Co se děje
Článek

Kam v Praze na ČARODEJNICE?

Přinášíme několik tipů, kam v Praze zajít na PÁLENÍ ČARODĚJNIC nebo kde si špekáček si speciální pivo. Přijďte na divoké rejdění pro dospělé i pro děti!

Pálení čarodějnic na Bobovce

Čarodějnickou akci na bobové dráze na Proseku si poslední dubnový večer prostě nemůžete nechat ujít. Bude připravený sportovní i kreativní program a samozřejmě rozpálený gril. A rozhodně si nezapomeňte kostýmy, ať to stojí za to. 

Kdy a kde? 30. dubna 2024 od 16 hodin, Bistro Bobovka

Vstupné: zdarma

Laco Deczi rozpálí Čertousy

Připojte se na oslavu Velikonoc ve Dvoře Čertousy, kde si pro vás připravili koncert Laca Decziho & Celula New York. Navíc můžete vyhrát lístky na tuto akci. 

Kdy a kde?

30. dubna 2024, Dvůr Čertousy 

 

Čarodějnický speciál v Hostivaru

Žádné čarodějnice nemohou hostivarské sládky rozptýlit tak, aby zapomněli na vaření piva. Přijďte ochutnat speciál, který víc než na kouzla a čáry spoléhá na prvotřídní ingredience a originální recepturu. Ale pozor, i když nejde o mnoholičný lektvar, omamný být může!

Kdy a kde? 

Pivovar Hostivar 1 a Pivovar Hostivar H2

ČARODĚJNICE V LÉTA PÁNĚ

Přijďte oslavit pálení čarodějnic do Počernic. Připravili si pro vás venkovní občerstvení v podobě šunky na ohni, buřtů, samozřejmě piva a dalších pochutin. Pro děti bude připravený stánek s malováním na obličej, hudba bude hrát a bude zábava!

Kdy a kde:

 30. dubna 2023 od 15:00, Restaurace Léta Páně

Čarodějnice na Kolčavce

Akce Čarodějnice na Kolčavce nabídne pestrou směsici aktivit pro malé i velké. Pro děti budou k dispozici výtvarné workshopy divadla Gong a možnost malování na obličej. Pro fanoušky této magické filipojakubské noci se budou konat různé čarodějnické hrátky, soutěž o nejoriginálněji ozdobené koště a střelba z kuše. Zábavu zpestří skákací hrad a vystoupení hudební skupiny Rošáda. Pro příznivce pohádek bude připraveno pohádkové představení. Samozřejmostí budou i buřty na ohni a pivo z Pivovaru Kilián. Každá maska bude oceněna, takže určitě dorazte v kostýmech.

Kdy a kde?

Louka před Pivovarem Kilián

Pálení čarodějnic s bohatým programem

Těšit se můžete na zábavu pro děti a chybět nebudou ani buřty.  Vstupné 50 Kč.

  • 16:45 - 17:25 Kurník Petra Nedvěda
  • 17:30 oheň
  • 17:45 - 18:25 Kurník Petra Nedvěda

Kdy a kde?

30. dubna 2024, Restaurace Šeberák

Čarodějnická afterparty - latino night

La Calle 8 Vás zve na večer plný latinských rytmů do klubu Radost FX! Těšte se na Reggaeton, Merengue, Brazilian Beatz, Latin House a další oblíbené party hymny. Přijďte si užít atmosféru jako ve skutečných klubech Latinské Ameriky.

Čarodějnice na Hostivařské přehradě 2024

Tradiční akce pálení čarodějnic se letos uskuteční v nádherném prostředí pláže u Hostivařské přehrady. Slavnostní začátek je naplánován na 30. dubna 2024 od 14:00. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý animační program pro děti, který zahrnuje soutěže o atraktivní ceny. Nechybí ani hudební vystoupení. Příležitost opékat buřty na menších ohništích přinese skvělý zážitek. Vrcholem večera bude velký oheň, který se rozhoří v 19:30 během fireshow.

Kdy a kde?

30.4.2024 od 14.00 do 22.00, Hostivařská přehradaČarodějnice na Ladronce 

Městská část Praha 6 organizačně zajišťuje 17. ročník své vyhlášené akce, nabízející pestrý hudební a sportovní program. Tato akce se v Praze 6 těší velké popularitě a každoročně přitahuje rekordní počet návštěvníků. Nabídne kouzelnické vystoupení, divadelní hry, hudební koncerty, kreativní dílny pro děti, soutěže v čarodějnictví, pečení špekáčků a různé sportovní a soutěžní aktivity. Účast na této akci je bezplatná.

