naše ocenění v ČR.

Kdy a kde?

20.9. - 25.9.2021, Výstaviště České Budějovice

Web akce

Pivní festival

Pivní festival pod širým nebem

Srdečně Vás zveme na festival dobrého piva, který proběhne o víkendu 24.-26.9.2021 v hotelové zahradě Čertous. Pro návštěvníky bude připravena ochutnávka pivních speciálů z Pivovarů Lobkowicz, doplněná o bohaté občerstvení od naších kuchařů. Milovníci piva se mohou těšit na různé druhy piv od nefiltrovaných ležáků přes kvasnicová piva až po piva s ovocnými či medovými příchutěmi.

Kdy a kde?

24.9. - 26.9.2021, Čertousy

Vstupné:

250 Kč

Web akce

Pivní festival

Kyjský pivní festival 2021

Hola, hola - pivo volá! Přijďte na další ročník kyjského pivního svátku, kde si opravdu užijete. Čeká na vás spousty stánků s ochutnávkou těch nejlepších piv z malých, středních a minipivovarů z celé republiky. Nebude chybět aní skvělé jídlo.

Kdy a kde?

10. - 12.6.2021, u vlakové zastávky Praha - Kyje

Oficiální web akce

Kyjský pivní festival

Festival minipivovarů na Pražském hradě

Festival minipivovarů na Pražském hradě, konající se každoročně v Královské zahradě Pražského hradu, konkrétně na Střelecké cestě pod Královským letohrádkem.

Kdy a kde?

11. - 12.6.2021, Královský letohrádek, Praha 1

Vstupné:

600 Kč

Web akce

Pivní slavnosti

Slavnosti břeclavského piva 2021

Po loňském zrušeném ročníku si to letos pořádně vynahradíme. Těšte se na spousty piva a jídla a hlavně na muziku. Přijedou Tři Sestry, nebo Jarek Nohavica, ale kapel bude mnohem více.

Kdy a kde?

11.6.2021, Zámecký areál Břeclav

Web akce

Pivní slavnosti

Zlatá pivní pečeť - mezinárodní pivní festival v Českých Budějovicích 2021

Zveme vás na 31. ročník Mezinárodního pivního festivalu. Veřejná část festivalu proběhne v pavilonu T1 českobudějovického výstaviště.

Ocenění Zlatá pivní pečeť, udělovaná v rámci pivovarnické přehlíky International Beer Festival Budweis, je nejprestižnější pivovarnickou cenou v České republice. Vděčí za to jak dlouholeté tradici, tak zejména zájmu samotných pivovarů, domácích i zahraničních.

Festival bude již tradičně hostit soutěž o Zlatou pivní pečeť. Ocenění Zlatá pivní pečeť, udělovaná v rámci pivovarnické přehlíky International Beer Festival Budweis, je nejprestižnější pivovarnickou cenou v České republice. Vděčí za to jak dlouholeté tradici, tak zejména zájmu samotných pivovarů, domácích i zahraničních.

Kdy a kde?

29.4. - 1.5.2021, Výstaviště Č. Budějovice, Hala T1, Husova tř. 30, Č. Budějovice

Vstupné:

100 Kč

Pivní slavnosti

Pivní festival pod širým nebem

Srdečně Vás zveme na festival dobrého piva, který proběhne o víkendu 7.-9.5.2021 v hotelové zahradě Čertous. Pro návštěvníky bude připravena ochutnávka pivních speciálů z pivovarů Lobkowicz, doplněná o bohaté občerstvení od naších kuchařů. Milovníci piva se mohou těšit na různé druhy piv od nefiltrovaných ležáků přes kvasnicová piva až po piva s ovocnými či medovými příchutěmi.

Součástí festivalu je i kulturní program.

Kdy a kde?

7.5. - 9.5.2021, Čertousy

Vstupné:

250 Kč

Web akce

Pivní slavnosti

Slavnosti piva pod komínem

Těšte se na již 4. ročník slavností piva pod komínem. Bude mraky jídla, ale hlavně piva. Nebudete ochuzeni o hudební vystoupení, např. kapely Doga.

Kdy a kde?

