Co se děje
Článek

5 zlatých tipů jak se neztratit při výběru restaurace v cizím městě

Když si vybíráte podnik v místě, kde žijete dáte na doporučení přátel, šuškandu, zvyk, protože ten je železná košile a i když vám tam posledně vlastně moc nechutnalo přijdete zas. Případně ještě vybíráte podle toho na co máte zrovna chuť

Podle čeho ale vybrat restauraci či jiný podnik ve městě, které neznáte? Přijeli jste jen na víkend, jednu noc či na otočku. Sepsali jsme pro vás 5 zlatých tipů, kterými se řídíme my v redakci.

 

1. Zeptejte se místních

A to vždy. Řekněte jim na rovinu jaký podnik hledáte, zda se chcete dobře najíst, máte rádi českou kuchyň, nebo třeba ryby, chcete se jít bavit do klubu či ochutnat tu nejvyhlášenější kávu ve městě.

Starousedlíci mají skvělý přehled, ostatně stejně jako vy u vás doma.

New Orleans

 

2. Taxikář

Taxikáři mají skvělý přehled, ale pozor, mohou mít dohodu s určitými podniky a tak vám mohou zamlčet krásnou malou hospůdku, kde jídlo stojí polovic.

zeptejte se taxikáře, kam na jídlo v cizině

3. Připojte se

Jsme v 21. století koukněte prostě na internet. S výběrem vám mohou pomoci recenze od ostatních hostů, ale berte je s rezervou a nedělejte závěry z pár špatných recenzí.

V každém podniku se může něco pokazit, stejně v jakékoliv jiné práci. Podívejte se jak se k tomu staví podnik samotný. Reaguje? Jakou formou?  Hodnocení podniků najdete například na Facebooku, Tripadvisoru, Googlu.

kde se nejlépe najíst zjsitíte i na mobilu

4. Je plno

Máte vyhráno, pokud narazíte na podnik, kde to žije, bude to velmi pravděpodobně správná volba.

Plná restaurace je znamení, že jste správně

 

5. Oči a nos - zapojte je

Obhlédněte podnik nejdříve z venku. Mají uklizeno, zameteno, hezky nadepsané a aktuální cedule, umytá okna, žádné zbytečné nálepky či reklamy na dveřích? Vstupte. I nadále se rozhlížejte, zaměřte se na celkovou čistotu podniku a vstřícnost personálu. Pozdrav s úsměvem by měl být samozřejmostí.

Nyní přichází na řadu i nos. Varovat by vás i mělo pokud hned ode dveří zacítíte zápach přepáleného oleje. O zápachu z toalet ani nemluvíme. V tomto případě berte nohy na ramena i když vám to bude sebevíce nepříjemné. Třeba se majitel zamyslí, když mu hosté začnou odcházet hned mezi dveřmi. 

Losos

 

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také