Kdy a kde?

30.4.2024 od 12.00 - 21.00, Park Ladronka


Proběhlé akce:

Čarodějnický speciál

Pivovar Spojovna je svými speciály vyhlášený. Není divu, že si jeden zaslouží i konec dubna. Jedná se o polotmavý nakuřovaný ležák, do kterého přišlo padesát procent ječného sladu dosoušeného kouřem z bukového dřeva. To mu dodalo lehké zauzené aroma krásně se kloubící s jeho plným sladovým tělem. Nicméně neváhejte, sládek Kuba ho navařil jen pár sudů. Ale zato se mu obzvláště povedl.

Kdy a kde? od pátku 28.4.2023, Pivovar Spojovna

Špekáček od řezníka

Dovedete si představit oheň bez špekáčku? V tomto oblíbeném řeznictví každoročně chystají speciální várku vymazlených špekáčku plných masa, abyste si mohli čáry užít se vším všudy. A i když jich připravují vic a víc, je to pořád málo a málo, protože jejich pověst je předchází. Tak neváhejte a objednejte si je předem, ať máte jistotu. Cena je 18,90Kč/100g. Objednávejte na tel.: +420 775 750 399

Kdy a kde? sobota 29. dubna od 17 hodin, Řeznictví co má koule - Bejk Buu

Čarodějnice na Hostíku 2023!

Tradiční čarodějnický rej vypukne opět na hostivařské pláži! Připravená je hudební produkce, táborák, opékání buřtů, program i soutěže pro děti a ohnivá show!

Kdy a kde? neděle od 14:00 do 22:00, Hostivařská přehrada

Čarodějnický slet

Znáte kaninskou hospodu Černá Srna? Blíží se u nich další akce, tentokrát čarodějnický slet. Bude opékání buřtů, úkoly a hry pro děti, soutěž o nejlepší masku, malování na obličej. A samozřejmě spoustu dobrot. A prý už se na všechny těší! 

Kdy a kde? sobota 29. dubna 2023 od 14 hodin, Černá Srna, Kanina

Čarodějnické hraní

První letošní venkovní akci na statku přinesou čarodějnice. Ale pro jistotu to tady rozbalí už o den dřív. Přijďte si zazpívat u ohně, zatancovat nebo si zasoutěžit. Akce je vhodná pro děti i dospělé. Těšit se můžete na hudbu i špekáčky.

Kdy a kde? sobota 29. dubna od 17 hodin, Hostivický statek

ČARODĚJNICE V LÉTA PÁNĚ

Přijďte oslavit pálení čarodějnic do Počernic. Připravili si pro vás venkovní občerstvení v podobě grilované vepřové kýty, klobás, piva, pálenek a dalších pochutin. Pokud se vydáte na procházku do parku, nezapomeňte se zastavit a přidat se. Můžete si dokonce zazpívat!

Kdy a kde: neděle 30. dubna 2023 od 16:00, Restaurace Léta Páně

Pálení čarodějnic na Bobovce

Čarodějnickou akci na bobové dráze na Proseku si poslední dubnový večer prostě nemůžete nechat ujít. Bobová dráha bude u ohně nabízet občerstvení, ale určitě se zastavte i v Bobovka Bistru na jejich dobrůtky. A rozhodně si nezapomeňte kostýmy, ať to stojí za to. Pro děti budou navíc připraveny soutěže. A kdo se zapojí, dostane špekáček. To je dobrá nabídka, ne?

Kdy a kde? 30. dubna 2023 od 16 hodin do půlnoci

Vstupné: zdarma

Čarodějnice na Chvalské tvrzi

32. ročník oblíbené akce je tady! MČ Praha 20 a Chvalský zámek připravili kulturní a hudební program, stánkový prodej, atrakce jako kolotoče a skákací hrad. Bude oheň, budete si moct opéct buřty a bude se volit nejhezčí čarodějnice! Dětský hudební program bude zahájen interaktivním projektem Myš a Maš, který nabídne autorské písně v různých hudebních žánrech, od reggae až po jazz a také řadu soutěží a her pro děti. Večerní program začne bejbypunkovou kapelou Kašpárek v rohlíku a následovat bude hlavní hvězda večera, kapela Mňága a Žďorp z Valašského Meziříčí s Petrem Fialou. Stánky s občerstvením a pivem zajišťuje Pivovar Počerňák.