14.5. - 15.5.2021, Pivovar Záhlinice, Hulín

Web akce

Pivní slavnosti

Karlštejnský pivní festiva

Zveme vás zvou 15. května 2021 na první Karlštejnský pivní festival!

Program:

10.30 - ZAHÁJENÍ PIVNÍHO FESTIVALU - PŘEDSTAVENÍ REGIONÁLNÍCH PIVOVARŮ
11.00 -12.00 - KAPELA REALITA
12.15 - 12.45 - UVÍTÁNÍ PRVNÍCH NÁVŠTĚVNÍKŮ + NARAŽENÍ SOUDKU PLZEŇSKÉHO PRAZDROJE
13.00 - 13.30 - ŠKOLA ČEPOVÁNÍ PIVA
14.00 - 15.00 - KAPELA GREEN DAY PRAGUE IDIOTS
15.15 - 16.00 - SOUTĚŽ O CO NEJRYCHLEJŠÍ VYPITÍ TUPLÁKU PLZEŇSKÉHO PRAZDROJE
16.00 - 17.000 - KAPELA BOTOX
17.30 - BARMANSKÁ OHNIVÁ SHOW NA PODIU
18.00 - VYHLÁŠENÍ SOUTĚŽE O NEJPOPULÁRNĚJŠÍ PIVO KARLŠTEJNSKÉHO FESTIVALU
19.00 - HUDEBNÍ VSTUP- DJ

Afterparty: RESTAURACE OPEN (tour de okolní restaurace )

- PESTRÁ NABÍDKA TRADIČNÍCH A ŘEMESLNÝCH PIV Z REGIONU A OKOLÍ
- PIVOVARŠTÍ BEDNÁŘI (NÁMĚSTÍ V KARLŠTEJNĚ)
- PROGRAM PRO DĚTI (ZÁKLADNÍ ŠKOLA KARLŠTEJN)
- BARMANSKÁ OHŇOVÁ SHOW (HLAVNÍ STAGE NÁMĚSTÍ)
- VYHLÁŠENÍ NEJPOPULÁRNĚJŠÍHO PIVA DNE
- ŠKOLA ČEPOVÁNÍ PIVA (NÁMĚSTÍ V KARLŠTEJNĚ

Kdy a kde?

15.5.2021, Karlštejn

Vstupné:

Zdarma

Web akce

Pivní slavnosti

Tuchlovické pivní slavnosti 2021

I letos v květnu si udělejte čas a doražte do Tuchlovic na tradiční pivní slavnosti. V doprovodu skvělé muziky si vychutnáte pivka z pivovaru Zichovec a Máša Řevničov. Nebudou chybět stánky s občerstvením. Aní dítka nepřijdou zkrátka.

Kdy a kde?

15.5.2021, Letní kino Tuchlovice

Vstupné:

Zdarma

Web akce

Pivní slavnosti

Konrádova 11

Jedná se o tradiční pozdimní běh ze série Pivní běhy. Nazujte boty a pojďte se proběhnout krásnou přírodou na Liberecku. Letos se nově poběží dvě trasy - klasická Konrádova 11 a nově také Horský půlmaraton, který nabídne běžcům dvojitou porci kilometrů, ale i převýšení, takže je určen pro otrlé a zkušenější běžce.

Kdy a kde?

15.11.2020, Areál pivovaru Konrád v Liberci

Startovné:

Konrádova 11: Dospělí - 300 Kč (online), 400 Kč (na místě), děti: 50 Kč (online), 100 Kč (na místě)

Horský půlmaraton: 450 Kč (online), 600 (na místě)

Oficiální web akce

Konrádova 11

Nuselské pivní slavnosti

Po roce se opět můžete těšít na přehlídku 15 vybraných pivovarů, jídlo z nuselských podniků (Bašta, Mozzarellart, Le Pizze di Frankie, Koláčové království, ...), kávu z Typiky a Zašívárny a skvělý hudební program. Představí se hernička Lumpík, děti se mohou těšit na pohádku a představí se také nový nuselský projekt Díl-na. Můžete se těšit na koncert kapel spojených s Nuslemi. U2 revival So Fine, In Check GP, The Switch, Bůh Ví Martina Hrubého a máme pro vás i mega překvapení v podobě hlavního hvězdy.

