Co se děje
Článek

Kde a jak uspořádat nezapomenutelnou svatbu

Svatba je jeden z nejslavnostnějších okamžiků našich životů. Vdáváte či ženíte se jednou, maximálně dvakrát za život. Pokud nepočítáme fajnšmekry, kteří do chomoutu s radostí vlezou několikrát, protože čím víc svateb, tím víc svíčkové.

Svatba je obvykle nejšťastnější den v životě každé nevěsty. Každý ženich je zase nejšťastnější, když je jeho vyvolená šťastná. No a pak jsou všichni šťastní, dokud je smrt nerozdělí. Svatba může také pěkně prověřit každý vztah, protože naplánovat takovou událost není jen tak. To není jako plánovat all inclusive dovolenou v Egyptě.  A proto jsme tady my. S našimi radami si váš den užijete a jedinou vaší starostí bude říct "ANO" ve správnou chvíli a nepokecat si šaty hovězím vývarem. 

Oslovte svatební místa jednou poptávkou a vyberte si z poslaných nabídek na míru. 

svatba tipy blog

Pár svatebních přikázání

1. Ujasněte si, co chcete

Je to vaše svatba a oslava vaší lásky a máte právo ji mít takovou, jakou chcete. Připravte se na spoustu nevyžádaných, byť určitě dobře míněných, rad a také spoustu názorů. Čím méně budete o svých plánech mluvit, tím lépe pro vás. Nikdy se totiž nezavděčíte všem. 

2. Nahoďte seznam hostů

Malá, střední nebo velká svatba? Zkuste si sepsat, koho chcete (či z jakéhokoliv důvodu musíte) pozvat. Možná budete překvapení, jak moc široká je vaše rodina a kolik máte přátel. A stejně na mnoho z nich zapomenete. A možná nakonec skončíte u toho, že si řeknete ano mezi osmi očima. Variant je ale vždy víc, například oběd pro rodinu a následně párty pro přátele.

3. Kolik to bude stát?

Je dobré mít představu o rozpočtu, nicméně počítejte s tím, že vaše svatba bude stát vždycky víc, než jste si stanovili. Protože na vlastní svatbě nechcete dělat kompromisy. Pokud vám můžeme poradit, stanovte si priority a méně důležité položky, na kterých můžete ušetřit. Nejvíc samozřejmě ušetříte, pokud si svatbu zorganizujete sami. Ale připravte se na spoustu starostí, zádrhelů a řešení. Potřebujete širokou nabídku alkoholu nebo se spokojíte s pivem, vínem a slivovicí? Stačí dort nebo chcete i moderní sweet bar? Potřebuje nevěsta péči manikérky, kadeřnice a vizážistky? Vše je jen na vás. A jak jsem řekla, je to o prioritách.

4. Vyberte termín a 5. Vyberte místo

Tyhle dva body spolu velice úzce souvisí. Vaše svatba se možná koná za půl roku, některé nevěsty ale rozjely svatební projekt klidně před rokem. S tímhle bodem doporučujeme neváhat. Co se bude jíst a pít a jaká bude svatební barva doladíte v průběhu. Ale místo a termín prostě potřebujete. V této fázi už je třeba mít první dva body tak nějak vyřešeny, protože kolonka "počet hostů" a "styl" je zkrátka důležitá. Chcete být princezna a mít svatbu na zámku? Nebo byste raději něco uvolněnějšího třeba ve stodole? Představám se meze nekladou a svatební trh je v Česku slušně rozjetý. A my máme pro vás rovnou i skvělé tipy.