Kdy a kde? 30.4.2023 od 14.00 hod, Na Chvalské tvrzi 857, 193 21 Praha 9 – Horní Počernice

Vstupné: Vstupné 150,- Kč. Děti do 120 cm zdarma. Vstup se psy zakázán.

 

Čarodějnické opékání buřtů

Nechte se přizvat k ohni na břehu Vltavy. Můžete si koupit špekáček a ten si sami opečete. V případě zájmu je možné si zapůjčit bodák k opékání. K pořádně mastnému buřtíku patří samozřejmě skvělé pivo z Karlovského pivovaru pod Pralesem, které vám rádi načepují.

Kdy a kde? 30.4.2023, od 16 hodin, BeerCheckpoint u přívozu, Roztocká 45/37, Praha 6

Vstupné: zdarma

Čarodějnice na Panském Dvoře v Počernicích

Připravte se na magický večer plný zábavy a dobrého jídla! Na nádvoří panského dvora se spojí restaurace Léta Páně a Počernický pivovar, aby vás přivítali s bohatou nabídkou jídel a nápojů. Stánek Léta Páně nabídne Plzeňské pivo, grilovanou kýtu a klobásy, zatímco Počernický pivovar bude podávat špekáčky na oheň, jejich pivo a zajímavou ochutnávku whisky. Kromě toho si můžete užít živou hudbu či ohnivé efekty. 

Kdy a kde? 30.4.2023, od 16 hodin, Národních hrdinů 3, Praha 9, na nádvoří 

Vstupné: zdarma

Vysočanské čarodějnice

Ani ve Vysočanech nestojí milovníci čarodějnic stranou a jako každý rok se poslední dubnový den sejdou v Permanentu u ohně. Organizátoři si připravili bohatý výběr speciálních piv a také oblíbené špekáčkobraní, které si užijí dospělí i děti. Akce je určena pro celou rodinu.

Kdy a kde?

od 15 hodin do 22 hodin, Permanent Pragovka

Seafood & Prosecco Čarodějnice - Letenské Sady

Co takhle vyměnit oheň za gril, špekáčky za seafood delikatesy a pivo za prosecco. Přesně touto cestou se budou ubírat čáry na Letné. Můžete se těšit na grilované kalamáry, krevety, chobotnice, steaky z tuňáka nebo grilované pražmy královské, vše z grilu na dřevěné uhlí. Nebudou chybět ani skvělé seafood předkrmy a určitě i nějaké milé překvapení přímo pro tuto akci

Kdy a kde?

od 12 do 20 hodin, Občerstvení Na Baště

Čarodějnice s buřtem

S buřtem a taky s Jankem, respektive u Malého Janka. Chybět nebude ani parádní hudba k ohni - Lovci Nedvědů. Pro děti je akce zdarma.

Kdy a kde? 30. dubna 2023 od 18 hodin, Malý Janek z Jinec

Pálení čarodejnic v NC Balónek

Oprašte košťata a přijďte (přileťte) s vašimi malými čarodějkami a kouzelníky k nám do MC Balónek a užijte si s námi pálení čarodějnic.

Čeká na vás spoustu soutěží, pochutnáme si na dobrém jídle a pití a vykouzlíme si dobrou náladu. K posezení u magického ohně nám zahraje kapela Marná snaha.

Kdy a kde?

29.4.2019 od 15.30 hod. - NC Balónek, Ke Kamýku 2, Praha 4

Vstupné:

50 Kč/osoba

Děti do 2 let ZDARMA

V ceně pro děti párek v rohlíku, pro dospělé buřt na opečení s pečivem.

Registrace nutná (nahlaste nám prosím počet účastníků - dětí a dospělých) na e-mailu: mcbalonekpraha@seznam.cz

Čarodejnice v NC Balónek

Čarodejnice na Permanentu

Program:

Celý den máme souboj špekáčků, tzn., že jsem vybrali 5 různých druhů špekáčků od různých dodavatelů a na Vás bude si ho upéct nad ohněm a následně ho oznámkovat jak Vás zaujal chuťově, vítěze budeme mít u nás permanentně :) a samozřejmě zveřejníme i dodavatele.

15:00 -16:30 máme připravený dětský program s animátory
17:00 zapálení VELKÉHO OHNĚ
18:00 hodin DJ electroswing !!!

Kdy a kde?