Kdy a kde?

3.10.2020, Areál Nuselského pivovaru, Bělehradská, Praha 4

Oficiální web akce

Nuselské pivní slavnosti

Octoberfest nad Prahou

Přijďte na jedinečnou akci na střechu OD Kotva do Sluneční terasy T-Anker. Užijete si dny plné lahodného piva, skvělého jídla a zábavy.

Jaká pivka na vás čekají:

• Augustiner 13° Oktoberfestbier
• Paulaner 13° Oktoberfest Bier
• Löwenbräu 13° Oktoberfestbier
• Spaten 13° Oktoberfestbier
• Hacker-Pschorr 13° Oktoberfest Märzen

A co k snědku?

• Vepřové koleno, chléb, zelí, křen, hořčice

• Bavorské klobásky na grilu, chléb, zelí, ředkev, hořčice

• Vařená bavorská klobása, bavorská hořčice, preclík

• Krajíc chleba s pěnou z plísňového sýra, ředkev, pažitka
Preclík, obatzda, bílá ředkev, pažitka

Kdy a kde?

23.9. - 29.9.2020, T-Anker, OD Kotva, Praha 1

Oficiální web akce

T-Anker Octoberfest

Dny českého piva na Ládví

- 12 minipivovarů

- Skvělé jídlo a pití

- Soutěź kapel z Prahy 8

- Prohlídky pivovaru

Kdy a kde?

25.9.2020 od 12.00 hod., KD Ládví, Praha 8

Beer festival Ládví

Radegast den 2020

Další ročník oslav správně hořkého piva Radegast proběhne 26. září 2020. A přijedou i Chinaski!

Kdy a kde?

26.9.2020 od 13.00 hod, Nošovice

Oficiální web akce

Slavnosti piva Radegast

Olešenské pivní corso - nultý ročník

Přijeďte na 0. ročník pivních slavností, které si vychutná celá rodina. Pro děti jsou připraveny soutěže, tvořívé dílny, atd., pro dospělé skvělá kuchyně a lahodné pivko z mnoha pivovarů - mj. Bidvar, Pilsner Urquell, Hubertus, atd.

Kdy a kde?

26.9. - 27.9.2020, Olešná

Olešná

Festival minipivovarů Slunce ve skle 2020

Festival minipivovarů na nádvoří pivovaru Purkmistr přiláká na selskou náves v plzeňských Černicích několik desítek minipivovarů především z Čech.

13. ročník poctivých pivních slavností proběhne ve dnech 18. a 19. září 2020. Festival v pivovaru Purkmistr v Plzni-Černicích spojuje to nejlepší z pivovarnictví, gastronomie a zábavy. Degustovat tu můžete pivo ve skle po 0,1 ml. Pokud budete mít žízeň, samozřejmě si tu dopřejete i velké.

Kdy a kde?

18. - 19.9.2020, Selská náves 2, Plzeň 8-Černice

Slunce ve skle

Pivní pouť v Černé Hoře

Přijeďte v sobotu, 19.9.2020 do pivovaru Černá Hora na již 23. ročník oblíbené pivní pouti. Čeká na vás úžasné pivo, spousta jídla, nebo komentovaná degustace. Těšit se můžete na problídky pivovaru a bohatý hudební program. Zkrátka nepřijdou ani děti - na ně čekají soutěže a aktrakce.

Kdy a kde?

19.9.2020 od 13.00 hod., Černá Hora

Vstupné:

Dospělí: 200 Kč

Rodinné: 500 Kč

Pivní pouť

MAX Beer Festival 2020

Přijďte na další ročník benešovských pivních slavností. Čeká vás ochutnávka nejméně 16 různých piv z minipivovarů. Letos vše bude zaměřeno zejména na svrchně kvašená a speciální pivka, která jinde nekoupíte. Nebude chybět tolik oblíbené sele na rožni a hudební program. Vystoupí kapely: LAHVÁTOR, ROCKTOM, ROZJETÝ VEVERKY, CUK LETU a THE HEATHROW.

