Co se děje
Článek

Kam v Praze na 1. máje?

Neseďte na 1. máje doma - přinášíme vám několik tipů, kam vyrazit.

1. květen - Svátek práce je sice mezinárodním dnem připomínajícím vypuknutí stávky amerických dělníků v Chicagu roku 1866, avšak není lepší si v tento den připomenout slova Karla Hynka Máchy o hrdličce, jejíž hlas vyzývá k lásce? Zapomeňte proto na prvomájové průvody a užijte si volno pohodově.

Vypravte se s námi na jedinečné akce, které se v Praze v tento den konají. 

Láska a pivo v Počernicích

Chcete fotku s vaší láskou nebo s kamarádem a získat zároveň voucher na pivo? No jasně že jo! A to všechno díky Počernickému pivovaru, který pro vás připravil super fotokoutek s rozkvetlou třešní na terase. Dejte jim najevo, že vám to sluší a udělejte si tu nejlepší fotku. A co pak? Stačí ji dát na svůj Facebook nebo Instagram, označit Počernický pivovar a přidat hashtag #pocernickafotosoutez. Vaše fotka se objeví v soutěžní události, kde budou lítat lajky jako o závod. Soutěž trvá až do 5.5.2023, takže máte dost času sbírat tolik lajků, kolik jen dokážete! 

Kdy a kde? od 1. 5. 11:00 do 5. 5. V 11:00, Počernický pivovar

Aperol Spritz za HUBIČKU

Oslavte lásky čas ve stylu! Přijďte s vaší drahou polovičkou do Gauče na Výstavišti, kde pro vás bude připravený stylový červený gauč pod rozkvetlou třešní, kde se budete moci líbat a samozřejmě si i udělat fotku. Pro zábavu jsou připraveny nejrůznější fotokoutkové rekvizity. A navíc celý den bude pro zamilované  Aperol Spritz k dostání za hubičku, tedy přesněji za 50 Kč. Přijďte oslavit svou lásku na gauči v Gauči na Výstavišti, pod rozkvetlou třešní!

Kdy a kde? 1. května od 14:00, Gauč na Výstavišti, Výstaviště 415, Praha 7

Svátek růžových vín na Svatováclavské vinici 

Každý rok se 1. května koná na Pražském hradě Svátek růžových vín z Moravy a Čech, který přináší radost, lásku a romantiku. Letos už potřinácté. Tento rok se akce uskuteční na Svatováclavské vinici v areálu Villy Richter a potrvá od 11:00 do 19:00 hodin. Na návštěvníky čekají desítky vzorků vín od dvaceti různých vinařství.

Kdy a kde? 1. května od 11:00 do 19:00 hodin na Svatováclavské vinici v areálu Villy Richter

Růžové víno

Vrch Petřín - místo pro zábavu i odpočinek

Petřínský vrch nabízí zábavu, přírodu, výhled, vzdělávání i historii. Vybere si tu opravdu každý. Vydejte se i vy do oázy klidu nad hlavním městem Prahou.

Petřín je 327 metrů vysoký kopec v centru Prahy. Výraznou dominantu Prahy tvoří hlavně od pravého břehu Vltavy. Petřín tvoří hlavně pískovcové skály, proto se zde od pradávna těžila opuka. V běhu staletí změnil mnohokrát název: Petřín, Hora, Kopec, Vrch sv. Vavřince. Díky velkému množství skal se místu údajně začalo říkat Petřín. V blízkosti kostela sv. Vavřince stávalo popraviště. Po zbudování Hladové zdi se přesunulo na protější Vítkov.

Nejoblíbenější způsob, jak se na vrch Petřín dostat, je lanovkou. Jedná se o nejstarší pozemní lanovku u nás a měří 510 metrů. Nejtypičtějším bodem Petřínského vrchu je bezesporu Petřínská rozhledna. Veřejnosti slouží již od roku 1891 a můžete ji navštívit celoročně. Petřínský vrch je protkán 18 podzemními štolami, z nichž štola XXII je dokonce přístupná. Můžete v ní zhlédnout výstavu fotografií z Podzemní Prahy. Nachází se v Lobkovické zahradě těsně u tzv. vyhlídkové cesty, která vede od stanice lanovky Nebozízek směrem na Úvoz. Na svahu Petřína můžete navštívit jednu z nejkrásnějších barokních zahrad v Praze, Vrtbovskou zahradu. Na Petříně najdeme také Strahovský kláštěr s historickou knihovnou nebo Letohrádek Kinských s národopisnou expozicí.

Vstupné: Zdarma, do Bludiště a na Petřínskou rozhlednu dle aktuálního ceníku. 

Petřín

Dermacol Love Day

Přijďte oslavit pátý ročník DERMACOL LOVE DAY na Grébovce v Praze v pondělí 1. května! Tento speciální den věnovaný ženám nabídne komplexní péči o tělo i mysl a bohatý program pro celou rodinu. Na programu jsou módní přehlídky, workshopy, kosmetické procedury a interaktivní zóna Prima LOVE. Navíc se můžete těšit na několik hudebních vystoupení a známé tváře televize Prima. Vstup na akci je zdarma, ale pokud si zakoupíte tašku DERMACOL za 299 Kč, získáte hodnotné dárky a kosmetické služby v minimální hodnotě 800 Kč. Přijďte oslavit lásku, krásu a rodinnou zábavu s DERMACOL LOVE DAY!

 

 

 

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také