30.4.2019 od 15.00 hod. - Permanent Beer Fest, Kolbenova 34, Praha 9

Vstupné:

Zdarma

Čarodejnice v Permanentu

Čarodejnice ve škole čar a kouzel v Domečkovicích

Náš Bradavický expres nás dopraví přímo do Bradavic, kde absolvujeme kouzelnickou výuku a možná potkáme i Harryho a Brumbála! Masky jsou vítány.

Kdy a kde?

24.4.2019 od 14.00 hod. - DDM Praha 2, Slezská 21

Vstupné:

30 Kč

Čarodejnice

Čarodejnice na Chvalské tvrzi

Chvalský zámek a MČ Praha 20 pořádají již 30. ročník hornopočernických Čarodějnic, které se konají v úterý 30. dubna od 14 do 22 hodin. V odpoledním programu od 14 hodin uvidíte dětská hudební, taneční i sportovní vystoupení. Zdarma bude otevřen salon pro děti s malováním na obličej, hair-stylingem a líčením pro maminky. Nebudou chybět hry a kouzlení na pódiu s Kamilem Burdou. Na děti čeká koncert LAURA DĚTEM – písničky pro koťata v podání populární dekadentní kapely LAURA A JEJÍ TYGŘI.

Večerní program otevře vystoupení rockové kapely AC/DC CZECH REVIVAL s originálními rekvizitami – zvony a děly. Hvězdná sestava v čele s nejlepším českým kytaristou Michalem Pavlíčkem, se zpěváky Bárou Basikovou a Vilémem Čokem za doprovodu špičkového bubeníka Miloše Meiera, basáka Martina Ivana a klávesisty Michala Nejtka nabídne to nejlepší z tvorby kapel Pražský výběr a Stromboli. Těšte se také na senzační bubenické sólo a pořádný kytarový nářez.

Moderátorem hlavního programu bude oblíbený Václav Žmolík. Po celé odpoledne až do večera se můžete občerstvit u stánků. Nebude chybět malý i velký oheň, opékání buřtů a závěrečný ohňostroj.

Vstupné 60 Kč. Děti do 120 cm zdarma. Zákaz vstupu se psy.

Čarodejnice na Chvalské Tvrzi

Čarodejnice v Pražačce

Vyrazte do kempu Pražačka, kde si kromě pálení žižkovské čarodějnice budete moci užít opékání špekáčků či koncert Olgy Lounové. Na děti pak čekají nejrůznější soutěže, čarodějnické dílny i divadlo.

Žižkovská čarodějnice se v kempu tradičně zapálí 30. dubna. Program pro děti i dospělé začne v 15 hodin. Kouzelník Pavel Kožíšek předvede něco ze svého umu od 16:30 a 17 hodin, nebude chybět ani opékání špekáčků. V 18 hodin se pak zapálí vatra a upálí se čarodějnice, od 20:30 hodin čeká na všechny koncert Olgy Lounové.

Čarodejnice v Pražačce

Čarodejnice na Střížkově: Májka i upálení čarodejnice

Magická filipojakubská noc dorazí opět na Střížkov. Tradičně tu postaví májku, upálí střížkovskou čarodějnici a vše zakončí barevný ohňostroj. V parku na Václavce čeká jak na rodiče, tak na děti kulturní program plný soutěží i jídla.

Akce se koná v parku Václavka v pondělí 30. dubna od 16 hodin. Čeká vás klasické stavění májky, upálení střížkovské čarodějnice a ohňostroj. Připravený bude i doprovodný kulturní program a občerstvení.

Čarodejnice na Střížkově

Na Proseku se zapálí hranice u bobové dráhy

Skvělé čarodejnice se budou konat i na Proseku. Tam pořádají večer plný zábavy přímo u bobové dráhy. Rok co rok se tam schází stále více lidí. Na Proseku se také budou fotit všechny čarodějnice, které na akci dorazí.

Na pondělí 30. dubna si pro návštěvníky organizátoři připravili pálení čarodějnic, opékání buřtů, hry a soutěže, ve kterých se neztratí ani ti nejmenší. Program začne dokonce už ve 14 hodin. Pro děti budou připraveny kreativní i sportovní hry s tématikou čarodějnic a pro nejmenší čarodějnické omalovánky. Hlavní oheň se pak zapálí kolem 19 hodin, po setmění. Na akci nebudou chybět jídla ze grilu, klobásky a další občerstvení.