Kdy a kde?

19.9.2020 od 14.00 hod., MAX Pivotéka, Benešov

Oficiální web akce

Pivní festival

Hostivařská 15

Hostivařská 15 je další zastávkou série Pivní běhy a v roce 2020 a odstartuje již 20. září z areálu pivovaru Hostivar 2 v Praze. Závodníky čeká trasa dlouhá 15 km s příjemným převýšením, která je zavede překrásnou přírodou přes golfový areál v Hostivaři, podél Hostivařské přehrady až k meandrům Botiče do Újezdu. Na občerstvovacích stanicích si běžci mohou vybrat, jestli dají přednost hořkému nebo sladkému iontovému nápoji.

Pivní běhy se nesou v duchu závodů s rodinnou atmosférou a potěší nejednoho běžce! Krásná dřevěná pivní medaile čeká v cíli na všechny závodníky. Věcné ceny jsou připraveny pro nejrychlejší tři ženy i muže v každé věkové kategorii a těšit se mohou na pivní ceny od pivovaru Hostivar 2, ale i na sportovní předměty od partnerů závodu. Nejrychlejší závodník si vyběhne celý sud!

Kdy a kde?

20.9.2020 od 8.00 hod., Areál pivovaru Hostivar 2

Starovné:

350 Kč

Oficiální web akce

Hostivařská 15

Pivo v Tržnici 2020

Vaše oblíbená akce se letos přesouvá z náplavky do holešovické tržnice. Najdete tu to samé, jako na náplavce, takže nemusíte mít strach, že akce bude horší. Naopak, bude více místa a více stánků. Představí se opět malé a mini pivovary z celé ČR. Samozřejmostí je občerstvení.

Kdy a kde?

11.9. - 12.9.2020 od 14.00 hod., Holešovická tržnice, Praha 7, Bubenské nábř.

Oficiální web akce

Pivo b tržnici

5. ročník Počernického pivobraní

Jako každý rok, tak i letos se bude konat tato skvělá akce plná skvělého piva a jídla. A aby se naše dětí necítily odstrřen=, bude probíhat současně i dětský den.  Máte se na co těšit.

Kdy a kde?

11. - 12.9.2020 od 16.00 hod. - Panský dvůr D. Počernice, Národních hrdinů 3, Praha 9

Oficiální web akce

Panský dvůr

Zichovec beer fest 2020

50 a více druhů piv
8 street food stánků - food trucků
hudební produkce od 10.30 do 23:30 hod.

Kdy a kde?

12.9.2020 od 10.00 hod., Pivní bar Zichovec, 5. května 2789, Louny

Oficiální web akce

Zichovec Beer Fest

OctoberFest 2020

Octoberfest

Pivo a Cider na Smíchovské náplavce

Zveme všechny příznivce chmelu a jablek na festival Pivo a Cider.

Budete moci degustovat u více jak třiceti stánků pivní speciály z malých pivovarů a ochutnáte stále u nás populárnější jablečný cider. Nebudou chybět ani stánky s jídlem, můžete se těšit na uzená masa, burgery, trhané vepřové, grilované sele, klobásky, šašliky, seafood, francouzské sýry, atd.

Kdy a kde?

12.9.2020 od 10.00 hod., Smíchovská náplavka, Praha 5

Oficiální web akce

Pivo a Cider

Slavnosti piva Krušovice

Pivovar se opět bude otřásat v základech za rytmu kapel Divokej Bill, Visací zámek, Mydy Rabycad, Circus Brothers, Premier a Kapitána Dema. Můžete si užít tradičně královsky nabiteý program, zatímco si budete vychutnávat naši Dvanáctku, Desítku, 11 Mušketýra, Nefiltr, Černé a Pšenici.

Akcí nás provede Leoš Noha.

Kdy a kde?

12.9.2020 od 12.00 hod., Pivovar Krušovice

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web akce

Slavnosti piva Krušovice

Pivní slavnosti Písek 2020

Pivní slavnosti Písek

Voltáž 2020

Těšte se na to nejlepší s českých minipivovarů. Letos se budou účastnit pivovary: Cobolis, Zíchovec, Trilobit, Sibeeria, Raven a Volt.