6. Informace

Svatbu sice děláte kvůli sobě a vaší nehynoucí lásce, nicméně bez diváků by to nebylo ono. Jakmile budete mít jasno, dejte vašim vyvoleným hostům vědět. Pošlete oznámení, ať už poštou či online nebo jim rovnou pošlete svatební web se všemi důležitými informacemi. Když to všechno hezky sepíšete, ušetříte se nekonečným dotazům na totožné téma. Od kdy to bude? Jak se tam dostanu? Dá se tam zaparkovat? Můžu tam přespat? Zajišťujete nocleh? Můžu vzít děti? Co si přejete za svatební dar? Co si mám obléct? Nezemřu hlady, když jsem vegan? Vžijte se do kůže vašich hostů a na všechno jim hezky odpovězte. Ideálně dřív, než se sami zeptají. A nezapomeňte si vyžádat potvrzení účasti, aby se vám zase o něco přesněji plánovalo.

Bod 7. a dál

Pak už si jen seženete oddávajícího, fotografa, kameramana, šaty, prsteny, hudbu, DJ, další program, vyberete jídlo a pití a budete se modlit, aby vám nepršelo. Tady už snad jen zmíním, že se nestyďte a nebojte říct  si o pomoc. Ať už vašim blízkým, personálu místa, kde se svatba bude konat nebo třeba svatební koordinátorce, které žádný váš nápad nebude připadat moc. A když toho bude moc na vás, vždycky můžete něco škrtnout. Hlavně se tím moc nestresujte. Jde přece o lásku!

Skvělé tipy, kde se vdát či oženit

Panský dvůr Dolní Počernice, Národních hrdinů 3, Praha 9

Hledáte netradiční a stylové místo pro Váš den D? Pak je pro vás Panský Dvůr ta správná volba. Ochotný personál zajistí vše od obřadu na terase u restaurace Léta Páně a Počernického pivovaru se svatebním altánem, přes hostinu v jedné z místních restaurací – LÉTA PÁNĚ, POČERNICKÝ PIVOVAR, PIZZA & PASTA RESTAURANT AL MULINO až po ubytování v  penzionu U Hastrmana. Můžete využít hned několik sálu pro svatební zábavu – od historických až po moderní v Počernickém pivovaru, nebo ve starém zrekonstruovaném mlýnu v restauraci Al Mulino.

Pokud jste fanoušky zahradních svateb, jste zde také správně. Využít můžete Záměcký park v blízkosti hráze venkovského rybníka. K tomu catering z italské restaurace Al Mulino nebo třeba asijské menu či české speciality. Zajistí pro vás živou kapelu, DJ nebo fotografa. Samozřejmostí je snadné parkování nebo zajištění stanů o velikostech do 60 osob, od 60–100 a nad 100 osob. A pokud máte specifické představy,  zde vám milerádi vyjdou vstříc.

Restaurace Sezóna, Na Chvalské tvrzi 858/1, Praha 9

Pozvěte své hosty na velkolepou svatební hostinu do restaurace Sezona v Horních Počernicích. "ANO" si můžete říct na zámku Chvalská Tvrz a pak si pochutnáte na vynikajícím gastronomickém zážitku. K dispozici Vám budou jak vnitřní členité prostory, tak i venkovní terasa. Kapacita prostor je až 100 osob. 

Altány Kampa, Nosticova 634/2a, Praha 1

Romantické prostředí, skvělá lokalita v centru Prahy a dokonalá hostina, to jsou svatby v Altánech Kampa. Zkušený tým vám splní, co vám na očích uvidí, aby váš den D byl prostě dokonalý.

Hostivický statek, Husovo náměstí 10, Hostivice

Hostivický statek je skvělým místem pro uspořádání svatby, která bude nezapomenutelná pro novomanžele i hosty. Na Hostivickém statku poskytují komplexní svatební služby, které vám umožní začít svou svatbu u svatební brány a poté si vychutnat výbornou českou a mezinárodní kuchyni. Co se týče samotné svatby, Hostivický statek je schopen ji sestavit na míru podle vašich přání a požadavků, aby odpovídala vašim představám. Navíc, díky jejich zkušenostem s uspořádáním svateb, se můžete spolehnout na to, že budou všechny detaily řádně zajištěny a svatba bude probíhat hladce. Pokud hledáte místo, kde budete mít zajištěny kompletní svatební služby a kde se budete moci plně soustředit na vaši svatbu a vaše hosty, Hostivický statek je bezesporu ideální volbou. Nebojte se tedy a kontaktujte je pro bližší informace a koncepci vaší svatby.

