Co se děje
Článek

Gastro akce v Praze, v týdnu 2. až 8.12.

FoodCAMP

FoodCAMP je série akcí o vztahu jídla a urbanismu. Celá akce začíná 2. prosince a zahájí ji projekce filmu City of Gold. Snímek pojednává o nevyhlášenějším recenzentovi street foodu z Los Angeles.

Před promítáním bude pro mlsné přistaven oblíbený stánek s Mr. HotDog a hyperlokální víno servírované přímo výrobci.

Vstupné je zdarma, jen je třeba si rezervovat místo na film.

Samotný FoodCamp dále pokračuje v Centru Architektury a Městského Plánování (Camp) od 2. do 6. prosince. Na programu jsou přednášky, diskuze a talk show o konzumaci jídla.

Nedělní brunch v Mama Shelter

Za 990 kč na osobu si můžete v neděli klidně přispat a potom vyrazit na brunch a sníst, co se do vás vejde. V neděli 8. prosince se tak můžete těšit na veškeré snídaňové stálice, ale také hlavní jídla z celého menu plus pizza z pece na dřevo a neomezená konzumace nápojů v ceně.

Navíc vám k celému zážitku zahraje DJ i vhodnou doprovodnou hudbu. Děti do 6 let mají konzumaci zdarma, do 12 za poloviční cenu.

Paštiky a vhodná vína

Vinotéka U Lachtana si spolu s Janem Knechtlem z paštikárny Melememaso připravili degustační večer, kde se budou párovat paštiky s vínem. Degustace se koná 4. prosince, stojí 340 Kč a je potřeba si na ni rezervovat místo.

Snídaně s Gastrokroužkem

Znáte Gastrokroužek? Jde o partu lidí, která miluje jídlo, a ke které patří například herec a gastronadšenec Lukáš Hejlík. A právě s těmito lidmi můžete si můžete dát výbornou snídani, a navíc tak podpořit lidi s mentálním postižením.

Za cenu snídaně 300 Kč se můžete těšit na snídaňový bagel, chia puding, chleby s pomazánkou, domácí mandlovou vánočku s oříškovým máslem, karamelizovanými jablky a drobenkou a překvápko na konec.

Vstupenky na snídani najdete na webu akce

Prvorepublikový večer

Pokud se vám líbí období první republiky, tak si nenechte ujít akci Praha Neznámá. Tento prvorepublikový večer se odehraje v sobotu 7. 12. Hosté zažijí bohatý hudební program, přednášky, vystoupení dobových tanečníků a tříchodové menu .

Jak upozorňují organizátoři: „Vyžadován bude oděv společenský, ideálně u pánů doplněn elegantním motýlkem, gentlemani s obzvlášť vytříbeným vkusem budou vítáni ve smokingu. Dámám poslední výstřelky dobové módy dovolují vynésti i sukně a šaty kratších délek, dokonce i nad kolena. Bude se jednati o večer výstřední s repertoirem zaručeně pravých jazzových rytmů, neboť my již pokrokově nejsme ve vleku zkostnatělých zvyklostí a svazující morálky starého Rakouska-Uherska.”

Můžete se tak těšit na dobový večer se všemi náležitostmi. Akce se koná v kavárně Adria a vstupné činí 1870 Kč.

Asijské dim sum knedlíčky

Bistro TamarindTree si připravilo na 5.12. večer, během kterého bude podávat knedlíčky DIM SUM, speciality v podobě bůčkového nebíčka, kynutých knedlíčků bao, kachních spring rolls s domácí sweet chilli.

K pití budou připraveny fermentované tibi limči s fíky a hroznovým vínem, tamarindová limonáda s mátou, cider Tátův sad, pivo od rodinného pivovaru U Vacků a po jídle se můžete těšit na kávu od Candycane coffee.

Pro vstup na akci je potřeba si rezervovat místo emailem.

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také