Na co se můžete těšit?

- Parádní dětský den

- Loutkové představení od Toymachine

- S bratry Paloušovými se budou vytloukat sudy

- Hudbu obstarají Ondra Ruml, Superhero Killers, Roadkill Souls a kapela Popcorn

- Ta nejlepší káva z Liberce od Nordbeans

- Lahodné burgery od Q Burgeru

- Několik stánků s jídlem

- Selátko

Kdy a kde?

5.9.2020 od 11.00 hod., Jablonec nad Nisou

Vstupné:

130 Kč (na místě 145 Kc a děti zdarma)

Oficiální web akce

Voltáž

Choltické PIVNÍ slavnosti 2020

Srdečně Vás zveme na již 6. ročník Choltických pivních slavností, které se uskuteční dne 22. srpna 2020 na zámku v Cholticích.

V prostorách nádvoří a "Pod platanem" bude pro návštěvníky připravena ochutnávka pivních speciálů doplněná o bohaté občerstvení, včetně ochutnávky vítězných Regionálních potravin za rok 2020. Milovníci piva se mohou těšit na různé druhy piv od nefiltrovaných ležáků přes kvasnicová piva až po piva s ovocnými či medovými příchutěmi.

Akce pro celou rodinu, kdy pro dětské návštěvníky nachystáme dětskou zónu se skákacím hradem a dalšími sportovními i jinými aktivitami.
Součástí slavností je i kulturní program.

Kdy a kde?

22.8.2020, Zámek Choltice

Oficiální web akce

Pivní slavnosti Choltice

1. Brandejská pivní slavnost

Zveme všechny milovníky piva do Brandýsa nad Labem na 1. ročník pivních slavností. Vychutnáte si pivka z malých, řemeslných pivovarů, které představí své lahodní produkty. Nebude chybět ani něco k snědku.

Kdy a kde?

22.8.2020 od 13.00 hod., Masarykovo nám., Brandýs nad Labem

Oficiální web akce

Brandejské pivní slavnosti

Rampušák fest 2020

22. 8. proběhne další ročník jednodenního hudebního festivalu v zahradě Rodinného pivovárku Rampušák v Dobrušce! Po loňském úspěšném ročníku tu máme další našlapaný rok! Těšit se můžete na spoustu známých kapel jako Škwor, Th!s, Tři sestry a další, nezaměnitelnou atmosféru Rodinného pivovaru a také samozřejmě pivo uvařené speciálně pro festival

Kdy a kde?

22.8.2020, Pivovar Dobruška

Oficiální web akce

Rampšák Fest

Slavnosti piva Chodovar 2020

radiční akce v chodovském pivovaru. Přijďte ochutnat skvělé pivko!

Kdy a kde?

22.8.2020, Pivovarská 107, Chodová Planá

Vstupné:

80 Kč

Oficiální web akce

Pivní slavnosti

Liberecký pivní festival

Pivní festival Liberec

Malé nachmelené rozjímání

Přijďte na tuto jedinečnou akci! Čeká na vás 9 pivních stanů a 50 druhů piv. Samozřejmostí je i skvělé občerstvení a atrakce pro děti.

Kdy a kde?

29.8.2020 od 10.00 hod., nám. Osvoboditelů, Hradec Králové

Oficiální web akce

Malé nachmelené rozjímání

Pivní slavnosti Kamínka

Na pořádný hudební nášup se můžete těšit na již 25. ročníku pivních Slavností Kamínka.

Tradiční dvoudenní hudební festival v krásném přírodním prostředí rekreačního areálu Kamínka na Kroměřížsku. Pestrý výběr kvalitních piv, skvělé jídlo a nabitý hudební program.

Vystoupí například Arakain, Tři sestry, Ivan Mládek a Banjo Band, Mňága a Žďorp, Skyline a mnoho dalších.

Kdy a kde?

6. - 8.8.2020, Rekreační areál Kamínka, Roštín 188

Picní slavnosti Kamínka

Litomyšlský pivní festiválek

Pivní rozmanitost, živá hudba, soutěže, dobré jídlo a zábava - to vše na vás čeká v Litomyšli.