Restaurace Old Armoury Prague, Všehrdova 450/16, Praha 1

Restaurace Old Armoury Prague se nachází v budově ze 17. století v krásném prostředí pražské Malé Strany přímo u parku Kampa na břehu Čertovky kousek od Karlova mostu. Na hosty zde dýchne unikátní atmosféra historie v kombinaci s gurmánským zážitkem zdejších mistrů kuchařů, kteří pro vás připraví svatební hostinu až pro 100 lidí na sezení a až 200 lidí formou banketu. Restaurace díky Rytířskému sálu s bohatou výzdobou historickými replikami zbraní a brnění zbrojnošů, rytířů, mušketýrů a díky interiéru s klenutými stropy patří k jedné z nejzajímavějších historických restaurací v Praze. Protože je restaurace součástí Pytloun Old Armoury Hotelu Prague, je zde možné i ubytování pro vaše hosty.

Pytloun Chateau Hotel Ctěnice, Bohdanečská 259, Praha 9

nabízí komplexní služby pro svatby a jiné společenské události. Kromě nádherného prostředí zámku a parku můžete využít také restauraci Chateau Ctěnice pro svatební hostinu, kterou pro vás připraví profesionální tým šéfkuchařů. Součástí nabídky je také ubytování pro hosty, romantické fotografování s koňmi nebo v zámeckém areálu a parku, stejně jako možnost uspořádání pikniku nebo večeře při svíčkách. Všechny služby jsou zajištěny vysokou úrovní a s důrazem na detaily.

BRICK'S Restaurant, Cihelná 635/2a, Praha 1

Říct "ano" je obrovský krok v životě. Udělejte ze své svatby opravdu nezapomenutelný zážitek. BRICK'S Team je odhodlán uspořádat pro Vás perfektní akci a to vše s výhledem na nejkrásnější pražský most. 

Dvůr Hoffmeister, Velké Číčovice 45, Číčovice

Chcete svatbu jako z pohádky? Tak už dál nehledejte. Dvůr Hoffmeister představuje romantické místo plné přírody, klidu a rodinné atmosféry. Najdete tu vše na jednom místě. Od obřadu až po ubytování. Dokonalá kuchyně je samozřejmostí, navíc si můžete vybrat z různých konceptů svatby. Dvůr Hoffmeister je navíc snadno dostupný z Prahy a okolí. V sezóně 2023 nabízí ještě některé volné páteční a sobotní termíny, menší svatby lze uspořádat i v týdnu. 

Castle Residence, Květinářská 755, Praha 8

Tohle je vyloženě klasické svatební místo. Největší výhoda Castle Residence je, že svatby pořádají mnoho let a nic je nezaskočí. Prudký slejvák, hodně svatebních aut, požadavek na bezlepkovou hostinu –⁠ žádný problém. Celý areál Restaurace Castle Residence nabízí mnoho možností, ať už si vyberete rozlehlou zahradu, vnitřní prostory restaurace nebo bowling či venkovní adventure golf. 

Tady si můžete být jistí, že jste v dobrých rukou. Vyberou s vámi vhodné prostory, zařídí dekorace podle vašich požadavků, uspořádají obřad, připraví hostinu, zajistí dort a postarají se i o ubytování hostů. Prostě nádhera.

Areál Botanica, Hlavní 154, Horní Bezděkov

V Botanice si můžete uspořádat svatbu snů! Tento nádherný areál se nachází jen pár kilometrů od centra Prahy a nabízí vše, co potřebujete pro úžasný svatební den. Kromě svatebních prostor je zde i Golf Klub Botanika pro náruživé golfisty. Po slavnostním obřadu se můžete vyběhnout před budovu a vyzkoušet své dovednosti na greenu. Navíc, kromě hotelů a restaurací, máte k dispozici tenisový kurt, dětské hřiště, mini zoo, venkovní bazén, wellness centrum a ideální prostředí pro cyklistiku. Takže ideálně svatba pro sportovce. 

