Co se děje
Článek

Letní kina - kam vyrazit na dobrý film?

Máte rádi filmy a zároveň nechcete být při sledování zavření v temném klimatizovaném sále, když je venku hezky? Máte štěstí, je tady sezóna letních kin. A my vám řekneme, kam si zajít na svůj oblíbený film, ať už jste v Praze nebo kdekoliv jinde v Česku.

Letní kina vznikala v Československu už za první republiky. Největším pražským letním kinem bylo kino Benátky na ostrově Štvanice. Známá byla také kina v Přerově, o kterém tisk psal v roce 1929, nebo kino Stadion v Brně, do kterého jste mohli zajít ve 20. a 30. letech. 

Letní kina mají svoji atmosféru a jsou oblíbená mezi zamilovanými páry. Začátek promítání se může lišit podle doby setmění. Letní kina vznikají v různých amfiteátrech, parcích, na náměstích, v restauračních zařízení se zahrádkou či zahradou nebo kdekoliv, kde můžete natáhnout plátno a zprovoznit promítačku. Populární jsou také pojízdné kinematografy.

Kam do letňáku v Praze v létě 2024

Pivovar Spojovna, Praha 4

České filmy a české pivo jde skvěle dohromady. Spojte příjemné s ještě příjemnějším a nechte se pozvat do Pivovaru Spojovna. Poprvé se promítačka rozjela na Den dětí 29. května a na své si přišli děti i dospělí u filmu S čerty nejsou žerty. Dále se bude promítat dle programu, vstupné je zdarma.

Kinobus, Praha - na různých místech

Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) opět připravuje letní filmové turné pomocí Kinobusu, mobilního kina. Mobilní kino je vybaveno promítačkami, nafukovací projekční plochou o rozměrech 8 × 4 metry a 200 lavičkami pro diváky. Návštěvníci si mohou zdarma zapůjčit deky. Vstup na všechna představení je zdarma a promítání se koná mezi 20:30 a 21:45 na různých místech v Praze.

Letní kino na Pragovce, Praha 9

Šestý ročník letního kina v Pragovce ve Vysočanech přináší skvělou kombinaci úspěšných filmů z běžné distribuce a výběru oceněných snímků. Hlavním tématem letošního roku je krajina. Projekce se konají vždy ve čtvrtek po setmění od 8.6. do 7.9.2023 a jsou zdarma. Kino se letos přesouvá do prostoru velkého sálu v hale E (dřívější jídelny), což znamená, že se bude promítat bez ohledu na počasí, vždy po setmění.

Meet Factory, Praha 5

Multikulturní prostor Meet Factory pořádá nespočet akcí, brány letos opět otevře také Letní kino Zeď, a to už podvanácté. Podtitul letošního ročníku bude Save The World, byl sestaven pod dramaturgickou taktovkou Jana Jílka, programového ředitele Asociace českých filmových klubů a Letní filmové školy v Uherském Hradišti. Těšit se můžete vždy ve středu kolem 21:30 na skvělé filmy zdarma.  

 

 

Letní kino ne(Konečná), Vypich

Projekt Letního kina Vypich vznikl v DDM Praha 6 a nabízí jedinečný zážitek z filmových večerů pod širým nebem. Kino jede každý čtvrtek a jedenkrát měsíčně bude páteční večer určen dětem. Vstup na všechny filmy je zdarma! Prostor letního kina nenabízí možnosti sezení, takže si nezapomeňte přinést vlastní, ale je možné si zapůjčit omezený počet skládacích židlí. V případě nepříznivého počasí, jako je déšť nebo silný vítr, se promítání ruší.

Sunset Cinema Prague, Arkády Pankrác, Praha 4

Nové letní kino vzniklo na střeše Arkád Pankrác a je to vážně pecka. Kromě filmů si totiž můžete užít také pohodlné posezení a parádní výhled. Kino najdete na parkovišti P4 nad prodejnou Datart. Veškeré info najdete zde.

Klubovna, Praha 6

Na skvělé filmy si můžete také zajít do dejvické Klubovny. Ta nepravidelně pravidelně provozuje letní kino na své zahradě už od roku 2016. Promítají nové i starší filmy. Vstupné je 100 Kč. 

Pivovar Hostivar H2, Hornoměcholupská 750/115

Svěží letní večery pod hvězdným nebem nabízejí tu nejlepší atmosféru pro filmové projekce a letní kino v Pivovaru H2 je místem, kde se můžete ponořit do světa filmu již od června. Na programu mají pro vás připraveno  úchvatných 9 filmových večerů. Promítat budou od 11. června – 27. srpna vždy od 20 hodin za příznivého počasí. Je zde tedy něco pro každého filmového nadšence. A co je nejlepší? Vstup je zcela zdarma! Tak vezměte své přátele, připravte piknikové deky a těšte se na některý z nezapomenutelných večerů pod hvězdami. 

Kino před Crossem, Plynární 1096/23, Praha 7

Každou druhou středu v měsíci se můžete těšit na filmové pecky před legendárním holešovickým klubem Cross. Letos se Cross zaměří na japonskou tvorbu.  Cena vstupného je 100 Kč. Přijďte si užít jedinečné filmové zážitky pod širým nebem. 


Letní kino Paramount MAX v Centru Černý Most, Praha 9

Pankrác ovšem není jediným obchodním centrem, které si pro své návštěvníky připravilo oblíbené letní promítání. To se bude konat pravidelně vždy ve čtvrtek v průběhu celého léta na střeše Centra Černý Most. Děti potěší Ježek Sonic hned dvakrát, dospělí se zase mohou vypravit na film Fotr je lotr nebo se mohou zchladit u Pobřežní hlídky.

Kasárna Karlín, Praha 8

Každoročně se promítá také na nádvoří karlínských kasáren. Kapacita je až 250 osob, za nepřízně počasí se snižuje na 100, protože pak se venkovní kino stává kinem vnitřním a do budovy se vejde přece jen míň diváků. Filmy můžete sledovat z lehátek nebo fatboyů a samozřejmě i s drinkem v ruce, který zakoupíte v kavárně Bazén hned naproti plátna. Dorazit můžete i se svým vychovaným pejskem.

 

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také