Program:

13:30 Proč ne band
15:00 MiFoBAND
16:00 Maxijedlík Oskar Surstromming
17:00 Vivian
18:00 soutěž
19:30 Taipan
21:00 The Pink Panthers

Kdy a kde?

8.8.2020, Toulovcovo nám., Litomyšl

Litomyšlský pivní festiválek

Nachmelnej pochoďák 2020

Čtvrtý ročník ochutnávek pivních speciálů doprovázený výstupem na horu Zvičinu překrásnou krajinou Podkrkonoší.

10 kilometrů

Desetikilometrový okruh překrásnou krajinou Podkrkonoší. Výstup na horu Zvičinu doprovázený ochutnávkou osmi piv z osmi minipivovarů po celé republice. Na celé trase na vás čekají krásné výhledy na Krkonoše, Orlické hory a Český ráj. Na Zvičině můžete navštívit místní rozhlednu.

8 pivních stylů

Každé pivo, které na trase ochutnáte, se řadí k jinému pivnímu stylu a vaří ho v jiném pivovaru. Vedle klasických českých ležáků (Lager) tak budete moci ochutnat i piva svrchně kvašená, tedy Ale. Pivovary a jednotlivá piva jsme pečlivě vybrali v rámci celé republiky, ale i zdejšího regionu.

Kapely a kvíz

Na pochoďáku vystoupí hned několik hudebních seskupení různých žánrů, každý si tak přijde na své. Trasou vás bude provázet zajímavý pivní kvíz a informační tabule o místních zajímavostech. Po zdolání trasy budete mít šanci vyhrát hodnotné dárky od pivovarů ve slosování a soutěžích.

Kromě výborných piv, krásné trasy, hudby a nabytých poznatků se můžete těšit na bohaté občerstvení zahrnující grilované kýty, kotlíkový guláš, buřty na pivu či vegetariánské pochoutky. Občerstvení bude čekat také na trase v místních restauracích - Restaurace U Šmídů, Hotel Lázně pod Zvičinou a Raisova Chata na Zvičině. Na akci bude možné stanovat. Prostor pro stany bude vyznačen.

Kdy a kde?

25.7.2020, Bílá Třemešná

Oficiální web akce

Nachmelnej pochoďák

Pivní slavnosti Mladějov 2020

Užijte si 26. pivní slavnosti v Mladějově u Jičína. Zahrají Komunál, Morčata na útěku, nebo DBH.

Kdy a kde?

18.7.2020 od 18.00 hod., Mladějov

Vstupné:

300 Kč

Oficiální web akce

Mladějov

Roztocké pivní slavnosti

Rozotocké pivní slavnosti

CLOCK DAY

V sobotu 11. července se pro vás chystá oslava otevření nového pivovaru. Přijďte si užít pěkný den - chystáají se prohlídky pivovaru, spousty dobrého jídla a pití a zábava pro děti.

Kdy a kde?

11.7.2020 od 10.00 hod., Pivovar Clock, Školní, Potštejn

Oficiální web akce

Clock Day

2. výročí 1. várky piva na Ládví

Přijďte se příjemně osvěžít na Ládví. Čeká vás spousty jídla a hlavně skvělé pivo z pivovaru Cobolis Ládví.

Co vás čeká?

Food & Beer Festival - 12.00 - 23.00 hod.

DJ - 12.00 - 16.00

Kapely na pódiu před KD Ládví - 16.00 - 22.00 hod.

Čekají vás prohlídky pivovaru Cobolis.Narazíme pivo REDIX a Budvar 33

Kdy a kde?

26.6.2020 od 12.00 hod., KD Ládví, Praha 8

Oficiální web akce

KD Ládví

Masopust v Únětickém pivovaru 2020

Roztocko Únětický Masopust je obnovená tradice, vyrůstající ze společenství nadšených Roztockých, kteří jsou ochotní věnovat stovky hodin organizaci svátku a výrobě originálních, tradičních, až tři metry vysokých masek, ve kterých se dá zpívat, pít a tančit a veselit se.