Gauč na Výstavišti, Výstaviště 415, 170 00 Praha 7-Bubeneč

Nejste typ na romantickou svatbu, na kterou vám prsteny přinesou cvičení holubi? Zkuste tenhle open air prostory ideální pro nejrůznější akce včetně svateb. V centru Prahy ale zároveň obklopený přírodou.

Pivovar Spojovna, U Kunratického lesa 1801, Praha 4

Milujete pivo skoro tam moc jako svou nastávající či nastávajícího? Co takhle svatba v pivovaru. Pivovar Spojovna je krásná moderní stavba, která navíc disponuje úžasnou zahradou a obrovským dětským hřištěm. Vaši malí hosté budou nadšení. V případě menší svatby je možné podnik rozdělit.

Folklore Garden, Na Zlíchově 18, Praha 5

Folklore Garden je ideálním místem pro svatby různých rozměrů, s kapacitou až pro 200 lidí. Zajišťují zde kompletní servis, včetně svatebního obřadu, hostiny, tance a řezání dortu, vše na jednom místě. Jejich prostory jsou velmi prakticky uspořádané a lze v nich uspořádat oslavu jak uvnitř, tak i venku. Navíc jsou připraveni na případné nepříznivé počasí, takže nevadí, když zrovna začne pršet. Řekněte své "ano" v romantickém prostředí malého zámku situovaného uprostřed folklórní vesnice, obklopené nádhernou zahradou, která se nachází nedaleko historického centra Prahy.

Ristorante Giardino, Záhřebská 24, Praha 2

Restaurace GIARDINO sídlí v klidné části pražských Vinohrad. Nabízí speciality středomořské kuchyně a inspiruje se zejména Itálií a Chorvatskem a je skvělým místem i pro vaši svatbu. Giardino je rodinný podnik s velice příjemnou atmosférou,proto se stal oblíbeným místem k pořádání narozeninových oslav, životních jubileí, rautů, vánočních večírků, firemních akcí nebo právě svateb.

Le Bistro Bonjour, Mochovská 39, Praha 8

Co byste řekli na svatbu v útulné kavárně v Hloubětíně? Připraví vám celkový catering, zajistí zábavu, DJ, dort nebo třeba candy bar.

Počernický sklípek, V Padolině ev.č. 43, Praha

Naprosto jedinečný a originální prostor Počernického sklípku je skvělým místem pro vaši svatbu. Jedná se o netradiční degustační vinný sklípek s božsklu terasou, jejíž součástí je ohniště Ofyr a s výhled na největší pražský rybník. Kapacita je přibližně 20 osob a využít můžete i čtyři útulné pokojíky určené pro ubytování návštěvníků sklípku. Což chápeme, protože komu by se po svatbě chtělo domů.  A až uvidíte tu krásu a ucítíte tu atmosféru, nebude se vám domů chtít vůbec.

Restaurace Chateau Ctěnice, Bohdanečská 259, Praha 9

Plánujete menší veselku? Náš další tip je Restaurace Chateau Ctěnice, která nabízí špičkovou českou a mezinárodní kuchyni v moderním pojetí a výběr českých, moravských a zahraničních vín. Hotelová terasa nabízí jedinečný výhled na zámecké nádvoří a je ideálním místem pro klidné a atmosférické oslavy. Restaurace disponuje 40 místy k sezení v moderním stylu, což je perfektní pro komornější svatby. Šéfkuchař Denis Wágner se nebojí kombinovat současné kulinářské techniky s tradičním kuchařským uměním a používá vždy čerstvé suroviny od lokálních dodavatelů, což zaručuje vynikající gastronomický zážitek pro hosty.

 

 

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také