Čarodenice Prosek

Malostranské čarodejnice

Jak se slaví čarodějnice v centru Prahy? Tak jako loni, i letos se budou konat na Malé Straně, odkud se průvod vydá přes Mosteckou na Karlův most až do parku Kampa. Pavouci, krysy, žáby a jiná havěť je nadmíru vítaná! Program začíná už v 15 hodin, zažehnutí ohně, na kterém se bude opékat jak čarodějnice, tak i buřty a jiné pochutiny, proběhne okolo 20. hodiny.

Čarodejnice na Malé Straně

Čarodejnice ve Žlutých lázních v Podolí

Pálení čarodějnic ve Žlutých lázních láká na bohatou zábavu i živou hudbu, kterou obstará od 18:30 František Nedvěd. Bude se malovat na obličej, vypravovat strašidelné příběhy, chybět samozřejmě nebude ani pořádně velký oheň, který bude zažehnut v 18 hodin. Program pro malé i velké začíná už ve 14 hodin a slibuje i divadelní přestavení.

Čarodejnice ve Žlutých lázních

Čarodejnice příletí do Kbel

30. dubna se nad Kbely mimo letadel budou prolétávat i čarodějnice. Akce slibuje bohatý program, který začne hned po poledni ve 13 hodin, a protáhne se až do dne zamilovaných. Těšit se můžete na čarodějnický proces, akrobatické kousky, prodejní stánky i živou hudbu, kterou zajistí skupina Holokrci.

Čarodejnice ve Kbelích

Pálení čarodejnic na Vodpočívárně

Volnočasový areál se zaměřením na děti pořádá v pondělí 30. dubna také pálení čarodějnic. Do Vodpočívárny se dostanete MHD nebo autem. Pokud pojedete autobusem nebo tramvají, vystupte na zastávce Černý kůň, pokud autem, zahněte na křižovatce Modřanská a V Hodkovičkách pod viadukt do ulice v Náklích, na kterou dále navazuje ulice Lodnická. Zde najdete místo pro parkování svého vozu. Dále se dejte pěšky směrem k vodě a po levé straně naleznete areál.

Ten otevírá své brány už ve 12 hodin. Oheň tam zapálí kolem 17. hodiny, brzy kvůli nejmenším návštěvníkům. I tak jistě bude nač se dívat. Na akci nebudou chybět jídla z grilu a další občerstvení, nebo zmrzlina zdarma pro nejmenší. Aby se dostalo s buřtíkem na každého, bude k dispozici hned několik ohnišť.

Čarodejnice na Vodpočívárně

Čarodejnice na Ladronce

Čarodějnice se tradičně budou konat i v parku na Ladronce. Bohatý program začíná ve 14 hodin. Nejmenší čeká divadlo, soutěže, hudební vystoupení. Slavnostní zapálení hranice proběhne v 19 hodin.

Podrobnosti najdete ZDE.

Informace o podniku ZDE.

Čarodejnice na Ladronce

Čarodejnice v Letňanech: Soutěž o nejkrásnější čarodejnici

Přijďte si upálit svoji čarodějnici v Letňanech! Městská část Praha 18 připravila pestrý a zábavný program, který se bude odehrávat u Obchodního centra Letňany. Během odpoledne plného tajů se bude konat soutěž pro děti o nejkrásnější malou čarodějnici. K zábavě návštěvníkům zahraje skupina Michal Tučný Revival Plzeň nebo kapela Greenhorns.

Celá akce začíná již ve 15 hodin před letňanskou radnicí, odkud se přesune průvod s čarodějnicí směrem k obchodnímu centru. V 15:45 hodin se děti mohou těšit na pohádku, žongléry nebo ohňovou show. Pálit se bude až do pozdní noci.

Čarodejnice v Letňanech

Čarodejnice na Pankráci: Workshopy i divadlo

V pondělí 30. dubna v parku Na Pankráci pořádá Café Na půl cesty pálení čarodějnic. Odpoledne přinese zábavné workshopy a divadlo pro děti. V podvečer a na večer je připraven hudební program, vystoupí kapely Plush Fish, Dirty Artichokes nebo Kolona.

Večer se zapálí velká vatra a maketa čarodějnice, poté bude následovat afterparty. Po zapálení si můžete opéct vlastní špekáčky. Součástí akce bude i tzv. obrácený pokoj, který má sloužit k boji proti předsudkům. Vstupné na akci je dobrovolné, výtěžek bude použit na programy neziskové organizace Green Doors, která poskytuje lidem s duševním onemocněním trénink pracovních dovedností.

Čarodejnice na Pankráci

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také