Program:

14.00 narážení masopustního speciálu únětickým masopustní průvodem

14.30 Únětický masopustní průvod se vydá z pivovaru na společné setkání s roztockými  a suchdolskými na Holém vrchu

18:00  Afterparty  ve stodole se skupinou Vintage Wine

Kdy a kde?

15.2.2020 - Únětický pivovar, Rýznerova 5, Únětice

Únětický masopust 2020

Zlatá pivní pečeť 2020 - XXX. Mezinárodní pivní festival v Českých Budějovicích

Jubilejní 30. Ročník Mezinárodního pivního festivalu v Českých Budějovicích (17.–22. února 2020). Ocenění Zlatá pivní pečeť, udělovaná v rámci pivovarnické přehlíky International Beer Festival Budweis, je nejprestižnější pivovarnickou cenou v České republice. Vděčí za to jak dlouholeté tradici, tak zejména zájmu samotných pivovarů, domácích i zahraničních

Kdy a kde?

17.2. - 22.2.2020 - KD Gerbera, Mánesova 3, Č. Budějovice

Pivní pečeť 2020

Masopust 2020 v pivovaru Kocour

Tento rok se tradiční městský Masopust uskuteční v areálu našeho pivovaru.

Těšit se můžete na masopustní hody vepřových specialit s vyhlášením nejlepší jitrnice, jelita a tlačenky od různých řezníků.

Tradiční přehlídku silných a ochucených piv z různých pivovarů.

Maškaráda pro děti, různé soutěže se Šášou Vášou.

Akce se koná ve vytápěném stanu a novém pivovarském sále.

Hudební doprovod:

- Lužanka
- Stratos
- DJ Roura

Pivní ochutnávky z pivovarů:

- Pivovar Falkenštejn
- Pivovar Trilobit
- Bergquell Brauerei Löbau GmbH
- Pivovar Kocour Varnsdorf

Kdy a kde?

20.2.2020, Pivovar Kocour Varnsdorf

Oficiální web akce

Masopust v pivovaru Kocour

Masopust na Chříči 2020

Jedenáctý ročník masopustního průvodu a dovádění. Začátek po obědě na návsi, masopustní pochod a večerní tombola, dražba, kapely a otevřený bar ve sladovně pivovaru. Na čepu Pazdrát a různé speciály. Možnost zakoupit také lahvové pivo.

Masopustní maska není podmínkou pro účast v průvodu, ale rozhodně je vřele vítána, i když se nemusí jednat o tradiční postavu. Po domluvě je na místě možnost zapůjčit převleky z naší kostymérny!

Stejně jako vždy - lze do neděle přespat ve spacáku v prostorách sladovny. Počet vyhřívaných prostor je omezený, ale sucho zajištěno.

Kdy a kde?

22.2.2020, Pivovar Chříč

Oficiální web akce

Masopust v pivovaru Chříč

Brewstock 2020

Pátý ročník Pivně-kulturního festivalu BREWSTOCK proběhne v pátek a sobotu 28.-29. ÚNORA 2020 v prostorách autobusové haly DEPO2015.

Tradičně se můžete těšit na prezentace pivovarů, diskuze se sládky/majiteli a premiéry nejnovějších piv. Chybět nebude ani výborné jídlo a hudba.

Kdy a kde?

28.2. - 29.2.2020 - Autobusová hala DEPO2015, Presslova 14, Plzeň

Brewstock 2020

Pražský souboj sládků

Sládci 12 pivovarů a jejich týmy se mezi sebou utkají v bitvě v aréně Mercuria lasergame v Braníku 13.3.2020. Každý s sebou přiveze také několik svých piv, takže během večera bude probíhat takový indoorový pivní minifestival.

Kdy a kde?

13.3.2020 od 18.00 hod., Pivovar Moucha, Údolní 1, Praha 4

Vstupné:

100 Kč (Festivalová sklenice + neomezeně Lasergame)

Oficiální web akce

Souboj sládků

19. výročí černokosteleckého pivovaru 2020

Již to bude devtenáct let, co se začala psát novodobá historie černokosteleckého pivováru! Přijďte si připomenout důležitý mezník v historií českého pivovarnictví. Od 13.00 prohlídky zdarma nově rekonstruovanými technologickými prostory s dalšími zajímavými pivovarskými exponáty a především zcela novou expozicí humnového sladování a varny na přímý otop. Piva z pivováru: světlý ležák Vycpaná vydra, tmavý speciál Černá svině, výroční vídeňský speciál Míla. Výroční pochoutky, živá hudba atd.

