Co se děje
Článek

Dýňování po česku - Den dýní ve Vile Čerych

Na letošním šestém ročníku Dýňování po česku vás čeká kavárna s dýňovými specialitami, výstava výrobků z dýní, možnost zakoupit si dýně a na místě si je vydlabat

Dýně si buď budete moci odnést pro dekoraci vašich domovů nebo vystavit v zahradě Vily Čerych. Dýňové lampiony si společně v zahradě rozsvítíme. V rámci akce budete moci ochutnat také trendy dýňové pokrmy z Kuchyně zdravé výživy. Dále pro vás chystáme dýňovou semínkovnu – máte doma přebytečná semínka dýní nebo jiných tykví, zejména těch neobvyklých? Přineste je s sebou v popsaném pytlíčku s názvem druhu a budete si je moci vyměnit za jiná.

VÝZVA: Pro výstavu dýní vyrobte buď dýňáka (postavu/ zvířátko) nebo lampion z dýně a přineste je k nám do Vily. Vytvoříme z nich v zahradě dýňovou výstavu, kterou bude možnost zhlédnout v rámci Dýňování po česku a bude k vidění celý následující týden od 14. do 18. října od 8 do 15 hodin. Vítány jsou i jiné tykve všech barev, velikostí a tvarů – např. okrasné dýně, cukety nebo patisony či různé jiné tykvové kuriozity. Výrobky mohou nosit jak školy, mateřské školy, družiny, ale také široká veřejnost. Výrobky a tykve noste do Vily Čerych od 7. do 10. října v čase 8–15 hodin.

Kdy a kde?

10.10.2019 - Vila Čerych, Křenkova 477, Č. Skalice

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web akce

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také