Co se děje
Článek

Pražské gastroakce první říjnový týden

Zlepšete si náladu skvělým jídlem, pivem, vínem. Říjnová gastro jízda může začít. První říjnový týden se můžete těšit například na Pilsner Urquell za 1 Kč, degustaci Mezcalu, Oktoberfest nebo Polévkobraní.

Celý měsíc

V The PUB Praha 1 probíhá akce ke každému burgeru dostanete 0,5l Pilsner Urquell za 1 Kč.

Středa a čtvrtek 30. 9. a 1. 10.

Proslulý německý Oktoberfest můžete zažít v menší podobě na Andělu od 8 do 20 hodin. Vstup je zdarma a můžete se samozřejmě těšit na piva německého typu, k jídlu bude například sele, klobásy, uzeniny, štrůdly a další slavnostní dobroty.

Čtvrtek 1. 10.

Střecha Lucerny je oblíbeným místem, kde se koná řada zajímavých akcí. Tento týden zde například za vstupné 150 Kč můžete zajít na Burčák v oblacích 2. První akce byla hned vyprodaná, takže snad se vejdete alespoň sem. V ceně vstupného je welcome burčák, další už si budete muset koupit sami.

Pátek 2. 10.

Že jste ještě neochutnali tradiční mexický destilát Mezcal? Pokud si chcete rozšířit své obzory, vydejte se na řízenou degustaci tohoto nápoje do Brasserie Maximilian. Vstupné je 950 Kč a v ceně je 6 vzorků spárovaných s jídlem. Pro radost a lepší vychutnávání vám bude hrát místní DJ.

Pátek a sobota 2. 10. a 3. 10.

Podolské vinobraní 2020 láká na vína místní i světová, na hudební doprovod a chutné jídlo. Vstupné pro dospělého je 50 Kč, případně si můžete rovnou zakoupit vinnou sklenici za 100 Kč. Součástí vinobraní jsou dokonce i malé Pivní slavnosti 2020, během kterých budete moci ochutnat piva z menších pivovarů.

Čtvrtek až neděle 1. 10. až 4. 10.

Od čtvrtka do neděle můžete také holdovat polévkám na Polévkobraní v Manifesto Marketu. Můžete se těšit na tradiční i originální polévky z různých kuchyní. Pro ukázku jsme vybrali jen několik polévek, které by vás mohly nalákat. Je mezi nimi například čočková s klobásou de Morteau, udon (s mořskými plody, kuřecí nebo houbové), japonská polévka ze sladkých brambor, cibulová polévka, polévka z pečených batátů, zdobená javorovým sirupem, balzamikovou redukcí a opečenými dýňovými semínky nebo pikantní rajčatová polévka s česnekovým chlebem.

Ať už si vyberete jakoukoliv akci, věříme, že budete spokojeni. Přejeme dobrou chuť.

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také