Kdy a kde?

14.3.2020, Černokostelecký pivovar, Českobrodská ul.

Oficiální web akce

Černokostelecký pivovar

XIV. ročník Jarní ceny českých sládků 2020

Mezinárodní degustace piv se uskuteční v termínu 20 - 22.3.2020 v Pivovarském dvoře Zvíkov (Zvíkovské Podhradí 92)

Kdy a kde?

20.3. - 22.3.2020 - Pivovarský dvůr Zvíkov,

Zvíkov

Pivní slavnosti Tábor 2020

Pivní slavnosti Tábor se uskuteční ve dnech 26.-28.3. 2020 ve všech prostorách hotelu Palcát. Můžete se těšit na piva od pivovarů domácích, ale i zahraničních a na soutěž o ZLATÝ PIVNÍ POHÁR 2020, kde může každý návštěvník hlasovat o nejlepší pivo ve své kategorii. Součástí pivních slavností bude již tradičně bohatý doprovodný program plný skvělých rockových kapel.

Kdy a kde?

26.3. - 28.3.2020, Hotel Palcát, Tábor

Oficiální web akce

Slavnosti Tábor

4. ročník Slavností piva pod komínem 2020

Na pořádnou dávku zábavy a kvalitního pivečka se můžete těšit od pátku 15. května a pokračovat se bude až do nedělního rána.

Kdy a kde?

15.5. - 17.5.2020, Pivovar Záhlinice, Hulín

Oficiální web akce

Slavnosti Hulín

8. Festival malých pivovarů v Třebíči 2020

Program:

12:00 Otevření areálu

Hlavní pódium:
14:00 - 15:00 Supertesla
16:00 - 17:00 zakázanÝovoce
18:00 - 19:00 Perpetum Jiřího Schelingera
20:00 - 21:00 Doga
22:00 - 23:00 Morčata na útěku
00:00 - 01:00 MORAVA

Hala Stage:
13:00 - 14:00 Vivian
15:00 - 16:00 Romantický Orchestr WimmerDance
17:00 - 18:00 Anežka Binková
19:00 - 20:00 Gerald James Clark
21:00 - 22:00 Gender Question
23:00 - 00:00 Jezerel
01:00 - 03:00 J.M.Blex a DJ Kubis

Kdy a kde?

23.5.2020, Centrum Lihovar, Nad Zámkem 7, Třebíš

Vstupné:

250 - 270 Kč

Oficiální web akce

Pivní slavnosti Třebíč

Liberecký IPA festiválek No.7

Po sedmé a pokaždé vás dorazí víc a víc - to nás velice těší a proto vám letos nabízíme ještě větší množství pivovarů, které se budou točit z úplně těch nejmenších sudů (10,15,20keg) a tudíž budete moci ochutnat ještě více piv jak na předešlích ročnících :) Bude i více výčepů a více obsluhy, to aby fronty byly minimální...

Doprovodný program:

- po celý den REPRODUKOVANÁ HUDBA ve všech prostorách
- během odpoledne PŘEDNÁŠKY o pivech,

DOMOVARNICKÝ KOUTEK a další pivní aktivity

Kdy a kde?

25.1.2020 - Azy pivní bar, Širková 1C, Liberec

Slavnosti piva Liberec 2020

Pivo, Bier & Ale EXPO 2020

IV. ročník výstavy Pivo, Bier & Ale EXPO 2020 se koná od úterý 28. ledna do čtvrtka 30. ledna v Kongresovém centru Praha.

Kdy a kde?

29.1. - 30.1.2020 - Kongresové centrum Praha, Praha 4

IPA Expo 2020

Našli jste chybu v článku? Napište nám na info@prazskejrej.cz. Odměníme se vám.

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také